Keystone logo
Yunanistan

Ders çalışma Yasa içinde Yunanistan 2024

Yunanistan yılında eğitim alın

Yunanistan'da Hukuk derecesi Hukuk derecesi (LLM) Master Kazanç lisans 'ın kanunu derecesi (Lisans) ve kazanç sonra elde edilebilir gelişmiş bir derecesidir. Bir LLM Yunanistan'da avukatlık için olması gerekli olmasa da, bir hukuk programı dışında taze öğrencileri işe ve hukuk belirli bir alana uygulama isteyen öğrenciler için uzmanlaşmış bilgi sağlayabilir zaman, bu hukuk firmaları tarafından tercih edilir. Çoğu öğrencilerin LLB ve Yüksek Lisans derecelerini tamamlamak için beş ila altı yıl sürer. Bir hukuk programından mezun olduktan sonra, öğrenciler bir hukuk firması veya bağımsız avukat ile 18 aylık bir staj bitimini takiben çubuk sınavına girme hakkı verilir. Yunan çubuk sınav ceza, hukuk ve ticaret hukuku ile ilgili sözlü ve yazılı bölümden oluşmaktadır. Yunanistan'da avukatlık isteyen öğrenciler çubuğu sınavı Yunan dilinde verilen farkında olmalıdır.Öğrenim Ücretleri EEA ve Avrupa Birliği öğrencileri Yunanistan'da katılı devlet okullarında veya üniversitelerde harç ödemek zorunda değilsiniz. Ancak, öğrenim bazı ana programlar için ücret talep edilebilir. Avrupalı ​​olmayan öğrenciler Selanik ve Atina'da pratik özellikle, İstihdam Olanakları Kalifiye Yunan avukatlar, yüksek sosyal ve iş durumunu zevk vb kitaplarını, laboratuar ücretleri içeren bir ücret her yıl, ödemeniz gerekir. Şu anda, hukukun tek tip uzmanlaşmış devlet ve özel şirket avukatları ziyade hukuk firmaları için artan bir talep var.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  248
 • kamu hizmetleri payı

  69
 • internet aboneliği

  30
 • Yerel taşıma

  30

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  8
 • sinema bileti

  8
 • Bir bardak yerel bira

  4

Yunanistan hakkında

Türkiye, Makedonya ve Bulgaristan ile sınır paylaşan, Yunanistan Afrika, Avrupa ve Batı Asya kavşağında yer almaktadır ve dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerden biridir. Pitoresk sahilleri, dağlık manzara ve geri 6. yüzyıl M.Ö. kalma antik tarihi yerleri ile. Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler ait bir demokratik ve gelişmiş bir ülke, Yunanistan İnsani Gelişme Endeksi'nde yüksek oranları ve Balkanlar'ın en büyük ekonomisine sahiptir. Yunanistan Yunan vatandaşları tarafından seçilen bir Yunan Parlamentosu tarafından atanan bir Başbakan tarafından yönetiliyor. Yunanistan 'ın anayasa diğer demokratik anayasalarda yer benzer sivil özgürlükler ve diğer haklarını garanti eder. ., Idari sivil ve ceza mahkemeleri: Siyasi süreçler tanıttı ve başbakan tarafından uygulanan, (bazı yasal işlevleri sınırlıdır) başkan ve kabinesi Yunan Hukuk Sistemi Yunan üç farklı mahkemeleri vardır."Areios Pagos" denilen, Danıştay idare hukukunun yüksek mahkeme ve Yargıtay ceza ve hukuk yüce mahkeme. Hukuk davaları ilk Asliye Mahkemeleri tarafından duyulur ve ardından İstinaf Mahkemelerinin geçebilirsiniz. Yargıtay tarafından aşağı teslim kararları gayri kabili rücu bulunmaktadır. Ceza hukuku suçlar, kabahatlerini ve ihlaller (bir sulh 'ın mahkemede duydum) içerir. Gerekirse Kabahatler ve ağır suç, Temyiz Mahkemeleri Asliye mahkemelerinde ve edilir. Yunan mahkemeleri üzerinde iktidar Hakimler iki yıllık deneme süresi aşağıdaki ömrü görev verilir. Onlar hukuk katip erişimi olan ve tüm dava kendilerini işe yapmazlar. Sadece en özel ve deneyimli Yunan avukatlar "Areios Pagos " (Yunanistan Yüksek Mahkemesi) tarafından oluşturulan sınavlarını geçen gerektiren adli pozisyonlar için seçilir.Yeni yargıçlar da bir yıl Selanik'te bulunan Adli Eğitim Okulu'nda ders almak zorundadır. Sonra, onlar belirli mahkemede deneyimi birkaç yıl kazanıyor sonra diğer mahkemelere başvurma seçeneği var bir Yunan bölge mahkemesi tayin edilir.

Vize gereklilikleri

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci Vizesi (Ulusal vize – D tipi)

Fiyat ve para birimi

EUR 150

Öğrenci vizesi ücreti ülkeye göre değişir ve 150 EUR civarında olabilir. Fiyat değişebilir.

Vize için kimler başvurabilir?

AB/AEA vatandaşlarının Yunanistan'da okumak için vizeye ihtiyaçları yoktur. Ancak, AB üyesi olmayan bir ülkeden geliyorsanız, öğrenci vizesi almanız gerekir. Vize gerektiren veya istemeyen ülkelerin bir listesi burada bulunabilir: https://www.mfa.gr/en/visas/visas-for-foreigners-traveling-to-greece/countries-requiring-or-not-requireing -visa.html

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Yunan konsolosluğu

Öğrenci vizeniz için daimi ikamet durumunuz üzerinde yargı yetkisine sahip olan Yunan konsolosluğu aracılığıyla başvurmalısınız. Çoğu konsolosluk, başvurunuzu şahsen yapmanızı ister.

İnternet sitesi:https://www.mfa.gr/en/appendix/greece-bilateral-relations/a.html

Başvuru nasıl yapılır?

Normalde, aşağıdaki belgelere ihtiyacınız olacak:

 • Yunanistan'da uzun süre kalmak için vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmuş ve imzalanmıştır.
 • Yakın zamanda çekilmiş bir adet vesikalık renkli fotoğraf
 • Pasaport:

• geçerlilik süresinin vize süresinin bitiş tarihinden üç ay daha fazla olması
• en az iki boş sayfası olmalıdır
• son on yıl içinde verilmiş olması

 • Adli Sicil Belgesi, güncel ve usulüne uygun olarak tasdik edilmiş
 • Tıbbi uygunluk sertifikası
 • Seyahat sağlık sigortası

Gerekli ek belgeler:

 • Kayıt mektubu ve ücret ödemesi\
 • Eğitim kurumunun geçerli bir lisansa sahip olduğuna ve ilgili kayıtlarda kayıtlı olduğuna dair Milli Eğitim Bakanlığından belge
 • Yeterli İngilizce bilgisinin kanıtı
 • Yaşam giderlerini, eğitim masraflarını ve ülkesine geri dönüşü (nihai burs dahil) karşılamak için yeterli fonun kanıtı

Yunanistan'a gelişinizden sonraki 40 gün içinde Göçmenlik Dairesi'ne oturma izni başvurusunda bulunmalısınız. Aşağıdaki belgeler normalde gereklidir:

 • Oturma İzni Başvuru Formu
 • Bir Yunan sağlık sigortası şirketi tarafından verilen Sağlık Sigortası Sertifikası
 • Bir Yunan devlet hastanesi tarafından verilen sağlık raporu (CXR, Mantoux testi)
 • İkamet İzni Harcı ödeme makbuzu (ödeme Belediyede yapılır)
 • Pasaport fotokopisi
 • Öğrencinin Akdeniz Koleji'ne kayıtlı olduğunu teyit eden kayıt yazısı
 • Öğrencinin banka hesabında yaşam masraflarını karşılamaya yetecek kadar parası olduğunu teyit eden banka dekontu

Ne zaman başvurmalısınız?

Başvurunuzu, Yunanistan'a planladığınız varış tarihinden 8-12 hafta önce yapmalısınız.

Öğrenci vizenizin süresi, eğitim programınızın uzunluğuna bağlıdır. Oturma izninin yenilenmesi yıllıktır.

İşlem süresi

12 Weeks

iş fırsatları

AB/AEA'dan iseniz, çalışmanıza izin verilir.

AB/AEA dışındansanız, kendinizi finansal olarak desteklemek için okurken yarı zamanlı çalışmanıza izin veren bir izin başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak eğitiminizi bitirdiğinizde, sizi tam zamanlı olarak işe alacak bir işveren bulsanız bile, bu yarı zamanlı çalışma izni normal çalışma iznine dönüştürülemez. Yine de çalışma vizesi için ayrıca başvurmanız gerekir.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.