Keystone logo
Polonya

Ders çalışma Yasa içinde Polonya 2024

Polonya yılında eğitim alın

Polonya ülkede, isteyen bireyler, bir hukukçu veya avukat olarak çalışmak için neler Polonya'da Hukuk Lisans nedir?, Bir Magister 'ın derecesi elde etmek gerekir. Onlar bir yargıç, kamu avukatı, hukuk danışmanı, avukat, noter, icra memuru, ve patent vekili olarak çalışmaya dahil bu kanun derecesi elde kez bu kişilerin, çalışmak için birçok yerleri vardır. Ülkede iki baro vardır, büyük bir ülke olarak Polonya'da hukuk danışmanlarının üzerinde. Kanun Yükseköğretim odaklı ana savunucusu dernek Polonya Bar Konseyi, ve Hukuk Danışmanları Ulusal Odası, çok sayıda yasa vardır Polonya okullar. Öğrenciler önce bir hukuk fakültesine başvurusu için başlangıç ​​derecesini tamamlamak gerekir. Hukuk derece uzmanlık bağlı, ek 2-4 yıl sürer. hukuk diploması maliyeti önemli ölçüde değişecek, ancak oranları diğer Avrupa hukuk programları karşılaştırılabilir.Uluslararası öğrenciler başvurabilir, ancak hukuk fakültesine bunu doğrudan yapmalısınız. Eğer kabul edilirse, okul daha sonra gerekli seyahat vizesi almak için yardımcı olacaktır öğrenci. Yasa okullarda kayıt ağır olabilir ve genellikle rekabetçi konumları vardır. Bununla birlikte, Polonya'da bir hukuk diploması elde ülkede iyi eğitimli avukat, iyi bir talep ile çok yararlı olabilir.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  363
 • kamu hizmetleri payı

  79
 • internet aboneliği

  13
 • Yerel taşıma

  27

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  7
 • sinema bileti

  6
 • Bir bardak yerel bira

  3

Polonya hakkında

Birçok kişi için, Polonya Avrupa'nın zengin kültürel alanlarından biridir. Polonya Avrupa'nın merkezinde yer alan ve Baltık Denizi, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Ukrayna, Belarus, Litvanya ve Rusya ile sınırları vardır. Ülkenin çoğu düz, ancak iki dağ güneyde yer almaktadır. Polonya kaleler, saraylar, ahşap kiliseleri ve modern spor arenalarda içeren muhteşem doğal manzarası ve güzel mimari ev sahipliği yapmaktadır. Eğitim için ülkeye seyahat etmek isteyen öğrenciler için, bunu yapmak için pek çok umut verici nedenleri vardır. ülke, çeşitli hukuk okullar dahil olmak üzere sağlam bir eğitim sistemi sunuyor. Bu yasal derecesi elde etmek daha umut verici ülkelerden biri olabilir. Ne çalışma alanında bu tür girmeden önce, öğrenciler burada hukuk sisteminin daha iyi bir anlayışa sahip olmalı? Polonya'da Hukuk Sistemi. Ülke 'ın hukuk sistemi gelişmeye devam ediyor. Onun kodu altında kamu hem de özel yasaları vardır.Polonya Anayasası ülkenin ana iktidar yasaları olduğunu. Bir hukuk ülke olarak, parlamento yasaları oluşturur. Birçok durumda, yasalar yerel alanda aşina kadar bu yasaları öğrenmek için biraz bir meydan okuma yapma, yerelleştirilmiş.

Vize gereklilikleri

 • C tipi vize – kısa süreli bir Schengen vizesi.
 • D tipi vize – bir yıla kadar verilen uzun vadeli bir ulusal vize.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

C tipi vize; D tipi vize

Fiyat ve para birimi

USD 160

Polonya'ya öğrenci vizesi için başvuru ücreti yaklaşık 160 $'dır. Ücretler değişebilir.

Vize için kimler başvurabilir?

Avrupa Birliği ülkelerinden gelen öğrencilerin Polonya'da okumak için vizeye ihtiyaçları yoktur. Ancak, Polonya'ya vardığınızda, yerel Voivod ofisine geçici bir çalışma vizesi için başvurmanız gerekir.

Avrupa Birliği dışından gelen öğrencilerin genellikle Polonya'ya girmeden önce öğrenci vizesine başvurmaları gerekir. Bununla birlikte, bu gereklilikten muaf olan bazı ülkeler vardır. Ülkenizin listede olup olmadığını buradan kontrol edebilirsiniz: http://www.msz.gov.pl

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Polonya büyükelçiliği veya konsolosluğu

Mevcut ikamet ettiğiniz ülkedeki Polonya büyükelçiliğine veya konsolosluğuna öğrenci vizesi için başvurmalısınız.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Seçtiğiniz üniversiteye kabul edildikten sonra size öğrenci vizenizi almak için kullanacağınız uygun belgeleri göndereceklerdir. Size en yakın Polonya büyükelçiliği veya konsolosluğuna öğrenci vizesi için başvurmalısınız. Bunlar, genellikle sağlamanız istenebilecek belgelerdir:

 • Öğrenciler için imzalanmış ve eksiksiz doldurulmuş Polonya Vize Başvurusu.
 • Polonya'dan ayrılmayı planladıktan sonra en az üç ay geçerli olması gereken pasaport.
 • Ulusal kimlik kartının fotokopisi.
 • Eğitim almayı planladığınız Polonya'daki üniversite veya kolejden resmi mektup.
 • Kısa bir özgeçmiş veya özgeçmiş.
 • Önceki tüm sertifikalarınız ve diplomalarınız.
 • Eğitim almak istediğiniz dilde yeterliliğinizin olduğunun kanıtı.
 • Polonya'daki eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılayacak kadar finansal olarak güçlü olduğunuzun kanıtı.
 • Avrupa'da kabul edilen sağlık sigortası sertifikası.
 • İki adet vesikalık fotoğraf.
 • Vize Başvuru Ücretini Ödeyin
 • Polonya'da Konaklama Kanıtı.

Tüm öğrenciler, geçici oturma izni başvurusunda bulunarak Polonya'daki kalışlarını yasallaştırmak zorundadır. Bu, Polonya'ya vardıktan kısa bir süre sonra yapılmalıdır. Üniversiteler başvuru işlemlerinde size yardımcı olacaktır. Geçici oturma izni size Polonya'da kalma ve çalışma hakkı verir.

Ne zaman başvurmalısınız?

Öğrenci vizesi başvurunuzun işleme koyulması genellikle yaklaşık 15 gün sürebilir. Ancak işlem süreleri ülkeye ve başvurduğunuz vize türüne göre değişiklik göstermektedir. En kısa sürede başvurduğunuzdan emin olun.

Öğrenci vizesinin süresi, kursunuzun uzunluğuna bağlıdır.

İşlem süresi

15 Days

iş fırsatları

Uluslararası öğrenciler, bir eğitim kurumuna kayıtlı oldukları sürece Polonya'da okurken çalışma hakkına sahiptir. Eğitim sırasında 20 saat, tatillerde ise 3 aylık tam zamanlı çalışmaya izin verilir. İkamet Kartı sahipleri için tam zamanlı çalışma izni verilir.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.