Keystone logo

Ders çalışma Yasa içinde Polonya 2023

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  278
 • kamu hizmetleri payı

  62
 • internet aboneliği

  12
 • Yerel taşıma

  21

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  5
 • sinema bileti

  5
 • Bir bardak yerel bira

  2

Polonya hakkında

Birçok kişi için, Polonya Avrupa'nın zengin kültürel alanlarından biridir. Polonya Avrupa'nın merkezinde yer alan ve Baltık Denizi, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Ukrayna, Belarus, Litvanya ve Rusya ile sınırları vardır. Ülkenin çoğu düz, ancak iki dağ güneyde yer almaktadır. Polonya kaleler, saraylar, ahşap kiliseleri ve modern spor arenalarda içeren muhteşem doğal manzarası ve güzel mimari ev sahipliği yapmaktadır. Eğitim için ülkeye seyahat etmek isteyen öğrenciler için, bunu yapmak için pek çok umut verici nedenleri vardır. ülke, çeşitli hukuk okullar dahil olmak üzere sağlam bir eğitim sistemi sunuyor. Bu yasal derecesi elde etmek daha umut verici ülkelerden biri olabilir. Ne çalışma alanında bu tür girmeden önce, öğrenciler burada hukuk sisteminin daha iyi bir anlayışa sahip olmalı? Polonya'da Hukuk Sistemi. Ülke 'ın hukuk sistemi gelişmeye devam ediyor. Onun kodu altında kamu hem de özel yasaları vardır.Polonya Anayasası ülkenin ana iktidar yasaları olduğunu. Bir hukuk ülke olarak, parlamento yasaları oluşturur. Birçok durumda, yasalar yerel alanda aşina kadar bu yasaları öğrenmek için biraz bir meydan okuma yapma, yerelleştirilmiş.

Polonya yılında eğitim alın

Polonya ülkede, isteyen bireyler, bir hukukçu veya avukat olarak çalışmak için neler Polonya'da Hukuk Lisans nedir?, Bir Magister 'ın derecesi elde etmek gerekir. Onlar bir yargıç, kamu avukatı, hukuk danışmanı, avukat, noter, icra memuru, ve patent vekili olarak çalışmaya dahil bu kanun derecesi elde kez bu kişilerin, çalışmak için birçok yerleri vardır. Ülkede iki baro vardır, büyük bir ülke olarak Polonya'da hukuk danışmanlarının üzerinde. Kanun Yükseköğretim odaklı ana savunucusu dernek Polonya Bar Konseyi, ve Hukuk Danışmanları Ulusal Odası, çok sayıda yasa vardır Polonya okullar. Öğrenciler önce bir hukuk fakültesine başvurusu için başlangıç ​​derecesini tamamlamak gerekir. Hukuk derece uzmanlık bağlı, ek 2-4 yıl sürer. hukuk diploması maliyeti önemli ölçüde değişecek, ancak oranları diğer Avrupa hukuk programları karşılaştırılabilir.Uluslararası öğrenciler başvurabilir, ancak hukuk fakültesine bunu doğrudan yapmalısınız. Eğer kabul edilirse, okul daha sonra gerekli seyahat vizesi almak için yardımcı olacaktır öğrenci. Yasa okullarda kayıt ağır olabilir ve genellikle rekabetçi konumları vardır. Bununla birlikte, Polonya'da bir hukuk diploması elde ülkede iyi eğitimli avukat, iyi bir talep ile çok yararlı olabilir.

Visa Requirements

 • C type visa – a short-term Schengen visa.
 • D type visa – a long-term national visa issued for up to one year.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

C type visa; D type visa

Fiyat ve para birimi

USD 160

The application fee for a student visa to Poland is around $160. The fees are subject to change.

Vize için kimler başvurabilir?

Students from European Union countries do not need a visa to study in Poland. However, when you have arrived in Poland, you do need to apply for a temporary study visa at the local Voivod’s office.

Students from outside the European Union typically need to apply for a student visa before entering Poland. There are, however, a number of countries that are free of this requirement. You can check if your country is on the list here: http://www.msz.gov.pl

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Polish embassy or consulate

You should apply for a student visa at the Polish embassy or consulate in your current country of residence.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Once you get admission to your selected university they will send you proper documents that you will use to get your student visa. You should apply for a student visa at your nearest Polish embassy or consulate. These are the documents you may typically be asked to provide:

 • A signed and complete filled Visa Application of Poland for students.
 • Passport that must be valid for at least three months after you plan to leave Poland.
 • Photocopy of National ID card.
 • Official letter from the university or college in Poland where you plan to study.
 • A brief CV or resume.
 • All your previous certificates and diplomas.
 • Proof that you have proficiency in the language in which you wish to study.
 • Proof that you are financially strong enough to bear your educational and living expenses in Poland.
 • Health insurance certificate that is accepted in Europe.
 • Two passport-sized photos.
 • Pay the Visa Application Fee
 • Proof of Accommodation in Poland.

All students have to legalize their stay in Poland by applying for a temporary residence permit. This has to be done a short time after arrival in Poland. Universities will help you with the application procedures. A temporary residence permit entitles you to stay and work in Poland.

Ne zaman başvurmalısınız?

It can typically take around 15 days to process your student visa application. However, the processing times vary depending on the country and the type of visa you are applying for. Make sure to apply as soon as possible.

The length of the student visa depends on the length of your course.

İşlem süresi

15 Days

iş fırsatları

International students have the right to work while studying in Poland as long as they are enrolled in an educational Institution. 20 hours of work are permitted during studies, as well as 3 months of full-time work during holidays. Full time work is permitted for Residence Card holders.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Your visa application may be rejected if you are not able to show proof of the required funds, or if you provide incorrect or incomplete documents.