Keystone logo
Romanya

En İyi Üniversiteler Yasa programlar içinde Romanya 2023

kurum sayısı: 53
  • Poitiers, Fransa
  • Iași, Romanya
  • + 5 daha fazla

  Avrupa Şehir-Üniversite Kampüsü (EC2U), Avrupa Birliği'nin dört farklı bölgesinden, eğitim ve araştırma odaklı, yerel ve küresel olarak bağlantılı yedi uzun süreli üniversiteden oluşan çok kültürlü ve çok dilli bir İttifaktır: Üniversite Coimbra, Yaş Üniversitesi, Jena Üniversitesi, Pavia Üniversitesi, Poitiers Üniversitesi (Koordinatör), Salamanca Üniversitesi ve Turku Üniversitesi. İttifak'ın amacı, yedi üniversite ve ilgili şehirler arasında hareketliliğin serbestçe akmasına izin veren yenilikçi bir alan geliştirmektir.

  • La Rochelle, Fransa
  • Athens, Yunanistan
  • + 4 daha fazla

  EU-CONEXUS - Akıllı Kentsel Kıyı Sürdürülebilirliği için Avrupa Üniversitesi, Akıllı Kentsel Kıyı Sürdürülebilirliği (SmUCS) konusunda bilim ve yeniliği bir mükemmellik merkezine dönüştüren dokuz üniversite arasındaki güçlü bir ortaklıktır. EU-CONEXUS - Avrupa Akıllı Kentsel Kıyı Sürdürülebilirliği Üniversitesi, farklı Avrupa kültürlerinde, farklı dillerde ve sınırların ötesinde işbirliği yapabilen ve çalışabilen yeni nesil Avrupalıları bir araya getirerek ortak Avrupa değerlerini ve güçlendirilmiş bir Avrupa kimliğini desteklemektedir.

  • Pitești, Romanya

  Piteşti'deki ilk yüksek öğretim okulu 1962'de kuruldu ve Matematik, Fizik, Biyoloji, Kimya, Filoloji ve Beden Eğitimi ve Spor alanlarında pedagojik uzmanlıklarla "3 yıllık Pedagoji Enstitüsü" olarak adlandırıldı. Teknik uzmanlıkların açılması, 1974'te Yüksek Öğretim Enstitüsü adı altında birleşen Alt Mühendisler Enstitüsü'nün (1969) kurulmasına yol açtı.

  • Târgoviște, Romanya

  Târgovişte'de yüksek öğrenimin başlangıcı, şehrin 1672 ile 1678 yılları arasında Eflak'ın ilk Hukuk Okulu'na ev sahipliği yaptığı Romanya Orta Çağlarına kadar uzanıyor. 1989 Devrimi'nden sonra, 1991 yılında Teknik ve Ekonomik Üniversite Koleji'nin kapılarını açmasıyla, yüksek öğretim resmi bir kurumda misyonuna devam etti. Târgoviște Valahia Üniversitesi, bilimsel eğitim ve araştırmalarının yanı sıra, mevcut sosyo-ekonomik ortamın talepleriyle uyumlu sürekli eğitim merkezlerini de bünyesinde barındırmaktadır.

  • Oradea, Romanya

  Oradea Üniversitesi'nin misyonu, ulusal ve uluslararası sosyal, profesyonel ve son olarak bireyin entelektüel gelişimi bağlamında yüksek standartta eğitim ve araştırma sağlamak ve aynı zamanda katkıda bulunmaktır. Oradea'nın sosyal ve kültürel gelişimi. Bu misyonlar, dünyanın her yerinden öğrenci çekmek, üniversiteyi ülkenin ve Avrupa'nın en iyi eğitim kurumları arasında konumlandırmak ve genel olarak akademik eğitimin ve bilimsel araştırmanın önemini ve önemini daha geniş bir topluluğa iletmek gibi amaçlarla şekillenmektedir. özellikle bu üniversite bünyesinde yürütülen bir tanesi. Oradea Üniversitesi, 39 ülkeden 352 kurumla uluslararası ilişkiler gerçekleştirmiştir.

  • Cluj-Napoca, Romanya

  Babeş-Bolyai Üniversitesi (UBB) şu anda en büyük Romanya üniversitesidir ve Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora programlarına kayıtlı yaklaşık 47.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 2019-2020 akademik yılında programlar. UBB Ekonomi ve İşletme Fakültesi (FSEGA), Ekonomi ve İşletme alanındaki en iyi Romanya yüksek öğrenim kurumudur.

  • Alba Iulia, Romanya

  Bir kamu yüksek öğretim kurumu olarak, “1 Decembrie 1918” University of Alba Iulia Üniversitesi, Üniversite Yönetiminin mevcut görevinin altında yatan üç ilkenin belirlediği bir aşama olan varlığının yeni bir aşamasından geçiyor: performans, kalite ve tutarlılık. Nispeten genç bir Üniversite olarak - 2019'da 28 yıllık bir varoluşu kutluyoruz - Üniversitemiz Romanya'daki yükseköğretim sistemi içindeki amacının ve rolünün farkındadır ve sürekli olarak Transilvanya eğitim sistemi geleneğiyle ilgilidir.

  • Iași, Romanya

  Romanya'nın en eski ve geleneksel eğitim yerlerinden biri olan 1879 yılında Tıp Fakültesi olarak kurulmuş, daha sonra tıp eğitim alanını tamamlayan diğer üç kurumla ilişkilendirilmiştir - Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Tıp Fakültesi Biyomühendislik.

  • Bucharest, Romanya

  This program is only available as a second part of the Dual Degree Program after students. is only available via our highly accredited University...

  • New York, Amerika Birleşik Devletleri
  • Athens, Yunanistan
  • + 11 daha fazla

  Unicaf, Avrupa'da bulunan ve şu anda Suffolk Üniversitesi (İngiltere), Liverpool John Moores Üniversitesi (İngiltere), Güney Galler Üniversitesi (İngiltere) ile akademik çalışmalara devam etmek için uygun adaylara burs sunan küresel bir eğitim organizasyonudur. , Kaliforniya Üniversitesi, Riverside Extension (ABD) ve çok kampüslü Unicaf Üniversitesi (Afrika).

  • Bună Ziua, Romanya

  Protestant Theological Institute of Cluj-Napoca (PTI), Romanya Eğitim Bakanlığı tarafından akredite edilmiş bağımsız bir üniversitedir. Temel amacı Reformcu, Lüteriyen ve Üniteryen bakanlar yetiştirmektir. Enstitü, teolojiyi, çok kültürlü ve çok inançlı bir toplumda yaşayan kilise topluluklarının hizmetine sunmak istemektedir.

  • Petroșani, Romanya

  University of Petrosani 80 yılı aşkın süredir Bükreş'te faaliyet gösteren Madencilik Enstitüsü'nün halefi olan uzun ve güzel bir geleneğe sahiptir. 1957-1958 akademik yılında Petrosani'de başladı. Sadece birkaç üniversite, 1864 yılında "Köprüler, Karayolları, Madenler ve Mimarlık Okulu" nu kuran AI Cuza kararnamesiyle onaylanmış böyle bir soydan gurur duyabilir.

  • Sfântu Gheorghe, Romanya

  Sapientia Hungarian University of Transylvania topluluğumuzun üyelerine eğitim vermeyi ve yüksek profesyonel düzeyde bilimsel araştırma yapmayı amaçlayan Romanya'daki Macar topluluğunun bağımsız üniversitesidir. Öğrencilerimizin bilgilerinden, öğretim kadromuzun ve meslektaşlarımızın geleceğinden, araştırma faaliyetlerimizin kalitesinden ve faaliyetlerimizdeki şeffaflıktan kendimizi sorumlu görüyoruz.

  • Brașov, Romanya

  Transilvania University of Brașov (UNITBV), Romanya'nın merkezindeki en büyük üniversitedir; 43 alanda çalışma programları sunan kapsamlı bir üniversitedir.

  • Bucharest, Romanya

  Dimitrie Cantemir "Christian University, özel mülkiyet ilkesine göre kurulmuş, Anayasa tarafından güvence altına alınmış, özgür ve açık bir özel yüksek öğretim ve bilimsel araştırma kurumudur." Dimitrie Cantemir "Bağımsız Üniversite.