Keystone logo
Norveç

Ders çalışma Yasa içinde Norveç 2024

Norveç yılında eğitim alın

Norveç'te Hukuk Derece beş yıllık i rettsvitenskap bir ustanın (Fıkıh Master) giden Hukuk Fakültesi programının en önemli derece avukatlar Norveç'te kazanabilirsiniz olduğunu. Kanunlar Master benzer, ben rettsvitenskap usta son zamanlarda LLM Norveç'te avukatlar olarak çalışmak için öğrencilerin hak kazanmak için gerekli tek derecesi başlangıçta 1736 yılında oluşturulan Hukuk derecesi eski Adayı yerini aldı. Ancak, bir Yüksek Lisans programı mezunları avukat konumlarına küme değildir. Onlar da, Norveç Polis Teşkilatı yüksek rütbeli istihdam kabul bir avukat yargıç olarak görev veya memur sektöründe çeşitli görevlerde kabul edebilir. Norveç yasal mesleği "birleşik " yasal mesleklerde istihdam tüm insanlar aynı eğitim türünü almış çünkü biridir. Yüksek Lisans programının beşinci yıl boyunca, öğrenciler bir tez tamamlamak zorundadır ve gelişmiş, seçmeli ders almaları.Buna ek olarak, Hukuk derecesi Fakültesi okuyan herkes de kriminoloji bir usta 'ın derecesi veya hukuk sosyolojisini kazanmak için fırsat var. Doktora, doktora ve lisans derecesi de yasal araştırma yapmaya veya bir Norveç üniversitede öğretmek isteyen öğrenciler için mevcuttur. Hukuk Fakültesi Oslo Üniversitesi DET juridiske fakultet programları yanı sıra University, Dereceler sunan Norveçli Üniversiteler Tromso ve Bergen Üniversitesi. Tromso Üniversitesi öğrencileri ev tabanlı üniversitelere UT onlar kazanmak herhangi bir kredi aktarmanızı sağlar, Avrupa Kredi Transfer Sistemi katılır. Öğrenim Uluslararası Ücret ve Norveçli öğrenciler hiçbir öğrenim ücreti öderler. Norveç hükümeti Norveç devam başarısı için hayati olabilir ve kamuya tüm yüksek öğrenim kurumlarının yüzde 98 fon yüksek öğrenim görmektedir. Sadece özel işletilen kolej Norveç ücretlidir.Öğrenciler son sınavları Ancak, önce dönem başına 400-600 nok bir ücret gerekmektedir. Bu ücret aynı zamanda sağlık hizmetleri, spor tesislerin kullanımı, danışmanlık ve barınma yardımı olarak fayda sağlayan öğrenci birlikleri onlara üyeliği verir.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  546
 • kamu hizmetleri payı

  64
 • internet aboneliği

  48
 • Yerel taşıma

  68

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  11
 • sinema bileti

  13
 • Bir bardak yerel bira

  9

Norveç hakkında

Dünyanın en güzel fjords Viking tarihinin ve evde demlenmiş, Norveç Krallığı dünyanın en müreffeh ve mutlu ülkelerin listelerinde üst sıralarda devam ediyor. Norveç İsveç, Finlandiya, Rusya ve Danimarka tarafından kara-bilge sınırlanmıştır bir anayasal monarşi. Ayrıca Barents Denizi, Norveç Denizi ve Kuzey Denizi üzerinden Grönland, İzlanda, Rusya, Birleşik Krallık ve İsveç ile deniz sınırlarını paylaşır. Norveç kişi başına gelir açısından dünyada dördüncü ve son zamanlarda İnsani Gelişme Endeksi'nde sıralama üst düzenlenen bir. Ayrıca, Norveç dünyada en demokratik ülke olarak Demokrasi İndeksi tarafından tayin edilmiştir. Faydalı Gerçekler MS 1000 yılında kurulan NorveçHakkında Oslo yanı sıra Norveç ve ekonomik / hükümet sermayenin başkenti.• Norveç doğal gaz, petrol, deniz, mineraller ve taze su rezervleri açısından zengin olan, sübvanse yüksek öğrenim, genel sağlık bakımı, mükemmel bir sosyal güvenlik sistemi ve sürekli düşük işsizlik oranları sunma yeteneğine tüm faktörlerdir. Norveç Avrupa Birliği üyesi olmamasına rağmen •, AB ile yakın ilişkiler sürdürmektedir. Norveç de NATO, DTÖ, Avrupa Konseyi ve EEA (Avrupa Ekonomik Alanı) kurucu üyesidir. Bokmal Norveç ve Nynorsk Norveç: • Norveç iki resmi dili vardır. Nynorsk Fin ve Sami konuşan azınlıklar tarafından konuşulan ise Bokmal Norveçlilerin çoğunluğu tarafından konuşulmaktadır. • Norveç Kronu (çoğul Kronu) ülke 'ın para birimi. Altı Kroner 1 $ USD eşittir ve 1 € Ülke? Norveç 'ın mahkeme sistemi Hukuk sistemidir. Ne sekiz Kronu ABD mahkemesi sistemine benzer eşittir.Bölge mahkemeleri Temyiz Mahkemesi ve t o Yargıtay tarafından takip az güce sahip. Itiraz ve ilçe mahkemeleri başkanlık Hakimler yargıçların, üç türlerinden biri olabilir: profesyonel hâkimler, hâkimlere veya ortak hakimleri yatıyordu. Profesyonel hâkimler savunan ya da Norveç mahkemelerinde yargılanması bireyleri yıl boyunca yasal deneyim kazanmış nitelikli avukatlar vardır. Lay ve ortak hâkimler bir bölge ya da temyiz mahkemesinde yargıç olarak bir pozisyona atanmıştır olmayan avukatlar vardır.

Vize gereklilikleri

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci Vizesi (Öğrenci İkamet İzni)

Fiyat ve para birimi

USD 650

Norveç öğrenci vizesi işlem ücreti 650 ABD Doları civarındadır. Ücret değişebilir.

Vize için kimler başvurabilir?

İskandinav ülkelerinden (İsveç, Finlandiya, Danimarka, İzlanda) birinden geliyorsanız, oturma izni başvurusunda bulunmanız gerekmeyecektir. Ancak, Norveç'te altı aydan daha uzun süre eğitim almayı planlıyorsanız, kimlik kontrolü ve Norveç'e taşındığınızı bildirmek için Norveç'teki bir vergi dairesine başvurmanız gerekir.

AB/AEA/EFTA bölgesindeki ülkelerden geliyorsanız, öğrenci oturma izni başvurusunda bulunmadan Norveç'te 90 güne kadar eğitim alabilirsiniz. Ancak, halihazırda Norveç'te 90 günden uzun süreli kalışlar için öğrenci oturma izni başvurusunda bulunmanız gerekecektir.

AB/AEA/EFTA bölgesinin dışından geliyorsanız, Norveç'e gelmeden önce öğrenci oturma izni başvurusunda bulunmanız gerekir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Norveç Büyükelçiliği veya Konsolosluğu

Kabul mektubunuzu aldıktan sonra, çalışma izni başvuru prosedürü hakkında bilgi için en yakın Norveç Büyükelçiliği veya Konsolosluğu ile iletişime geçmeli ve kendi ülkenizden başvurmalısınız.

Bazı adaylar Norveç içinden veya bir Norveç büyükelçiliği aracılığıyla çevrimiçi olarak başvurabilirken, çoğu öğrencinin en yakın Norveç büyükelçiliğine veya konsolosluğuna bir kağıt başvuru formu teslim etmesi gerekecektir.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Öğrenci ikamet izni başvuru formunuzu teslim ettiğinizde pasaportunuzu ve diğer gerekli belgeleri de sunmanız gerekmektedir. Göndermeniz gerekecek:

 • Onaylanmış bir tam zamanlı eğitim programına kabul kanıtı
 • Doldurulmuş bir başvuru formu
 • Başvuru ücretinin yatırıldığına dair makbuz
 • Arka fonu beyaz olan iki adet yeni vesikalık fotoğraf
 • Bir Norveç banka hesabında olması gereken, eşlik eden herhangi bir aileyi desteklemek için fonlar da dahil olmak üzere, tüm çalışma süresi için yeterli mali fon kanıtı (Norveç kişisel numarası olmadan bir Norveç bankasında hesap açmak zor olabilir, bu nedenle şunları yapabilirsiniz: genellikle gerekli miktarı eğitim kurumunuz tarafından açılan bir hesaba yatırın). Her akademik yıl (10 ay) için yaklaşık 14.350 ABD Doları olan 116.369 NOK'a erişiminiz olduğunu kanıtlamanız gerekir. Kalış burslar, öğrenci kredileri veya kendi ülkesinden diğer kamu finansmanı yoluyla finanse ediliyorsa, başvuruya geçerli belgeler eşlik etmelidir.
 • Yaşayacak bir yeriniz olduğuna dair kanıt (ev, daire, yatak odası veya yurtta bir oda gibi)
 • Oturma izniniz sona erdiğinde Norveç'ten ayrılacağınıza dair kanıt (genellikle dönüş bileti şeklinde)
 • Yazdırmanız ve diğer belgelerinizle birlikte teslim etmeniz gereken, doldurulmuş ve imzalanmış UDI (Norveç Göçmenlik Müdürlüğü) belge kontrol listesi

Ne zaman başvurmalısınız?

Öğrenci ikamet izinlerinin işlem süreleri değişkenlik gösterebilir ve iki ay kadar sürebilir, bu nedenle mümkün olan en kısa sürede başvurmanız önerilir.

Öğrenci vizenizin süresi, eğitim programınızın uzunluğuna bağlıdır. Öğrenci ikamet izniniz, bitiş tarihinden en az bir ay önce çevrimiçi Norveç Başvuru Portalı üzerinden yenilenebilir. Çalışma izninizi yenilemek için, UDI ile ayrıca iletişime geçmeli ve Norveç'te okurken tatmin edici ilerleme kaydettiğinizi kanıtlamalısınız.

İşlem süresi

2 Months

iş fırsatları

Norveç için öğrenci oturma izni aldığınızda, eğitiminiz sırasında her hafta 20 saate kadar yarı zamanlı ve üniversite tatillerinde tam zamanlı olarak çalışmanıza da izin verilir.

İşin eğitiminizle ilgili olduğunu veya aynı program seçeneği dahilinde eğitiminizi ilerletmek için kabul edilmek için gerekli olduğunu kanıtlayabilirseniz, sınırlı bir süre için tam zamanlı çalışma iznine de başvurabilirsiniz – Somut bir teklifiniz olmalıdır. bu konuda istihdam

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.

programlar