Keystone logo
Moldova

En İyi Üniversiteler Yasa programlar içinde Moldova 2024

kurum sayısı: 4
  • Chisinau, Moldova

  Bağımsızlık ilanı yılı olan 1991'den itibaren Moldova Cumhuriyeti, zorlu siyasi, ekonomik ve sosyal dönüşüm yoluna girmiştir. Tarihin nesnel bir meşruiyeti olarak empoze edilen piyasa ekonomisi koşullarında ve Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra, ülkemiz fiilen yeni bir başlangıçtan başlayan bir devlet olarak kuruldu.

  • Chisinau, Moldova

  Moldova Teknik Üniversitesi, 1964 yılında Moldova Devlet Üniversitesi'nden aktarılan mühendislik ve ekonomik uzmanlıklara dayalı olarak ilk adıyla “Politeknik Enstitüsü” ile kurulmuştur. Çalışmanın ilk yılında (1964 - 1965), üniversitenin beş fakülteye ayrılmış 5140 öğrencisi (2085 tam zamanlı öğrenci) vardı: Elektroteknik, Mekanik, Teknoloji, İnşaatlar, Ekonomi. Öğretim kadrosu 278 öğretmenden oluşuyordu, bunlardan sadece 36'sı akademik dereceye ve bilimsel unvanlara sahipti.

  • Chisinau, Moldova

  Moldova Avrupa Çalışmaları Üniversitesi (USEM), Moldova Cumhuriyeti'ndeki eğitim sisteminin bir parçası olan ve ilgili tüm mevzuata göre faaliyet gösteren bir yüksek özel eğitim kurumudur.

  • Chisinau, Moldova

  This program is only available as a second part of the Dual Degree Program after students. is only available via our highly accredited University...