Keystone logo
Moldova

En İyi Üniversiteler Yasa programlar içinde Moldova 2023

kurum sayısı: 4
  • Chisinau, Moldova

  Bağımsızlık ilanı yılı olan 1991'den itibaren Moldova Cumhuriyeti, zorlu siyasi, ekonomik ve sosyal dönüşüm yoluna girmiştir. Tarihin nesnel bir meşruiyeti olarak empoze edilen piyasa ekonomisi koşullarında ve Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra, ülkemiz fiilen yeni bir başlangıçtan başlayan bir devlet olarak kuruldu.

  • Chisinau, Moldova

  Moldova Teknik Üniversitesi, 1964 yılında Moldova Devlet Üniversitesi'nden aktarılan mühendislik ve ekonomik uzmanlıklara dayalı olarak ilk adıyla “Politeknik Enstitüsü” ile kurulmuştur. Çalışmanın ilk yılında (1964 - 1965), üniversitenin beş fakülteye ayrılmış 5140 öğrencisi (2085 tam zamanlı öğrenci) vardı: Elektroteknik, Mekanik, Teknoloji, İnşaatlar, Ekonomi. Öğretim kadrosu 278 öğretmenden oluşuyordu, bunlardan sadece 36'sı akademik dereceye ve bilimsel unvanlara sahipti.

  • Chisinau, Moldova

  Moldova Avrupa Çalışmaları Üniversitesi (USEM), Moldova Cumhuriyeti'ndeki eğitim sisteminin bir parçası olan ve ilgili tüm mevzuata göre faaliyet gösteren bir yüksek özel eğitim kurumudur.

  • Chisinau, Moldova

  Free International University of Moldova (ULIM) 1992 yılında Hükümet Kararı ile kurulmuştur ve Moldova Cumhuriyeti Ulusal Akademik Değerlendirme ve Akreditasyon Konseyi tarafından akredite edilmiştir. “Kâr amacı gütmeyen” ilkesine dayanan ULIM, Anayasa ve Moldova Cumhuriyeti'ndeki yükseköğretim sistemini yöneten yasalara göre faaliyet göstermektedir. Free International University of Moldova , öğrencilere teorik ve pratik bilgileri çok disiplinli ve disiplinler arası bir ortamda bir araya getirme ve bunları küreselleşmiş bir işgücü piyasasına girmeye hazırlama fırsatı sunar. Öğrenci vücudunun% 30'undan fazlası uluslararası olan üniversite, lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde dört dilde (Romence, Rusça, İngilizce ve Fransızca) 76 eğitim programı sunan fakültelerimizle uluslararasılaşma süreçlerine yoğun bir şekilde katılmaktadır. Kurumumuz yüksek kaliteli öğrenci hizmetleri ve tesisleri sunmaktadır (üniversite oteli, modern rezidans salonu, kantinler, kafeteryalar, kulüpler, boş zaman ve spor tesisleri, kütüphane, bilgisayar / medya laboratuvarları, yargı kliniği, vb.).