Keystone logo
Bulun

Hukuk Diplomanızı

Ne çalışmak istiyorsun
Nerede okumak istiyorsun

Hukuk diplomaları, İngiltere ve Galler'de sunulan bir lisansüstü hukuk dersi oldukları Birleşik Krallık'ta en yaygın olanıdır. Birleşik Krallık'ta hukuk diplomaları, Ortak Mesleki Sınavlar (CPE) veya Hukuk Yüksek Lisans Diplomaları (GDL) olarak bilinir ve hukuk dışı mezunları hukuk alanında kariyer yapmaya hak kazanmak için kullanılır. Bu diplomalar, öğrencilerin lisans veya yüksek lisans derecelerini hukuk derecelerine dönüştürmelerine izin verdiği için bazen hukuk dönüştürme kursları olarak adlandırılır.

Hukuk diplomaları tam veya yarı zamanlı olarak alınabilir ve genellikle dersin gerekliliklerine ve çalışmanın yoğunluğuna bağlı olarak bir ila üç yıllık bir süre içinde tamamlanır. Hukuk diplomaları, veren kuruma ve çalışma yöntemine bağlı olarak tam yeterliliklerden krediye ve hukuk derecesine kadar değişir. Bazı hukuk diplomaları kurs içerirken, diğerleri araştırmaya dayalıdır ve yazılı bir tez temelinde değerlendirilir.

Birleşik Krallık'ta hukuk diplomaları, İngiltere Galler Hukuk Derneği tarafından düzenlenir ve çeşitli akademik geçmişlere sahip öğrencilerin hukuku kariyer olarak takip etmelerine olanak sağlamak için tasarlanmıştır. Diğer mevcut ve eski İngiliz Milletler Topluluğu ülkeleri veya bölgeleri genellikle benzer hukuk diploması kursları sunar. Güney Afrika'da, lisansüstü hukuk diplomaları genellikle bir hukuk alanında resmileştirilmiş bir uzmanlık işlevi görür. İtalya ve Fransa'da, bir hukuk derecesinin ve bir mesleki sınavın başarıyla tamamlanması, bir öğrenciye hukuk diploması verir ve bunun ardından öğrenci, avukatlık yapmak için gereken yemini edebilir.

Lisans veya yüksek lisans dereceniz varsa ve hukuk alanında kariyer yapmak istiyorsanız, hukuk diplomalarını bulmak için aşağıdaki listeyi kullanın. 'Beni Oku' seçeneğine tıklayarak her kurs hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve ardından sayfadaki formu kullanarak doğrudan kabul ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yeni eklenen programlar