Keystone logo
Yeni Zelanda

Ders çalışma Yasa içinde Yeni Zelanda 2024

Yeni Zelanda yılında eğitim alın

Yeni Zelanda Kanunu Yükseköğretim öğrencileri, yasal çalışmalar sunan ülke 'ın üniversiteler birine başvurmaları gerekmektedir, Yeni Zelanda hukuk incelenmesi. derecesi tamamlamak için tam zamanlı çalışma yaklaşık dört yıl sürer. Derecesi ve pratik dersi başarı ile tamamlayan öğrenciler Barristers ve avukatlık önce Yeni Zelanda Yüksek Mahkemesi Avukatlar rulo tatbik edilmelidir. Onlar için de geçerli ve Yeni Zelanda Hukuk Derneği belgesi tutmak gerekir. Yeni Zelanda 'ın kanunu programı çeşitli avantajlar sunuyor. ülkenin uluslararası öğrenciyi ağırlamaktadır ve büyük üniversiteler bulunduğu Otago, gibi şehirler öğrenciler için yeterli olanaklara sahip. Yeni Zelanda'da tam zamanlı eğitim herhangi bir öğrenci öğretim yılı boyunca yazları ve part-time ülke, tam zamanlı çalışmak otomatik uygundur. Ayrıca, Yeni Zelanda halkı dost ve kabul olduğu bilinmektedir.Öğrenciler ayrıca esnek şartlar bir hukuk programına kabul edilmek zorunda. Öğrenciler çalışmanın ilk yıl, daha sonra ilk yıl kağıda dayalı programın geri kalan kabul edilir takip edebilirsiniz. Bu hukuk okuyan tam yasal programa atlayarak önce iyi bir uyum olup olmadığını görmelerine olanak sağlar. Bir hukuk diploması kayıt Yeni Zelanda sakinleri çalışmanın bir yıl için 5.798 $ ödemek. Hükümet sübvansiyonları uluslararası öğrenciler için geçerli olmayabilir, çünkü bu ücret başka bir ülkeden görenler artabilir. En güncel ücret tarifesi almak için, öğrenciler kendi seçtikleri üniversiteye başvurmalısınız. Yeni Zelanda hukuk derecesi ile başarılı Mezun olduktan sonra, öğrenciler Yeni Zelanda avukatlık mümkün olacak, ya da başka bir yer de uygulamaya daha eğitim takip edebilirsiniz. Yeni Zelanda 'ın yüksek öğretim programı kendilerini bir iş bulmak ve isterlerse ikamet için başvuruda zaman vermek, uluslararası öğrencilere mezun olduktan sonra altı ay çalışma izni verir.Yasal eğitimi de bir mahkeme muhabiri, hukuki sekreter, bir yasal yürütmede veya mahkeme kayıt olarak çalışmak için kapıyı açabilirsiniz. Mezuniyet sonrası iş ulaşmada üstünlük sahibi olmak isteyen öğrenciler seçtikleri üniversitede hukuk alanında Başarılar veya lisansüstü çalışma devam etmek isteyebilirsiniz. Bu ileri eğitim daha fazla istihdam seçenekleri sağlar.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  580
 • kamu hizmetleri payı

  44
 • internet aboneliği

  49
 • Yerel taşıma

  108

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  8
 • sinema bileti

  10
 • Bir bardak yerel bira

  6

Yeni Zelanda hakkında

Macera ya da fantezi filmleri için Yeni Zelanda Genellikle zemin hakkında, Yeni Zelanda yemyeşil dağlar ve nefes kesen manzaraları için bilinir. Yeni Zelanda Avustralya güneybatı Pasifik Okyanusu, doğuda bir adadır. Bu biodiverse ada ülkesi zengin Polinezya kültürü ve yerli Maori halkının sanat ve kültür, yanı sıra yün ve süt ihracat için bilinir. Yeni Zelanda Hukuk Sistemi gibi Nedir? Yeni Zelanda onun hukuk sisteminin çok türemiştir Birleşik Krallık kullanılan ortak hukuk sistemi. Yeni Zelanda ortak hukuk kendi şeklini geliştirmiştir Ancak, bazı alanlarda, farklı. Yeni Zelanda halkı da onun Parlamento tarafından oluşturulan yasalara atıfta tüzük hukuk, izleyin. Yeni Zelanda Hukuk Lisans Nedir? Yeni Zelanda'da pratik Avukatlar ülkenin 'ın üniversitelerden birinden Kanunları Derecesi Lisans tutmak gerekir .Bu Kanun Yeni Zelanda Koleji veya Professional Hukuk Araştırmaları Enstitüsü tarafından uygulanan pratik bir ders takip eder. Öğrenciler genellikle ikili bir derece almak veya hukuk lisans eğitimi takip, ama bu bir gereklilik değildir.

Vize gereklilikleri

Öğrenci Vizesi (üç aydan uzun eğitimler için)

Kursunuz üç ay veya daha kısaysa, öğrenci vizesine ihtiyacınız yoktur, sadece ziyaretçi vizesine ihtiyacınız vardır.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci vizesi; Ziyaretçi vizesi

Fiyat ve para birimi

NZD 250

Başvuru ücretleri menşe ülkenize göre değişir ve yaklaşık 250$ olabilir.

Yeni Zelanda öğrenci vizesinin ücretlerini buradan kontrol edebilirsiniz:

https://www.immigration.govt.nz/about-us/policy-and-law/how-the-immigration-system-operates/visa-application-process/how-much-visa-applications-cost-and- ne zaman ödemeli

Vize için kimler başvurabilir?

Yeni Zelanda'ya üç aydan fazla eğitim için gelen herkes için öğrenci vizesi gereklidir. Çalışma, ziyaretinizin ana amacı olmalıdır. Kursunuz 3 aya kadar ise, ziyaretçi vizesi veya çalışma vizesi ile eğitim alabilirsiniz.

Aşağıdaki durumlarda tam zamanlı eğitim almak için öğrenci vizesine ihtiyacınız yoktur:

 1. Yeni Zelanda vatandaşı veya mukimi iseniz
 2. Avustralya vatandaşısın
 3. Avustralya için daimi ikamet vizeniz veya şartsız ikamet dönüş vizeniz var.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Çevrimiçi / Yeni Zelanda konsolosluğu veya elçiliği

Yeni Zelanda öğrenci vizesine başvurmak için, seyahate çıkmadan önce çevrimiçi veya şahsen başvurabilirsiniz.

Kendi ülkenizde şahsen başvurmak için, bir başvuru formu ve/veya randevu almak üzere yerel Yeni Zelanda konsolosluğunuz veya büyükelçiliğiniz ile iletişime geçmeniz gerekecektir. Alternatif olarak, www.immigration.govt.nz resmi web sitesini ziyaret ederek ve bir hesap oluşturarak çevrimiçi olarak başvurabilirsiniz.

İnternet sitesi:https://www.immigration.govt.nz/

Başvuru nasıl yapılır?

Vize başvurunuz için ihtiyacınız olacak:

 • Yeni Zelanda'daki onaylı bir eğitim sağlayıcısından kabul mektubu.
 • Yeterli para kanıtı - Öğrenim ücretlerinizi ödemek için yeterli paranız olduğunu (bu, kredi kapsamı, burs veya diğer fonların kanıtını içerebilir) ve Yeni Zelanda'da okurken yaşam masraflarınızı karşılamak için fon kanıtı ( sponsor, kredi, burs, devlet desteği veya yeterli banka bakiyesi aracılığıyla). Kursunuz dokuz aydan uzunsa, her yıl için en az 15.000 Yeni Zelanda Doları (~10.870 ABD Doları) kazandığınızı kanıtlamanız gerekir.
 • İleriye dönük seyahatin kanıtı - Bu, halihazırda ödenmiş ileriye dönük biletlerin kanıtı, daha fazla fon kanıtı veya bir sponsorun ileriye dönük seyahat için ödeme anlaşması olabilir. Amaç, eğitiminizi tamamladıktan sonra ülkeyi terk etmeyi planladığınızı ve karşılayabileceğinizi göstermektir.
 • Seyahat sigortası.
 • Tıbbi sertifikalar - Yeni Zelanda'da 12 aydan daha uzun süre eğitim almayı planlıyorsanız, genel bir sağlık sertifikası, göğüs röntgeni sertifikası sağlamanız ve muhtemelen bir tüberküloz taraması yaptırmanız gerekecektir.
 • 18 yaşından küçükseniz, ayrıca ayarlanan konaklamanın kanıtını ve 17 yaşında veya daha büyükseniz, “iyi karakterli” bir polis belgesi ibraz etmeniz gerekecektir.
 • İki renkli vesikalık fotoğraf.
 • Yeni Zelanda'dan ayrılmayı planladığınız tarihten itibaren en az üç ay geçerli bir pasaport.
 • Vize başvuru ücretini ödediğinize dair belge.

Ne zaman başvurmalısınız?

Yeni Zelanda'ya seyahat etmeyi planlamanızdan en az altı hafta önce başvurmalısınız. Çevrimiçi olarak yapılan öğrenci vizelerinin işlenmesi genellikle 20 gün sürerken, kağıt formla yapılan öğrenci vizelerinin işlenmesi 25 gün sürer.

Öğrenci Vizeniz normalde parasını ödediğiniz öğrenim süresi kadardır ve süresi 4 yıla kadar çıkabilir.

İşlem süresi

20 Days

iş fırsatları

Öğrenci vizesine sahip uluslararası tam zamanlı öğrencilerin yasal olarak Yeni Zelanda'da dönem boyunca haftada 20 saate kadar çalışmasına izin verilir ve Noel, Paskalya ve yaz tatili gibi planlanan tüm tatil dönemlerinde tam zamanlı çalışabilirler. Ayrıntılar, vize koşullarınıza bağlıdır. Çalışmalarınızda gerekli olan iş deneyimi, 20 saatlik sınıra sayılmaz. Uluslararası öğrenciler serbest meslek sahibi olamazlar.

Araştırma ve Ph.D. öğrenciler istedikleri kadar saat çalışabilirler.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Yeni Zelanda öğrenci vizesinin reddedilme nedenlerinden bazıları şunlardır:

 1. Son 10 yıl içinde sabıka kaydınız varsa ve/veya hüküm giyip hapis cezasına çarptırıldıysanız.
 2. Sınır dışı edilme kaydınız varsa veya Yeni Zelanda'ya giriş yasağınız varsa.
 3. Göçmenlik memurunun başvurunuzda beyan ettiğiniz bilgilerin gerçek olmadığına inandığı, sağladığınız bilgilerde yanlış beyan varsa.
 4. Tamamlanmamış bir başvuru yaptıysanız
 5. Sağlık ve karakter gereksinimleri karşılanmıyorsa
 6. Yeni Zelanda'da öğrenim ücreti, yaşam ve seyahat masraflarını karşıladığınızı gösteremiyorsanız
 7. Yeni Zelanda'da okumayı düşündüğünüz kurs için net bir yol yoksa
 8. Muhaceret memuru, verdiğiniz belge ve bilgilerden gerçek bir öğrenci olmadığınızı görürse ve telefon görüşmesinden sonra olduğu gibi, diğerlerinin yanı sıra kurs bilgileri, kurum bilgileri ile ilgili bazı bilgileri bile yanıtlayamazsınız.
 9. Fonlar yasal değilse veya doğrulanamıyorsa