Keystone logo

En İyi Üniversiteler Yasa programlar içinde Tayvan 2023

kurum sayısı: 87
  • 135號

  1989 yılında kurulan Yuan Ze University , geleneksel standartlara göre genç olabilir, ancak kısa sürede yeni ortaya çıkan üniversiteler için bir model olarak kabul edildi. 2003 yılında Ulusal Kalite Ödülü'nü kazanan ilk ve tek üniversite olan Yuan Ze, 2005 yılında Eğitim Bakanlığı'ndan Öğretimde Mükemmellik Projesi için bir ödül aldı. Arka arkaya MEB tarafından en iyi 12 üniversiteden biri olarak belirlendi. 2005 yılından bu yana “En İyi Üniversite ve Elit Araştırma Merkezi Geliştirme Projesi Hedefi” için bir ödül alan Tayvan'da. Öğretim, araştırma ve yönetim alanlarında en yüksek onurla verilen Yuan Ze, Tayvan'da bir yüksek öğrenim harikası haline geldi.

  • Causeway Bay
  • Seoul
  • Taipei
  • + 1 daha fazla

  Özellikle Asya'ya odaklanan Manchester Üniversitesi, 1992'de Hong Kong'da ilk Uluslararası Merkezini açtı ve Hong Kong, Japonya, Güney Kore, Tayvan, Güney Çin ve Makao dahil olmak üzere Doğu Asya'daki küresel yöneticilere birinci sınıf yönetim eğitimi sunuyor. yaklaşık 30 yıldır.

  • Los Angeles
  • Barcelona
  • New Taipei

  Loyola Marymount Üniversitesi'ndeki (LMU) İşletme Fakültesi (CBA), ülkedeki en iyi işletme okullarından biridir. 1926'da Güney Kaliforniya'da bir stratejik düşünme ve yenilik merkezi olarak kurulan, akademik mükemmellik için çabalıyoruz ve öğrencileri hem endüstrinin hem de toplumun çıkarlarını ilerletmek için muazzam yeteneklerini ve benzersiz becerilerini kullanmaya hazırlıyoruz.

  • Taipei

  NTU'nun kurumsal öncülü, 1928'de Japon sömürge yönetimi tarafından kurulan Taihoku İmparatorluk Üniversitesi'ydi. İlk başkan Shidehara Tan Tairaka Hiroshi idi. 1945'te Çin Cumhuriyeti, Japonya'ya karşı direniş savaşını kazandı ve Tayvan, Çin'in Milliyetçi hükümetine teslim edildi. O yılın 15 Kasım'ında, Taihoku Imperial Üniversitesi resmen Çin yönetimine devredildi ve Ulusal Tayvan Üniversitesi olarak yeniden adlandırıldı ve Dr. Tsung-lo Lo ilk Başkan olarak atandı. Şimdi, üniversitenin 54 bölümü ve 108 lisansüstü enstitüsü ile 11 koleji ve ayrıca 50'den fazla ulusal ve üniversite düzeyinde araştırma merkezi var. Mesleki ve Sürekli Çalışmalar Okulu'na kayıtlı olanlar da dahil olmak üzere toplam öğrenci sayısı, 17.000'den fazla üniversite öğrencisi ve 15.000'den fazla lisansüstü öğrenci olmak üzere 32.000'in üzerine çıkmıştır.

  • Manchester
  • Accra
  • Budapest
  • + 62 daha fazla

  World-class university preparation qualifications designed by universities for international students to succeed at university.

  • Taipei

  Shih Hsin University , gündüz okulu ve gece okulunda çok çeşitli lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. Bilgilerini zenginleştirmek veya eğitimlerine devam etmek isteyen yetişkinlerin taleplerini karşılamak için üniversite, lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerine götüren çok sayıda sürekli eğitim programı sunmaktadır. Ayrıca üniversite, üç yıllık meslek yüksekokullarından mezun olanlar için özel bir lisans programı da sunmaktadır.

  • Taipei

  Kaohsiung Medical University (başlangıçta Kaohsiung Tıp Koleji olarak bilinir) resmi olarak 1954 yılında kurulmuştur. Üniversitedeki ilk özel tıp üniversitesi olmasının yanı sıra, aynı zamanda yüksek vasıflı doktorlar ve tıpla ilgili uzmanlar için önemli bir beşik haline gelmiştir. Kaohsiung Medical University , ilk günlerde hem tıbbi bakımın hem de yerel tropikal tıp çalışmalarının merkeziydi. Kolejler, Dünya Sağlık Örgütü'nün artık tropikal bir hastalık endemik alanı olmadığını açıklamasının ardından tropikal hastalık araştırma misyonlarını bir kenara bıraktı ve tüm dikkatini sürekli gelişen temel tıp bilimi ve klinik tıbbi araştırma alanlarına çevirdi. Üniversite ayrıca tıbbi hizmetlerini güçlendirmeye devam etmiştir. Kaohsiung Medical University bu nedenle güneyin önde gelen tıp kurumu olarak sağlam bir temel atmıştır. Kaohsiung Tıp Koleji 1999 yazında üniversite olduktan sonra, bu fırsatı daha hızlı ve daha ileri gitmek ve öğretim, araştırma ve hizmette en yüksek standartları elde etmek için kullandı. Kaohsiung Medical University herkesin ortak vizyonu, üniversiteyi hem akademik hem de tıbbi bakımda mükemmellik için çabalayan modern, ileriye dönük bir kurum haline getirmektir. Kaohsiung Medical University , köklü bir üniversitenin tüm güçlü yönlerine sahiptir. Tıpla ilgili çok çeşitli kurslar vardır ve hem temel hem de klinik araştırmalar için tesisler yeterli ve kalitelidir. Üniversite, şehir hayatının tüm cazibe merkezlerine ve heyecanına sahip ikinci büyük şehri olan Kaohsiung'un şehir merkezinde yer almaktadır.

  • Taipei

  1 Haziran 1960'da iki tıp doktoru, Hu Shuiwang ve Xu Qiantian ve hevesli tıp eğitimcileri tarafından kuruldu. Üç teneke kulübeden başlayarak, kitaplardan ve cam tüplerden geniş arazilere ve evlere kadar hepsi özel kişiler tarafından bağışlandı. Mavi bir yarım asırdan sonra, Pekin Tıp Üniversitesi 17. yönetim kurulu, 8 başkan ve 10 müdürden geçti. Pekin Tıp Üniversitesi'nin olağanüstü başarılarına öncülük ettiler. Şu anki başkan Zhang Wenchang ve müdür Lin Jianhuang'ın mirasına inanıyorum. Ardından, okulumuzu uluslararası dünyaya taşıyacak!

  • Taipei

  Qinyi, 1960'larda diğer okullardan farklı olarak ulusal bir bilim ve teknoloji üniversitesi olarak kuruldu. Başlangıçta özel bir okuldu ve daha sonra 1981'de ülkeye bağışlandı ve ulusal bir üniversite olarak yeniden düzenlendi. Kurucular General Zhang Ming ve Bayan Wang Guoxiu, "eğitim bir örnekten başka bir şey değildir" kavramını, toplumdan alıp topluma geri vermek gibi özverili bir ruhla uyguladılar. 1981'de Başkan Lee Teng-hui, "Gong Hong Hua Yu" yu överek topluma katkılarını doğruladı. İki kurucu, sırasıyla 1994 ve 1999 yıllarında Başkanın takdir belgesini aldı. Okulun gelişim tarihi dört ana aşamaya ayrılmıştır: özel kolejler (60.08~81.06), ulusal kolejler (81.07~88.07), Ulusal Teknoloji Enstitüsü (88.08~96.01) ve National Chin-Yi University of Technology (bugüne kadar 96.02) .

  • Taipei

  Okulumuz, mezunlarımızı zengin bir uygulama elde etmek için eğitmeye kendini adamıştır: kıstaslarımız olarak da bilinen gerçekleştirme, yenilik, kapsamlılık ve uyum. Bu nedenle, dört uygulama ile öğrencilerin mezun olabilmeleri için IEEE, bilgi sertifikaları, İngilizce, uzmanlık ve etik edinmeleri gerekir. • Gerçekleştirme: Bu kıyaslama, teknisyenlerin çalışma tutumunu yansıtır. Öğrencilerimizin pratik işlemleri yönetebilmeleri ve aynı zamanda yeteneklerini geliştirmeleri beklenmektedir. • İnovasyon: Bu kriter, mezunlarımızın mesleki alanlarındaki bilgileri takip etme ve güncelleme yeteneğini belirler. • Kapsamlılık: Bu kriter, öğrencilerimizin küresel köyde uluslararası dilde iletişim kurabilmelerini öngörür. • Uyumlaştırma: Bu kriter, tüm öğrencilere geleneksel ahlaki ve etik öğretime dikkat etmeleri için ilham verir. Ayrıca teknoloji uygulaması ve ahlakın uyumlu bir şekilde bir araya getirilebileceği umulmaktadır.

  • Taipei

  Ufkunuzu sınırlayacak tuğla duvarlar yok! Olasılıkları daraltmak için çit yok! Kampüsteki tüm binalar, kavak, kraliyet poincianas, orkide ağaçları, ceibas, altın duş ağaçları, gardenyalar, daylilies, yaprak döken çam ağaçları ve salkım söğütleri gibi çeşitli ağaç ve bitkilerle çevrilidir.

  • Taipei

  NUTN benzersiz ruhu, yaşam okuryazarlığı ve profesyonel istihdam edilebilirlik ile yetenekleri geliştirmek. Özellikler ve Geleceğin Gelişimi NUTN'i bir yetenek geliştirme markası olarak kurmak ve modernleşmiş toplumda üniversitenin rolünü iyi oynamak. Yerel yönetim ve sanayi ile işbirliğini güçlendirmek, zengin yerelliğini ve uluslararası katılımını gösteren bir üniversite sunmak. Büyük Usta Forumu ve Yenilikçi ve Kutudan Çıkan Düşünme uygulamaları gibi kampüsteki gizli müfredatlar aracılığıyla öğrenme ortamını canlandırmak. Öğretim ve hizmet kalitesini yükseltmek, akademik özgürlük, adalet ve öğrencilerin öğrenme haklarını korumak için personel yeniliğini ve idari verimliliği teşvik etmek. Üniversitenin eğitim hedefine ulaşmak için mezunlar ve toplum kaynakları ile bağlantıyı güçlendirmek. Uluslararası toplumla iyi bağları olan, yerel ve bölgesel derin özelliklere sahip rafine, örnek bir üniversite olmak.

  • Taipei

  Chung Hwa Üniversitesi 1990 yılında kurulmuştur. Yönetim kurulu ve okul müfettişlerinin dikkatli bir şekilde planlaması altında, okul aşağıdaki başarı ve özelliklere sahiptir: İstihdam odaklı üç lise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son anketlere göre, 104 Manpower Bank , ve 1111 Manpower Bank, Chung Hwa Üniversitesi mezunları "yüksek istihdam oranı, yüksek maaş ve yüksek kurumsal memnuniyet" olmak üzere en yüksek üç performansa sahiptir. Bunların arasında, okulumuzun öğrencilerinin istihdam oranı, Eğitim Bakanlığı'ndan mükemmel öğretim sübvansiyonları ile kapsamlı üniversitede ilk sırada yer almaktadır. 104 İnsan Bankası istatistiklerine göre, mezunların yarısından fazlasının ortalama maaşı, ulusal özel üniversite mezunlarının ortalama maaşından daha yüksektir ve 5 yıl üst üste sıralanmıştır 1111 İnsan Bankacılığı Kurumu ilk 10'dan en memnun olanıdır. özel üniversiteler. Zhumiao bölgesindeki uluslararası AACSB ve IEET çift sertifikası alan tek özel üniversite Chung Hwa Üniversitesi, Zhuzhumiao bölgesindeki Amerikan Uluslararası İşletme Okullarını Teşvik Derneği (AACSB) ve Çin Derneği tarafından akredite edilmiş tek özel üniversitedir. Mühendislik Eğitimi (IEET). Öğrencilerin elde ettiği dereceler ve krediler dünya çapında kullanılabilir. School of Management, yalnızca dünyadaki en iyi işletme yönetimi okullarının ilk %5'i arasında değil, aynı zamanda İngiliz yüksek öğrenim araştırma şirketi tarafından yapılan 2020 QS değerlendirmesinde Asya'daki en iyi 450 üniversite arasında yer alıyor ve kapsamlı özel üniversiteler arasında 11. sırada yer alıyor. Tayvan'daki üniversiteler.

  • Taipei

  National Chiayi University , Şubat 2000'de Chiayi'deki mevcut iki kolej, yani Ulusal Chiayi Teknoloji Enstitüsü (NCIT) ve Ulusal Chiayi Öğretmenler Koleji (NCTC) birleştirilerek kuruldu. Üniversitenin şu anda 39 lisans programını (40 bölüm) içeren yedi koleji (Öğretmenler Koleji, Beşeri Bilimler ve Sanatlar Fakültesi, İşletme Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Fen ve Mühendislik Fakültesi, Yaşam Bilimleri Fakültesi ve Veterinerlik Fakültesi) bulunmaktadır. ), 107 yarıyılda 12 hizmet içi lisans programı(1 program, 39 yüksek lisans programı(42 sınıf), 14 hizmetiçi yüksek lisans programı ve 7 doktora programı(1 program) NCYU en eski ve en büyük üniversitelerden biridir. Tayvan'ın güney kesiminde.

  • Taipei

  National Taiwan Ocean University (NTOU), 1953 yılında Eyalet Tayvan Denizcilik Teknolojisi Koleji olarak kurulmuştur. On bir yıl sonra, 1964'te, çeşitli denizcilik alanlarında lisans ve yüksek lisans dereceleri sunan bir denizcilik koleji olduk. Bu dönemde, kolej Çin Cumhuriyeti Tayvan Eyalet Hükümeti tarafından desteklenmiştir. 1979'da ulusal bir kurum olduk ve Ulusal Tayvan Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Koleji olarak yeniden adlandırıldık. On yıl sonra, 1989'da kolej tam teşekküllü bir üniversite oldu. Şu anda, NTOU'nun yedi koleji vardır - Deniz Bilimleri ve Yönetimi, Yaşam Bilimleri, Okyanus Bilimi ve Kaynakları, Mühendislik, Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri, Okyanus Hukuku ve politikası ile Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler. Bu Kolejlerde toplam 22 lisans bölümü, 12 yüksek lisans enstitüsü, 28 yüksek lisans programı ve 20 doktora programı bulunmaktadır. Üniversite büyük bir büyüme ve değişim geçirdi ve şu anda özellikle deniz bilimleri, denizcilik çalışmaları ve balıkçılık alanlarında ülkenin en önemli yüksek öğrenim ve burs merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Toplumun değişen ihtiyaçlarına ve öğrencilerimizin genişleyen ilgi alanlarına yanıt vererek, benzersiz bir denizcilik odaklı kapsamlı bir üniversiteye dönüşüyoruz. Uluslararası düzeyde tanınan bir yükseköğretim kurumu olmayı hedefliyoruz. Bu amaçla, sosyal bilimler ve liberal sanatlar programlarımız NTOU'da eğitimin temel bir parçası olarak gelişiyor. Üniversite, benzersiz özelliğimiz okyanus çıkarları ile entelektüel ve kişisel gelişim için olumlu bir öğrenme ortamı ve kültürü sağlamaya doğru hızla ilerliyor.