Keystone logo
Singapur

Ders çalışma Yasa içinde Singapur 2023

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  1499
 • kamu hizmetleri payı

  43
 • internet aboneliği

  32
 • Yerel taşıma

  89

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  6
 • sinema bileti

  10
 • Bir bardak yerel bira

  7

Singapur hakkında

Singapur, Güneydoğu Asya'da yer alan bir ülkedir. Bu Malay Yarımadası'nın güney ucunda yer alan bir ada ülkesidir. Bu 5,4 milyon kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Sürekli iskan halkın en eski bölgelerinden biri olarak. Bu dünyanın en büyük ticari hub ve önemli bir iş merkezlerinden biridir. Bu ülkenin 'ın GSYİH yaklaşık yüzde 26 oluşturan büyük bir limana sahiptir. Çalışmak ve burada okumak isteyen bireyler bu hukuk alanında çalışmak isteyenler için olağanüstü fırsatlar ile canlı bir kültür olarak bulacaksınız. Singapur Hukuk Sistemi Nedir? Singapur hukuk sistemi İngilizce ortak dayanmaktadır hukuk sistemi. İdare hukuku, eşitlik ve güven hukuku, haksız fiil hukuku, sözleşme hukuku ve hukukun dahil çeşitli alanlarda vardır. Ceza hukuku burada da mevcut. Sadece ülkenin kendi bar sistemi var, ama yaygın orada hukuk uygulanabilir bir yönü olarak İngilizce içtihadına atıfta bulunmaktadır.Singapur Cumhuriyeti Anayasası ülkenin 'ın hukuk sistemini özetleyen temel hukuki belgedir.

Singapur yılında eğitim alın

Ne bir hukuk diploması edinme? Singapur Hukuk Lisans mi ülkede avukatlık olma yolunda önemli bir adımdır. Bunu yapmak için, bireylerin en azından, Hukuk programının Lisans gereksinimlerini tamamlamak için ihtiyacınız olacak. Çoğu öğrenci de yüksek lisans 'ın düzey lisans programı LL.M. tamamlamak gerekir. Bir doktora programı da dahil olmak üzere gelişmiş programlar, ayrıca ülkede bir avukat olarak çalışmak için Singapur eğitimi. Hukuk Yükseköğretim Bu alanda devam etmek isteyen öğrenciler için kullanılabilir, bireylerin Singapur Barosu'na kabul için başvurmanız gerekir. Bunu yapmak için, öğrenciler ilk olarak hukuk alanında eğitim lisans 'ın seviyesinin gereklerini tamamlamak zorundadır. Bu eğitim onaylı bir okuldan gelmelidir. İlk lisans programı Barosu tarafından tanınan bir üniversitede tamamlamak için dört yıl sürer.Ayrıca eğitim, eğitim, iki ve dört ek yılları arasında sürebilir. Bu programlara kayıt için maliyeti bireysel okulun büyük ölçüde bağlıdır. Maliyetler daha özel okullarda bazı özel kurumlarda daha yüksek olabilir. Ülkede avukatlar olarak çalışmak Bireyler mutlaka çok yüksek bir ücret ödenmez, ancak aynı zamanda yasal bir derecesi aldıktan sonra alabilir eylem bireylerin bir derstir hükümet pozisyonları, çalışanlar, sık sık daha fazla kazanmak. Uluslararası öğrenciler genellikle ülkede bekliyoruz. Ancak, bu bireysel üniversitenin takdirine kalmıştır. Okulların bazıları, özellikle akademik çalışma alanında, çok sıkı gereksinimleri vardır. Uluslararası öğrenciler, yerel sakinleri olarak inceleme aynı seviyede karşılamak gerekir. Ayrıca, talep programlarında bazı yerel nedeniyle talep her zaman uluslararası öğrenciler için erişilebilir değildir.Bu programlar için Uygula erken sıklıkla gerekli seyahat belgeleri ve onayları elde edebilirsiniz bireyi sağlamak öneririz. Ülke dışında bu gereksinimleri karşılamak, ya da Singapur'da eğitim ihtiyaçlarını tamamlayan öğrenciler, Singapur Barosu 'ın lisans sınavına gerekir. Sürekli eğitim genellikle böylece yaptıktan sonra bir gerekliliktir. Öğrenciler daha sonra kendi uygulama önce zaman gerekli uzunluğu için mahkemede geçici pozisyonda çalışabilir. Öğrenciler hukuk bu alanda sayısız pozisyonları bulmak olasıdır. Bu yargıçlar gibi, ceza sisteminde çalışan, yanı sıra eğitim öğretimine yönelik çalışma içerir. İşler özellikle yeni öğrenciler için başlangıçta elde etmek zor olabilir.

Visa Requirements

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Student Pass

Fiyat ve para birimi

SGD 90

A processing fee of S$30 is required for every application submitted to the Singapore Immigration & Checkpoints Authority (ICA). The fee is non-refundable regardless of the outcome of the application or if the application is withdrawn after submission.

A fee of S$60 is payable when the successful applicant completes the formality at the issuance of the Student's Pass at ICA.

The fees are country-dependent and may be subject to change.

Vize için kimler başvurabilir?

All international students must have a Student Pass to pursue higher studies in Singapore. To get your Singapore Student Pass, you must first be offered admission for a full-time program in the Institute of Higher Learning (IHL) in Singapore.

You are eligible for a Student Pass only if you have been accepted into a full-time program. If you want to take up part-time courses or evening classes, you will not be eligible for the Student Pass.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Student’s Pass On-Line Application & Registration (SOLAR) system

To apply for the Student Pass, you must submit your application on the official registration system -- Student’s Pass On-Line Application & Registration (SOLAR) system.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Before submitting an application for Student Pass through SOLAR, the institute where you have been offered admission must register you through the registration system. Once the institute has registered you with SOLAR, you have to submit eForm 16. You must have the following details before logging into your SOLAR account:

 • A registration notification from SOLAR with your login username and password provided by IHL
 • Travel documents and passport details, including passport number and its validity
 • Your personal email address
 • One recent passport-sized color photograph

Once you submit the eForm 16, you then have to take a printout copy of the form to submit to the Student Pass unit - Immigration & Checkpoints Authority (ICA). It is one of the important formalities to be completed for issuance of the Singapore Student Pass.

You must assure the immigration department that you will remain in Singapore with a valid Student Pass at all times.

Documents required for Singapore student visa:

 • Your valid passport. You have to submit a copy of particular pages of the passport
 • You must carry the departure/arrival card granted on entry into Singapore. If you have been residing in Singapore on other long-term passes, you have to bring along that pass as well;
 • One recent color passport-sized photograph (taken on white background);
 • The printout of eForm 16 submitted through SOLAR (duly signed by the applicant);
 • If your documents are in the native language, you must get an official English translation of the documents.
 • A copy of the in-principle approval letter; and
 • A medical report in the prescribed format (available on ICA’s website).

When you submit the application, make sure the laboratory reports are not more than three months from the issue date. In case you fail to fulfill the medical requirement, you will not be granted the Student Pass.

Ne zaman başvurmalısınız?

Generally, the Singapore student visa takes about four weeks to process. However, some applications may take longer if the immigration department requires some additional documents or information from you. In such situations, you will be notified through the SOLAR system.

You must submit new applications for Student Pass at least one month before your course starts and not for more than two months.

The processing time is generally between 2 to 4 months for cases in which interviews are required.

İşlem süresi

4 Weeks

iş fırsatları

Foreign students who do not work for more than 16 hours per week during their studies are exempted to apply for a work permit. However, it is recommended to check the work opportunities granted by your institution.

International students do not have to apply for a work permit if they want to work in Singapore during their vacations.

Permission to work may also depend on the institution where you are studying.

You can find a list of approved institutions here: https://www.mom.gov.sg/passes-and-permits/work-pass-exemption-for-foreign-students

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Your visa application may be rejected if you do not follow a full-time course at a recognized educational institution, if you do not have adequate educational credentials, if your forms are not properly filled out or if the supporting documents are not correct.