Keystone logo

Ders çalışma Yasa içinde Meksika 2023

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  265
 • kamu hizmetleri payı

  17
 • internet aboneliği

  26
 • Yerel taşıma

  17

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  6
 • sinema bileti

  4
 • Bir bardak yerel bira

  2

Meksika hakkında

Amerika Birleşik Devletleri'nin güney sınırında yer alan bir federal anayasal cumhuriyettir, Meksika yaklaşık 115 milyon insanın dünya ve evde büyük bağımsız ülkelerden biridir. Dünya Bankası nedeniyle geniş petrol ve gümüş rezervleri ve güçlü NAFTA ile ilişkili son zamanlarda sanayileşmiş ekonominin tahrikli etkileyici bir gayri safi yurtiçi hasıla çıkışına bir üst-orta gelir elde etmek Meksika görmektedir. Meksika da gelişen turizm endüstrisine sahiptir ve UNESCO Dünya Mirası üzerine Kuzey ve Güney Amerika ülkeleri arasında birinci sırada yer almaktadır. Goldman Sachs Meksika turizm ve petrol / metal sanayi sürekli büyüme dayalı 30 yıl içinde dünya 'ın en büyük ekonomilerinden biri haline öngördü. Meksika 'ın hükümeti ABD'nin federal hükümet yapısını andırıyor ve 31 ayrı devletler ve bir Federal District kontrol yargı yürütme ve yasama organları oluşur.Meksika Cumhurbaşkanı demokratik olarak seçilmiş hükümet ve devlet başkanı olduğunu. Federal hükümetin işleyişi Birleşik Meksika Devletleri Siyasi Anayasası oluşturulması ve kurulması ile 1917 yılında kabul edilen kurallar tarafından belirlenir. Meksika 'ın Hukuk Sistemi Meksika ' ın hukuk sistemi Roma hukuku tüzük türetilmiş bir hukuk kodu altında faaliyet ve kodları (Corpus iuris civilis) başlangıçta İmparator Justinianus tarafından geliştirilen ve daha sonra 1804 Meksika Napolyon (Fransızca) Kodu ile değiştirilen sosyal normlar 'ın Medeni Kanunu ağır ülke etkilenir' ve mülkiyet, kişisel, aile birleştirir ve sözleşme hukuku düzenlemeleri.Dört parçaya bölünmüş, Medeni Kanun "Kitaplar " içeren seslendi: "Borçlar Kitabı " (akdi hukuku); "Bireylerin Kitabı " (evlilik, boşanma, babalık); "Varlıklar Kitabı" (kişisel ve gayrimenkul mülkiyet) ve "alçalan 'ın Estates Kitabı" (irade, vasiyetname ve vasiyetsiz konular).

Meksika yılında eğitim alın

Bir lisansüstü hukuk derecesi (Yüksek Lisans) üzerine ilerliyor önce derecesine yasasını (Lisans) Meksika Meksika Bir Avukat olmak 'öğrenciler lisans kazanmak için gerekli olan yüksek öğrenim sistemine yakından modelleri sistem, ABD'de izlenen'. S derecesi "Maestria " denir Meksikalı lisans 'master ederken derecesi, bir "licenciatura " denir.' Meksika'da Lisanslı avukatlar ("Facultad de Derecho " denir) akredite bir hukuk fakültesine veya üniversitedeki dört veya beş yıllık profesyonel hukuk programını tamamlamış. Hukuk öğrencileri çekirdek Meksika Medeni Kanunu alanları yanı sıra anayasa ve ceza hukuku talimat. Meksika hukuk belirli bir alanda uzmanlaşmak isteyen öğrenciler Mexico City yalnız 35 üzerinde hukuk okulları olduğu gibi seçim için ek hukuk üniversite sunan Monterrey ve Guadalajara şehirlerindeki ile, istenen yasa programı bulmak sorun olacaktır.Öğrenim Ücretleri Ücretler bir kurumdan diğerine değişebilir. Burslar ve mali yardım üniversite bağlı, mevcut olabilir 'politikaları. İstihdam Olanakları Avukatlar için Meksika Avukatlar nedeniyle Meksika talebinin sürekli olarak içinde' nüfusu filizlenen ve sosyal yapısını değiştirerek, s artan ekonomi.

Visa Requirements

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Temporary Resident Student Visa (Residente Temporal Estudiante)

Fiyat ve para birimi

USD 30

The cost of issuing a student visa varies depending on the nationality. It can be anywhere between US$17 and $30.

Vize için kimler başvurabilir?

If you are a citizen or a permanent resident of the Schengen Area, UK, USA, Canada or Japan, or if you have a valid visa for any of those countries, you do not require a visa to Mexico if the purpose of your visit is studying, and if the duration of your stay does not exceed 180 days.

Students who are from other countries, or who will be visiting for a period longer than 180 days must apply for a student visa to Mexico.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Consular Office

You must apply in person for a Student Temporary Resident Visa at the Consular Office closest to your place of residence.

İnternet sitesi:https://directorio.sre.gob.mx/index.php/consulados-de-mexico-en-el-exterior

Başvuru nasıl yapılır?

Applicants are required to apply for a visa in person through a pre-arranged interview appointment.

 1. Valid passport with at least 6 months after the return.
 2. Original Letter of acceptance from the school/institution in Mexico.
 3. Original Letter or Certificate indicating the covering expenses of the student, including the full scholarship and in case they will stay with a host family do not forget to attach the ID of the leading member of the family. In case the scholarship or expenses are not included, it's mandatory to present the account statements for the last 3 months.
 4. In case of minors - Student’s birth certificate duly Apostilled.
 5. International students are required to show proof of medical/accidental insurance with international coverage.
 6. Medical statement showing good health and indicating that the candidate is free from any of the illnesses is also required.
 7. Visa processing fee.
 8. Completed application form.
 9. One Photograph in color, passport size with the face uncovered.

Once applicants have entered Mexican territory, they must, within the first 30 calendar days, apply to the National Migration Institute for the residence card that accredits their legal stay in the country and allows them to remain in Mexico.

Ne zaman başvurmalısınız?

A Mexican student visa can be issued in an average of 2 days and can take up to 3 weeks, depending on the nationality of the applicant. You should apply well in advance.

The validity of student visa is of one year.

İşlem süresi

2 Days

iş fırsatları

Students cannot work or engage in any remunerative activity while on a student visa in Mexico.

When the student has been invited by a Mexican company/Institution to perform lucrative activities, the Mexican company/institution must request a work permit at the National Migration Institute in Mexico (www.inm.gob.mx).

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Immigration authorities may decide to refuse the request to enter the country if the applicant is subject to criminal process or has been convicted of a serious crime.