Keystone logo

Ders çalışma Yasa içinde Yunanistan 2023

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  222
 • kamu hizmetleri payı

  62
 • internet aboneliği

  32
 • Yerel taşıma

  30

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  7
 • sinema bileti

  8
 • Bir bardak yerel bira

  4

Yunanistan hakkında

Türkiye, Makedonya ve Bulgaristan ile sınır paylaşan, Yunanistan Afrika, Avrupa ve Batı Asya kavşağında yer almaktadır ve dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerden biridir. Pitoresk sahilleri, dağlık manzara ve geri 6. yüzyıl M.Ö. kalma antik tarihi yerleri ile. Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler ait bir demokratik ve gelişmiş bir ülke, Yunanistan İnsani Gelişme Endeksi'nde yüksek oranları ve Balkanlar'ın en büyük ekonomisine sahiptir. Yunanistan Yunan vatandaşları tarafından seçilen bir Yunan Parlamentosu tarafından atanan bir Başbakan tarafından yönetiliyor. Yunanistan 'ın anayasa diğer demokratik anayasalarda yer benzer sivil özgürlükler ve diğer haklarını garanti eder. ., Idari sivil ve ceza mahkemeleri: Siyasi süreçler tanıttı ve başbakan tarafından uygulanan, (bazı yasal işlevleri sınırlıdır) başkan ve kabinesi Yunan Hukuk Sistemi Yunan üç farklı mahkemeleri vardır."Areios Pagos" denilen, Danıştay idare hukukunun yüksek mahkeme ve Yargıtay ceza ve hukuk yüce mahkeme. Hukuk davaları ilk Asliye Mahkemeleri tarafından duyulur ve ardından İstinaf Mahkemelerinin geçebilirsiniz. Yargıtay tarafından aşağı teslim kararları gayri kabili rücu bulunmaktadır. Ceza hukuku suçlar, kabahatlerini ve ihlaller (bir sulh 'ın mahkemede duydum) içerir. Gerekirse Kabahatler ve ağır suç, Temyiz Mahkemeleri Asliye mahkemelerinde ve edilir. Yunan mahkemeleri üzerinde iktidar Hakimler iki yıllık deneme süresi aşağıdaki ömrü görev verilir. Onlar hukuk katip erişimi olan ve tüm dava kendilerini işe yapmazlar. Sadece en özel ve deneyimli Yunan avukatlar "Areios Pagos " (Yunanistan Yüksek Mahkemesi) tarafından oluşturulan sınavlarını geçen gerektiren adli pozisyonlar için seçilir.Yeni yargıçlar da bir yıl Selanik'te bulunan Adli Eğitim Okulu'nda ders almak zorundadır. Sonra, onlar belirli mahkemede deneyimi birkaç yıl kazanıyor sonra diğer mahkemelere başvurma seçeneği var bir Yunan bölge mahkemesi tayin edilir.

Yunanistan yılında eğitim alın

Yunanistan'da Hukuk derecesi Hukuk derecesi (LLM) Master Kazanç lisans 'ın kanunu derecesi (Lisans) ve kazanç sonra elde edilebilir gelişmiş bir derecesidir. Bir LLM Yunanistan'da avukatlık için olması gerekli olmasa da, bir hukuk programı dışında taze öğrencileri işe ve hukuk belirli bir alana uygulama isteyen öğrenciler için uzmanlaşmış bilgi sağlayabilir zaman, bu hukuk firmaları tarafından tercih edilir. Çoğu öğrencilerin LLB ve Yüksek Lisans derecelerini tamamlamak için beş ila altı yıl sürer. Bir hukuk programından mezun olduktan sonra, öğrenciler bir hukuk firması veya bağımsız avukat ile 18 aylık bir staj bitimini takiben çubuk sınavına girme hakkı verilir. Yunan çubuk sınav ceza, hukuk ve ticaret hukuku ile ilgili sözlü ve yazılı bölümden oluşmaktadır. Yunanistan'da avukatlık isteyen öğrenciler çubuğu sınavı Yunan dilinde verilen farkında olmalıdır.Öğrenim Ücretleri EEA ve Avrupa Birliği öğrencileri Yunanistan'da katılı devlet okullarında veya üniversitelerde harç ödemek zorunda değilsiniz. Ancak, öğrenim bazı ana programlar için ücret talep edilebilir. Avrupalı ​​olmayan öğrenciler Selanik ve Atina'da pratik özellikle, İstihdam Olanakları Kalifiye Yunan avukatlar, yüksek sosyal ve iş durumunu zevk vb kitaplarını, laboratuar ücretleri içeren bir ücret her yıl, ödemeniz gerekir. Şu anda, hukukun tek tip uzmanlaşmış devlet ve özel şirket avukatları ziyade hukuk firmaları için artan bir talep var.

Visa Requirements

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Student Visa (National visa – type D)

Fiyat ve para birimi

EUR 150

The student visa fee depends on the country and can be around 150 EUR. The price may be subject to change.

Vize için kimler başvurabilir?

Citizens of the EU/EEA do not need a visa to study in Greece. However, if you come from a non-EU country, you need to obtain a student visa. A list of countries requiring or not requiring a visa can be found here: https://www.mfa.gr/en/visas/visas-for-foreigners-traveling-to-greece/countries-requiring-or-not-requiring-visa.html

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Greek consulate

You must apply for your student visa through the Greek consulate that has jurisdiction over your permanent state of residence. Most consulates require you to submit your application in person.

İnternet sitesi:https://www.mfa.gr/en/appendix/greece-bilateral-relations/a.html

Başvuru nasıl yapılır?

Normally, you will need the following documents:

 • Application form for a visa for a long stay in Greece fully filled in and signed
 • One recent passport-sized, color photograph
 • Passport that should:

• be of validity exceeding by three months the ending date of the visa length
• have at least two blank pages
• have been issued within the previous ten years

 • Criminal Record Certificate, recent and duly attested
 • Medical fitness certificate
 • Travel medical insurance

Additional documents required:

 • Registration letter and fee payment\
 • Certificate by the Ministry of Education that the educational institution holds a valid license and is registered in the relevant records
 • Proof of adequate knowledge of the English language
 • Proof of sufficient funds to cover living expenses, cost of study and repatriation (including eventual scholarship)

Within 40 days after your arrival in Greece, you should apply for a residence permit with the Migration Department. The following documents are normally required:

 • Application Form for a Residence Permit
 • Medical Insurance Certificate, issued by a Greek medical insurance company
 • Medical certificate, issued by a Greek public hospital (CXR, Mantoux test)
 • Receipt of the Residence Permit Fee payment (payment is made at the City Hall)
 • Photocopy of passport
 • Student’s registration letter confirming that the student is registered with Mediterranean College
 • Bank statement confirming that the student has a sufficient amount of money in the bank account to cover the living expenses

Ne zaman başvurmalısınız?

You should make your application 8-12 weeks prior to your planned arrival to Greece.

The length of your student visa depends on the length of your study program. The renewal of the residence permit is annual.

İşlem süresi

12 Weeks

iş fırsatları

If you are from the EU/EEA, you are allowed to work.

If you are from outside the EU/EEA, you can apply for a permit that allows you to do some part-time work while you study, to support yourself financially. When you’ve finished with your studies, however, this part-time work permit cannot be converted to the regular one, even if you find an employer to hire you full time. You would still need to apply separately for a work visa.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Your visa application may be rejected if you are not able to show proof of the required funds, or if you provide incorrect or incomplete documents.