Keystone logo

Ders çalışma Yasa içinde Norveç 2023

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  625
 • kamu hizmetleri payı

  66
 • internet aboneliği

  54
 • Yerel taşıma

  76

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  12
 • sinema bileti

  14
 • Bir bardak yerel bira

  9

Norveç hakkında

Dünyanın en güzel fjords Viking tarihinin ve evde demlenmiş, Norveç Krallığı dünyanın en müreffeh ve mutlu ülkelerin listelerinde üst sıralarda devam ediyor. Norveç İsveç, Finlandiya, Rusya ve Danimarka tarafından kara-bilge sınırlanmıştır bir anayasal monarşi. Ayrıca Barents Denizi, Norveç Denizi ve Kuzey Denizi üzerinden Grönland, İzlanda, Rusya, Birleşik Krallık ve İsveç ile deniz sınırlarını paylaşır. Norveç kişi başına gelir açısından dünyada dördüncü ve son zamanlarda İnsani Gelişme Endeksi'nde sıralama üst düzenlenen bir. Ayrıca, Norveç dünyada en demokratik ülke olarak Demokrasi İndeksi tarafından tayin edilmiştir. Faydalı Gerçekler MS 1000 yılında kurulan NorveçHakkında Oslo yanı sıra Norveç ve ekonomik / hükümet sermayenin başkenti.• Norveç doğal gaz, petrol, deniz, mineraller ve taze su rezervleri açısından zengin olan, sübvanse yüksek öğrenim, genel sağlık bakımı, mükemmel bir sosyal güvenlik sistemi ve sürekli düşük işsizlik oranları sunma yeteneğine tüm faktörlerdir. Norveç Avrupa Birliği üyesi olmamasına rağmen •, AB ile yakın ilişkiler sürdürmektedir. Norveç de NATO, DTÖ, Avrupa Konseyi ve EEA (Avrupa Ekonomik Alanı) kurucu üyesidir. Bokmal Norveç ve Nynorsk Norveç: • Norveç iki resmi dili vardır. Nynorsk Fin ve Sami konuşan azınlıklar tarafından konuşulan ise Bokmal Norveçlilerin çoğunluğu tarafından konuşulmaktadır. • Norveç Kronu (çoğul Kronu) ülke 'ın para birimi. Altı Kroner 1 $ USD eşittir ve 1 € Ülke? Norveç 'ın mahkeme sistemi Hukuk sistemidir. Ne sekiz Kronu ABD mahkemesi sistemine benzer eşittir.Bölge mahkemeleri Temyiz Mahkemesi ve t o Yargıtay tarafından takip az güce sahip. Itiraz ve ilçe mahkemeleri başkanlık Hakimler yargıçların, üç türlerinden biri olabilir: profesyonel hâkimler, hâkimlere veya ortak hakimleri yatıyordu. Profesyonel hâkimler savunan ya da Norveç mahkemelerinde yargılanması bireyleri yıl boyunca yasal deneyim kazanmış nitelikli avukatlar vardır. Lay ve ortak hâkimler bir bölge ya da temyiz mahkemesinde yargıç olarak bir pozisyona atanmıştır olmayan avukatlar vardır.

Norveç yılında eğitim alın

Norveç'te Hukuk Derece beş yıllık i rettsvitenskap bir ustanın (Fıkıh Master) giden Hukuk Fakültesi programının en önemli derece avukatlar Norveç'te kazanabilirsiniz olduğunu. Kanunlar Master benzer, ben rettsvitenskap usta son zamanlarda LLM Norveç'te avukatlar olarak çalışmak için öğrencilerin hak kazanmak için gerekli tek derecesi başlangıçta 1736 yılında oluşturulan Hukuk derecesi eski Adayı yerini aldı. Ancak, bir Yüksek Lisans programı mezunları avukat konumlarına küme değildir. Onlar da, Norveç Polis Teşkilatı yüksek rütbeli istihdam kabul bir avukat yargıç olarak görev veya memur sektöründe çeşitli görevlerde kabul edebilir. Norveç yasal mesleği "birleşik " yasal mesleklerde istihdam tüm insanlar aynı eğitim türünü almış çünkü biridir. Yüksek Lisans programının beşinci yıl boyunca, öğrenciler bir tez tamamlamak zorundadır ve gelişmiş, seçmeli ders almaları.Buna ek olarak, Hukuk derecesi Fakültesi okuyan herkes de kriminoloji bir usta 'ın derecesi veya hukuk sosyolojisini kazanmak için fırsat var. Doktora, doktora ve lisans derecesi de yasal araştırma yapmaya veya bir Norveç üniversitede öğretmek isteyen öğrenciler için mevcuttur. Hukuk Fakültesi Oslo Üniversitesi DET juridiske fakultet programları yanı sıra University, Dereceler sunan Norveçli Üniversiteler Tromso ve Bergen Üniversitesi. Tromso Üniversitesi öğrencileri ev tabanlı üniversitelere UT onlar kazanmak herhangi bir kredi aktarmanızı sağlar, Avrupa Kredi Transfer Sistemi katılır. Öğrenim Uluslararası Ücret ve Norveçli öğrenciler hiçbir öğrenim ücreti öderler. Norveç hükümeti Norveç devam başarısı için hayati olabilir ve kamuya tüm yüksek öğrenim kurumlarının yüzde 98 fon yüksek öğrenim görmektedir. Sadece özel işletilen kolej Norveç ücretlidir.Öğrenciler son sınavları Ancak, önce dönem başına 400-600 nok bir ücret gerekmektedir. Bu ücret aynı zamanda sağlık hizmetleri, spor tesislerin kullanımı, danışmanlık ve barınma yardımı olarak fayda sağlayan öğrenci birlikleri onlara üyeliği verir.

Visa Requirements

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Student Visa (Student Residence Permit)

Fiyat ve para birimi

USD 650

The Norwegian student visa processing fee is around US$650. The fee may be subject to change.

Vize için kimler başvurabilir?

If you come from one of the Nordic countries (Sweden, Finland, Denmark, Iceland) you will not have to apply for a residence permit. However, if you plan to study in Norway for more than six months, you must report to a tax office in Norway for an ID check and to report your move to Norway.

If you come from countries within the EU/EEA/EFTA area you can study in Norway for up to 90 days without applying for a student residence permit. However, you will need to apply for a student residence permit for stays of over 90 days, already in Norway.

If you come from outside the EU/EEA/EFTA area you have to apply for a student residence permit before coming to Norway.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Norwegian Embassy or Consulate

After you’ve received your letter of admission you should contact your nearest Norwegian Embassy or Consulate for information on the study permit application procedure, and apply from your country of origin.

While some candidates can apply online from within Norway or through a Norwegian embassy, most students will need to hand in a paper application form to their closest Norwegian embassy or consulate.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

When you hand in your student residence permit application form, you must also provide your passport, along with other necessary documentation. You’ll need to submit:

 • Evidence of admittance to an approved full-time education program
 • A completed application form
 • Receipt of having paid the application fee
 • Two recent passport-sized photos with a white background
 • Evidence of sufficient financial funds for the entire period of study, including funds to support any accompanying family, which should be in a Norwegian bank account (it can be difficult to open an account in a Norwegian bank without a Norwegian personal number, so you can usually deposit the required amount into an account established by your educational institution). You need to prove you have access to NOK 116,369 for each academic year (10 months), which is approximately US$14,350. If the stay is financed through scholarships, student loans, or other public funding from the home country, valid documentation must accompany the application.
 • Evidence that you have somewhere to live (such as a house, apartment, bedsit, or room in a hall of residence)
 • Evidence that you will leave Norway when your residence permit expires (usually in the form of a return ticket)
 • Completed and signed UDI (Norwegian Directorate of Immigration) document checklist, which you should print off and hand in along with your other documents

Ne zaman başvurmalısınız?

Processing times for student residence permits will vary and may take two months or so, therefore it is advisable to apply as soon as you are able.

The length of your student visa depends on the length of your study program. Your student residence permit can be renewed through the online Norway Application Portal at least one month before the expiry date. To renew your work permit, you must contact the UDI separately, and show proof that you have made satisfactory progress studying in Norway.

İşlem süresi

2 Months

iş fırsatları

When you receive a student residence permit for Norway, you are also granted permission to work part-time for up to 20 hours each week while studying and full-time during university holidays.

You can also apply for a full-time work permit for a limited period if you can prove that the work is relevant to your education, or that it’s necessary for admission to further your education within the same program option – You should have a concrete offer of employment in this regard.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Your visa application may be rejected if you are not able to show proof of the required funds, or if you provide incorrect or incomplete documents.