Keystone logo
Meksika

Ders çalışma Yasa içinde Meksika 2024

Meksika yılında eğitim alın

Bir lisansüstü hukuk derecesi (Yüksek Lisans) üzerine ilerliyor önce derecesine yasasını (Lisans) Meksika Meksika Bir Avukat olmak 'öğrenciler lisans kazanmak için gerekli olan yüksek öğrenim sistemine yakından modelleri sistem, ABD'de izlenen'. S derecesi "Maestria " denir Meksikalı lisans 'master ederken derecesi, bir "licenciatura " denir.' Meksika'da Lisanslı avukatlar ("Facultad de Derecho " denir) akredite bir hukuk fakültesine veya üniversitedeki dört veya beş yıllık profesyonel hukuk programını tamamlamış. Hukuk öğrencileri çekirdek Meksika Medeni Kanunu alanları yanı sıra anayasa ve ceza hukuku talimat. Meksika hukuk belirli bir alanda uzmanlaşmak isteyen öğrenciler Mexico City yalnız 35 üzerinde hukuk okulları olduğu gibi seçim için ek hukuk üniversite sunan Monterrey ve Guadalajara şehirlerindeki ile, istenen yasa programı bulmak sorun olacaktır.Öğrenim Ücretleri Ücretler bir kurumdan diğerine değişebilir. Burslar ve mali yardım üniversite bağlı, mevcut olabilir 'politikaları. İstihdam Olanakları Avukatlar için Meksika Avukatlar nedeniyle Meksika talebinin sürekli olarak içinde' nüfusu filizlenen ve sosyal yapısını değiştirerek, s artan ekonomi.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  316
 • kamu hizmetleri payı

  19
 • internet aboneliği

  27
 • Yerel taşıma

  19

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  7
 • sinema bileti

  4
 • Bir bardak yerel bira

  2

Meksika hakkında

Amerika Birleşik Devletleri'nin güney sınırında yer alan bir federal anayasal cumhuriyettir, Meksika yaklaşık 115 milyon insanın dünya ve evde büyük bağımsız ülkelerden biridir. Dünya Bankası nedeniyle geniş petrol ve gümüş rezervleri ve güçlü NAFTA ile ilişkili son zamanlarda sanayileşmiş ekonominin tahrikli etkileyici bir gayri safi yurtiçi hasıla çıkışına bir üst-orta gelir elde etmek Meksika görmektedir. Meksika da gelişen turizm endüstrisine sahiptir ve UNESCO Dünya Mirası üzerine Kuzey ve Güney Amerika ülkeleri arasında birinci sırada yer almaktadır. Goldman Sachs Meksika turizm ve petrol / metal sanayi sürekli büyüme dayalı 30 yıl içinde dünya 'ın en büyük ekonomilerinden biri haline öngördü. Meksika 'ın hükümeti ABD'nin federal hükümet yapısını andırıyor ve 31 ayrı devletler ve bir Federal District kontrol yargı yürütme ve yasama organları oluşur.Meksika Cumhurbaşkanı demokratik olarak seçilmiş hükümet ve devlet başkanı olduğunu. Federal hükümetin işleyişi Birleşik Meksika Devletleri Siyasi Anayasası oluşturulması ve kurulması ile 1917 yılında kabul edilen kurallar tarafından belirlenir. Meksika 'ın Hukuk Sistemi Meksika ' ın hukuk sistemi Roma hukuku tüzük türetilmiş bir hukuk kodu altında faaliyet ve kodları (Corpus iuris civilis) başlangıçta İmparator Justinianus tarafından geliştirilen ve daha sonra 1804 Meksika Napolyon (Fransızca) Kodu ile değiştirilen sosyal normlar 'ın Medeni Kanunu ağır ülke etkilenir' ve mülkiyet, kişisel, aile birleştirir ve sözleşme hukuku düzenlemeleri.Dört parçaya bölünmüş, Medeni Kanun "Kitaplar " içeren seslendi: "Borçlar Kitabı " (akdi hukuku); "Bireylerin Kitabı " (evlilik, boşanma, babalık); "Varlıklar Kitabı" (kişisel ve gayrimenkul mülkiyet) ve "alçalan 'ın Estates Kitabı" (irade, vasiyetname ve vasiyetsiz konular).

Vize gereklilikleri

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Geçici Yerleşik Öğrenci Vizesi (Residente Temporal Estudiante)

Fiyat ve para birimi

USD 30

Öğrenci vizesi vermenin maliyeti uyruğa bağlı olarak değişir. 17 ABD Doları ile 30 ABD Doları arasında herhangi bir yerde olabilir.

Vize için kimler başvurabilir?

Schengen Bölgesi, Birleşik Krallık, ABD, Kanada veya Japonya vatandaşı veya daimi ikametgahı iseniz veya bu ülkelerden herhangi biri için geçerli bir vizeniz varsa, ziyaretinizin amacı şuysa Meksika'ya vize almanıza gerek yoktur. okuyorsanız ve kalış süreniz 180 günü geçmiyorsa.

Diğer ülkelerden gelen veya 180 günden daha uzun süre ziyaret edecek öğrencilerin Meksika'ya öğrenci vizesi için başvurmaları gerekir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

konsolosluk

Öğrenci Geçici İkamet Vizesi için ikamet yerinize en yakın Konsolosluk Ofisine şahsen başvurmalısınız.

İnternet sitesi:https://directorio.sre.gob.mx/index.php/consulados-de-mexico-en-el-exterior

Başvuru nasıl yapılır?

Başvuru sahiplerinin önceden ayarlanmış bir görüşme randevusu ile şahsen vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

 1. Dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport.
 2. Meksika'daki okuldan/kurumdan alınan orijinal kabul mektubu.
 3. Öğrencinin tam burs dahil masraflarının karşılandığını gösteren ve eğer aile yanında kalacaksa aile reisinin kimliğini gösteren belgenin aslı. Burs veya giderlerin dahil edilmemesi durumunda son 3 aya ait hesap özetlerinin sunulması zorunludur.
 4. Reşit olmayanlar için - Öğrencinin doğum belgesi usulüne uygun olarak Apostilli.
 5. Uluslararası öğrencilerin uluslararası teminatlı sağlık/kaza sigortası kanıtı göstermeleri gerekmektedir.
 6. Sağlık durumunun iyi olduğunu gösteren ve adayın herhangi bir hastalıktan ari olduğunu gösteren tıbbi beyan da gereklidir.
 7. Vize işlem ücreti.
 8. Doldurulmuş başvuru formu.
 9. Bir adet renkli, pasaport boyutunda, yüzü açık fotoğraf.

Başvuru sahipleri Meksika topraklarına girdikten sonra, ilk 30 takvim günü içinde, ülkedeki yasal kalışlarını onaylayan ve Meksika'da kalmalarına izin veren ikamet kartı için Ulusal Göç Enstitüsüne başvurmaları gerekir.

Ne zaman başvurmalısınız?

Meksika öğrenci vizesi ortalama 2 günde çıkarılabilmekte ve başvuru sahibinin uyruğuna göre 3 haftaya kadar sürebilmektedir. Çok önceden başvurmalısınız.

Öğrenci vizesinin geçerlilik süresi bir yıldır.

İşlem süresi

2 Days

iş fırsatları

Öğrenciler, Meksika'da öğrenci vizesi alırken çalışamaz veya herhangi bir gelir getirici faaliyette bulunamazlar.

Öğrenci bir Meksikalı şirket/Kurum tarafından kazançlı faaliyetlerde bulunmaya davet edildiğinde, Meksikalı şirket/kurum Meksika'daki Ulusal Göç Enstitüsünden (www.inm.gob.mx) çalışma izni talep etmelidir.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Göçmenlik makamları, başvuru sahibinin cezai kovuşturmaya tabi olması veya ciddi bir suçtan hüküm giymiş olması halinde ülkeye giriş talebini reddetmeye karar verebilir.