Keystone logo

En İyi Üniversiteler Yasa programlar içinde Tayland 2023

kurum sayısı: 60
  • MMIPRICISION

  Küresel Araştırmalar Okulu, Thammasat Üniversitesi bünyesinde yeni ve yenilikçi bir akademik girişimdir ve halk sağlığının belirleyicileri, öğrenci merkezli, mükemmel araştırma geçmişiyle Tayland, Güneydoğu Asya ve ötesinde küresel sağlık ve sosyal inovasyonda öncüdür. toplum ihtiyaçlarına uygun öğretim ve akademik hizmet. Okul, akademik ve profesyonel topluluklarla işbirliğine dayalı ilişkilerle küresel çalışmalar, insan güvenliği ve refah için ulusal, bölgesel ve küresel bir odak noktası olmanın eşsiz bir konumuna sahiptir.

  • Bangkok

  Bangkok'un kalbinde akademik bir mücevher olan Chulalongkorn University , Tayland'ın ilk ve en prestijli üniversitesidir. 1917 yılında Kral Vajiravudh tarafından babası Kral Chulalongkorn'un onuruna kurulan Üniversite, kurulduğu günden bu yana akademik mükemmelliği ile ünlüdür. Bugün, 26 öğretim birimini (19 Fakülte, 3 Yüksekokul, 3 Yüksekokul, 1 Enstitü), yaklaşık 26.000 lisans ve 11.000 yüksek lisans öğrencisi ve 3.000 fakülte üyesiyle kapsayacak şekilde büyümüştür.

  • Wismar
  • Bangkok
  • Berlin
  • + 2 daha fazla

  Wings - Wismar Üniversitesi'nin (Almanya) bir yan kuruluşu olan Wismar Uluslararası Mezuniyet Hizmetleri - yarı zamanlı programlar ve profesyoneller için sertifikalı ileri eğitim sunmaktadır. Çalışma programları, lisans, diploma veya yüksek lisans gibi daha yüksek bir kamu eğitimi derecesi kazanabileceğiniz ekonomi, teknoloji ve tasarım alanlarında sunulmaktadır. WINGS bunun üzerine inşa edildi ve 2004 yılında kuruldu. Birincil görevler Wismar Üniversitesi akademik uzmanlığı altında yarı zamanlı ve diğer eğitim programlarını geliştirmek, organize etmek ve pazarlamaktır.

  • Bangkok

  Dusit Thani College , otelcilik eğitiminde uzmanlaşmış özel bir eğitim kurumudur. Tayland'daki en saygın beş yıldızlı otel gruplarından biri olan Dusit International Group'un bir parçasını oluşturur.

  • Manchester
  • Accra
  • Budapest
  • + 62 daha fazla

  World-class university preparation qualifications designed by universities for international students to succeed at university.

  • Pratu Chai Sub-district

  มหาวิทยาลัยราชภัฏพระนครศรีอยุธยา Kral Chulalongkorn'un (Rama V) bir öğretmen yetiştirme okulu kurması için Dharma Bakanlığı'na 30.000 baht bağışlamaktan nezaketle memnun olduğu Eski Şehir Öğretmen Eğitim Okulu'ndan kaynaklandı. 1 Temmuz 1905, daha sonra Phra Nakhon Si Ayutthaya Öğretmen Eğitim Okulu ve Phra Nakhon Si Yuthaya Öğretmen Koleji, sırasıyla

  • Khlong Nueng

  Valaya Alongkorn Rajabhat University , Kraliyet Ekselansları Somdetch Phra Raja Pituchha Chao Fa tarafından kurulmuştur. SAİK Prenses Valaya Withinkorn, genç Taylandlı kadınların eğitimiyle büyük ölçüde ilgilendi.

  • Khok Khian

  Bakanlar Kurulunda 8 Temmuz 2003 tarihli toplantı, ilke olarak Narathiwat ve Nakhon Phanom eyaletlerinde üniversitelerin kurulmasını onayladı. ilde zaten var olan eğitim kurumlarını birleştirerek kaynakları maksimum fayda için birlikte kullanmak için Mümkün olduğunca az yatırım var. eski eğitim kurumunun eğitim felsefesi ve misyonu ile çelişmeden

  • Tha Sut

  Mae Fah Luang University (MFU), Kraliyet Tüzüğü kapsamında, Kraliyet Tay Hükümeti'nin cömert desteğiyle 1998 yılında özerk bir devlet üniversitesi olarak kuruldu. Üniversite, Tayland'ın kuzeyindeki insanların ihtiyaçlarını karşılamak ve tebaası tarafından sevgiyle "Mae Fah Luang" olarak bilinen Kral'ın Annesi, Ekselansları Prenses Srinagarindra'nın zarif katkılarını anmak için kurulmuştur.

  • Pa O Don Chai

  วิทยาลัยเชียงราย 18 Temmuz 2003 tarihinde Üniversiteler Bakanlığı tarafından kurulması onaylanarak, Lisans eğitiminin Milli Eğitim Bakanlığı denetiminde yürütülmesine olanak sağlanmıştır. M.Ö. 2535 Sayılı Özel Yükseköğretim Kurumu Kanununa göre

  • Thai Buri

  Walailak University , 29 Mart 2018'de 26 yaşında. Ancak, yerel halkın Nakhon Si Thammarat Eyaletinde bir üniversiteye sahip olma hareketi, 50 yıl önce, 1967'de başladı. Ancak, Nakhon Si Thammarat'tan Parlamento Üyeleri'nden önce 12 yıl geçti. 1979 yılında Parlamento'ya eyalette bir üniversite kurulmasına ilişkin yasa teklifinde bulunmuştur.

  • Lak Hok

  Rangsit University : Pathumthani Eyaleti, Paholyothin Yolu üzerinde, Don Muang Havaalanına sadece üç (3) kilometre uzaklıkta, iki yüz doksan iki (292) kuru üzüm Lak-Hok alt bölgesinde yer almaktadır. Bir 4000-rais Muang-Ake Topluluğu, Üniversiteyi çevreler.

  • Bang Phli District

  Sarasas'a Bağlı Okullar Yabancı dil potansiyeli olan öğrenciler yetiştirmede ön planda olan iki dilli bir okul olarak tanınmaktadır. özellikle İngilizce dili belirginleşene kadar 1964'ten bugüne kadar çeşitli alanlardaki akademik bilgilerin yanı sıra, fırsat yüksek öğrenime, yani “ สถาบันเทคโนโลยีแห่งสุวรรณภูมิ ”ne (SUVARNABHUMI TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ -SVIT) genişletilmiştir.

  • Lam Sai

  1887'de (BE 2430), Majesteleri Kral Chulalongkorn (Kral Rama V), Bangkok'ta Wat Mahadhatu'da bulunan 'Mahadhatu Witthayalai' adlı Tayland'daki ilk Sangha kolejini kurdu. Rahiplerin, acemilerin ve meslekten olmayanların Tipiṭaka ve yüksek öğrenimi incelemek için geldikleri bir yer olması amaçlanmıştır.

  • Dusit District

  Rajamangala University of Technology Phra Nakhon , 27 Şubat 1975'te “Mesleki Eğitim ve Teknoloji Koleji” Yasası'nın Kraliyet Gazetesinde ilan edilip yürürlüğe girmesiyle kurulmuştur. Kanun, mesleki düzeyde, lisans düzeyinde ve ileri mesleki sertifika düzeyinde mesleki eğitim vermek üzere lisans derecesine sahip meslek öğretmenleri oluşturmayı amaçlamıştır.