Keystone logo
Türkiye

Ders çalışma Yasa içinde Türkiye 2024

Türkiye yılında eğitim alın

Bir Türk hukuk diplomasını aldıktan Türkiye Öğrenciler Hukuk Derecesi Elde lisans çalışmalarında dört yıl geçirmek için bekliyoruz ve lisansüstü okulda iki yıl (Yüksek Lisans) (Kanun veya LLB Lisans) olabilir. Başarılı çalışmaların tamamlanması ve bir hukuk firması veya tüzel çalışmalarına katılan diğer varlık olarak eğitim bir yılın ardından, öğrenciler sınavı geçirmeden bar kabul edilebilir. Avukat veya avukat için Türk kelimesi olan "hukukçu " ya da "avukat ". Sadece Türk hukuku ile temperli kişisel inançları ile karar, hukuki, idari veya cezai hakimler, mevcut davaları kovuşturma ve savunma avukatları. Yargıçlar genellikle uzun yıllar avukatlık ve genel yargı ve ceza mahkemelerinde başkanlık için seçilmiş hukuk fakültesi mezunu. Bir federal mahkeme sistemi yok böylece Türkiye'de ayrı devletler vardır.Bunun yerine, tüm Türk şehirleri hukuk ağırlıklı dayanır yasalar aynı sistem tarafından yönlendirilir. Öğrenim Ücretleri Devlet tarafından işletilen üniversiteler, özel üniversiteler daha düşük öğrenim ücretleri var. 500 $ ve uluslararası öğrenciler için 1500 $ USD arasında İngilizce sorumlu lisans kursları Üniversiteler. Türkçe öğretilen dersler için gözle olmayan Türk öğrenciler daha az ödeyecek - $ arasında 300 $ 800 USD. Öğrenim ücretleri, zorunlu Türk ve Türk olmayan birçok ülkede tüm lisansüstü programlarında olduğu gibi öğrencilerin ana 'ın ve doktora dersleri almak için en az 500 $ daha fazla ödeme bekleyebilirsiniz. Böyle Bosna, Makedonya, Türkmenistan ve Azerbaycan gibi Türki ülke veya cumhuriyetlerinden gelen öğrenciler vatandaşlık göre Türk vatandaşları ve ödeme ücretleri olarak kabul edilir. Bir kez daha, ücretleri bir kurumdan diğerine değişebilir.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  264
 • kamu hizmetleri payı

  18
 • internet aboneliği

  9
 • Yerel taşıma

  25

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  5
 • sinema bileti

  4
 • Bir bardak yerel bira

  2

Türkiye hakkında

NATO, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Konseyi üyesi, Türkiye son zamanlarda büyüyen ekonominin yararlarını ve diplomatik reformu güçlü girişimleri yaşanmaktadır bir anayasal demokratik cumhuriyettir. Şimdi hukuk diploması isteyen öğrenciler için popüler bir hedef yapmış bir Avrupa'da önemli bir bölgesel güç, Türkiye 'nin geleneksel laiklik ve giderek Avrupa'da daha az kararlı alanları komşu huzurlu bir ülke olarak gelişmekte tutarlı vurgu kabul. Türkiye 'nin Başkanı Devlet Başkanı olarak kabul edilir ve her yedi yılda bir parlamento tarafından seçilir. Ancak, yürütme yetkisini Bakanlar Kurulu ve Başbakan olduğunu. Alternatif, yasama yetkisi Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türkiye 'nin hükümeti hayati bir rol oynayan bir tek kamaralı parlamento verilir.Türkiye 'Tamamen kıta Avrupa tarafından takip hukuk sistemi ile entegre s Hukuk Sistemi, Türkiye ' nin hukuk sistemi Alman Ticaret Kanunu, İsviçre Medeni Kanunu ve Borçlar Kanunu'nun bir kombinasyonudur. S ceza hukuku kodları Ayrıca, Türkiye 'de ceza kod İtalya benzer iken idari hukuku Fransa ile karşılaştırılabilir'. Ancak, Türkiye ile diğer ülkeler arasında önemli bir fark jüri çalışmaların geliştirilmesi ile ilgili. Türkiye'de, deneme sonuçları jüri tarafından karar değil ama deneme başkanlık bir, iki veya üç hakem tarafından karar verilir.

Vize gereklilikleri

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci vizesi

Fiyat ve para birimi

Vize işlem ücreti uyruğunuza bağlı olarak değişir.

Vize için kimler başvurabilir?

Tüm uluslararası öğrencilerin Türkiye'de okumak için öğrenci vizesi almaları gerekmektedir. İstisnalar, diplomatik vize ile Türkiye'de bulunan bir kişinin yasal olarak bakmakla yükümlü olduğu kişilerdir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

türkiye büyükelçiliği veya konsolosluğu

Tüm uluslararası öğrenciler, öğrenci vizesi için en yakın Türk büyükelçiliği veya konsolosluğuna başvurmalıdır.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Türkiye'ye öğrenci vizesi almak için öncelikle bir Türk üniversitesine, okuluna veya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış bir dil kursuna kayıt olmanız gerekir.

Bir vize başvuru formu doldurmalı ve genellikle aşağıdakileri içeren gerekli belgelerle birlikte Türk büyükelçiliğine sunmalısınız:

 • Pasaport: 90 günden daha uzun bir süre için geçerlidir.
 • 2 vesikalık fotoğraf
 • Türk yükseköğretim kurumundan kabul mektubu
 • Sağlık sigortası kanıtı
 • Dönüş bileti kanıtı
 • Eğitiminizi ve Türkiye'de yaşamanızı desteklemek için yeterli mali olanaklara sahip olduğuna dair kanıt
 • Polis izin belgesi
 • sağlık raporu

Öğrenciler, Türkiye'ye geldikten sonra 1 ay içinde (eğer öğrenci Türkiye'deyse) yerel makamlara oturma izni başvurusunda bulunmalıdır. Aşağıdaki belgeler, Yerel Polis Merkezindeki Dış İlişkiler Departmanına sunulmalıdır:

 • Başvuru formu ve ücretler
 • Seyahat belgesi: Öğrenci vizesi ile birlikte 2 nüsha
 • 4 adet vesikalık fotoğraf
 • Kurumdan alınan yazı veya belge: Gidilecek üniversite tarafından Türkiye'de öğrenimin başlangıç ve bitiş tarihlerini gösteren belge veya belge

Oturma izninizi yenilemek için, oturma izninizin süresi dolmadan 60 gün önce yerel makamları ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Ne zaman başvurmalısınız?

Başvurunuzu gönderdiğiniz günden vizenizi almanıza kadar geçen süre genellikle yaklaşık sekiz hafta sürer.

Öğrenci vizesi genellikle tek bir giriş için bir yıl geçerlidir. Vizenizin üzerinde bir süre belirtilmiş olsa da öğrenci vizeniz okula kayıt olduğunuz sürece geçerliliğini korur.

İşlem süresi

8 Weeks

iş fırsatları

Genellikle, uluslararası öğrencilerin türkiye'de okurken yasal olarak çalışma hakları yoktur. Öğrenciler uluslararası araştırmacı olarak Türk üniversitelerinde araştırma çalışmaları yapabilirler.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.

programlar