Keystone logo

Ders çalışma Yasa içinde Türkiye 2023

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  137
 • kamu hizmetleri payı

  20
 • internet aboneliği

  8
 • Yerel taşıma

  25

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  3
 • sinema bileti

  3
 • Bir bardak yerel bira

  2

Türkiye hakkında

NATO, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Konseyi üyesi, Türkiye son zamanlarda büyüyen ekonominin yararlarını ve diplomatik reformu güçlü girişimleri yaşanmaktadır bir anayasal demokratik cumhuriyettir. Şimdi hukuk diploması isteyen öğrenciler için popüler bir hedef yapmış bir Avrupa'da önemli bir bölgesel güç, Türkiye 'nin geleneksel laiklik ve giderek Avrupa'da daha az kararlı alanları komşu huzurlu bir ülke olarak gelişmekte tutarlı vurgu kabul. Türkiye 'nin Başkanı Devlet Başkanı olarak kabul edilir ve her yedi yılda bir parlamento tarafından seçilir. Ancak, yürütme yetkisini Bakanlar Kurulu ve Başbakan olduğunu. Alternatif, yasama yetkisi Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türkiye 'nin hükümeti hayati bir rol oynayan bir tek kamaralı parlamento verilir.Türkiye 'Tamamen kıta Avrupa tarafından takip hukuk sistemi ile entegre s Hukuk Sistemi, Türkiye ' nin hukuk sistemi Alman Ticaret Kanunu, İsviçre Medeni Kanunu ve Borçlar Kanunu'nun bir kombinasyonudur. S ceza hukuku kodları Ayrıca, Türkiye 'de ceza kod İtalya benzer iken idari hukuku Fransa ile karşılaştırılabilir'. Ancak, Türkiye ile diğer ülkeler arasında önemli bir fark jüri çalışmaların geliştirilmesi ile ilgili. Türkiye'de, deneme sonuçları jüri tarafından karar değil ama deneme başkanlık bir, iki veya üç hakem tarafından karar verilir.

Türkiye yılında eğitim alın

Bir Türk hukuk diplomasını aldıktan Türkiye Öğrenciler Hukuk Derecesi Elde lisans çalışmalarında dört yıl geçirmek için bekliyoruz ve lisansüstü okulda iki yıl (Yüksek Lisans) (Kanun veya LLB Lisans) olabilir. Başarılı çalışmaların tamamlanması ve bir hukuk firması veya tüzel çalışmalarına katılan diğer varlık olarak eğitim bir yılın ardından, öğrenciler sınavı geçirmeden bar kabul edilebilir. Avukat veya avukat için Türk kelimesi olan "hukukçu " ya da "avukat ". Sadece Türk hukuku ile temperli kişisel inançları ile karar, hukuki, idari veya cezai hakimler, mevcut davaları kovuşturma ve savunma avukatları. Yargıçlar genellikle uzun yıllar avukatlık ve genel yargı ve ceza mahkemelerinde başkanlık için seçilmiş hukuk fakültesi mezunu. Bir federal mahkeme sistemi yok böylece Türkiye'de ayrı devletler vardır.Bunun yerine, tüm Türk şehirleri hukuk ağırlıklı dayanır yasalar aynı sistem tarafından yönlendirilir. Öğrenim Ücretleri Devlet tarafından işletilen üniversiteler, özel üniversiteler daha düşük öğrenim ücretleri var. 500 $ ve uluslararası öğrenciler için 1500 $ USD arasında İngilizce sorumlu lisans kursları Üniversiteler. Türkçe öğretilen dersler için gözle olmayan Türk öğrenciler daha az ödeyecek - $ arasında 300 $ 800 USD. Öğrenim ücretleri, zorunlu Türk ve Türk olmayan birçok ülkede tüm lisansüstü programlarında olduğu gibi öğrencilerin ana 'ın ve doktora dersleri almak için en az 500 $ daha fazla ödeme bekleyebilirsiniz. Böyle Bosna, Makedonya, Türkmenistan ve Azerbaycan gibi Türki ülke veya cumhuriyetlerinden gelen öğrenciler vatandaşlık göre Türk vatandaşları ve ödeme ücretleri olarak kabul edilir. Bir kez daha, ücretleri bir kurumdan diğerine değişebilir.

Visa Requirements

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Student Visa

Fiyat ve para birimi

The visa processing fee varies depending upon your nationality.

Vize için kimler başvurabilir?

All international students need to get a student visa in order to study in Turkey. Exceptions are those people who are legal dependents associated with someone in Turkey on a diplomatic visa.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Turkish embassy or consulate

All international students must apply for the student visa at their nearest Turkish embassy or consulate.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

To get a student visa for Turkey, you need first to enroll in a Turkish university, school, or a language course certified by the Ministry of Education.

You must fill out a visa application form and submit it to the Turkish embassy with the required documents that usually include the following:

 • Passport: Valid for a period longer than 90 days
 • 2 passport-size photos
 • Letter of acceptance from the Turkish higher education institution
 • Health insurance proof
 • Return ticket proof
 • Evidence of sufficient financial means to support your study and living in Turkey
 • Police clearance certificate
 • Medical certificate

Students must further apply for a residence permit with the local authorities (if the student is in Turkey) within 1 month of their arrival in Turkey. The following documents must be submitted to the Foreign Relations Department at the Local Police Headquarters:

 • Application form and fees
 • Travel document: 2 copies along with the student visa
 • 4 passport-size photographs
 • Letter or document from the institution: It must be issued by the host university, declaring the start and the end dates of the study in Turkey

To renew your residence permit, you need to visit the local authorities 60 days before your residence permit expires.

Ne zaman başvurmalısınız?

It generally takes around eight weeks from the day you submit your application until you receive your visa.

The student visa is generally valid for one year for a single entry. Although a time limit will be indicated on your visa, your student visa remains valid as long as you are enrolled at the school.

İşlem süresi

8 Weeks

iş fırsatları

Usually, international students have no legal right to work while studying in turkey. Students can do research work in Turkish universities as international researchers.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Your visa application may be rejected if you are not able to show proof of the required funds, or if you provide incorrect or incomplete documents.