Keystone logo
Hukuk Fakültesi

Hukuk Yüksek Lisans Programınızı Bulun (LLM)

ne çalışmalı
Nerede çalışmalı

Hukuk Yüksek Lisans Derecesi (LLM)

Bir LLM veya Hukuk Yüksek Lisansı, belirli bir hukuk alanında ileri eğitim ve araştırmayı tamamlamış olan, halihazırda profesyonel bir hukuk derecesine sahip olanlara verilen bir derecedir. Avukatlar, belirli bir sektörde uzmanlık kazanmak, kariyer gelişimi ve profesyonel bir ağ oluşturmak için LLM programlarını takip etmeyi seçebilirler.

LLM programlarının bazı örnekleri, bilgi teknolojisi, vergi hukuku, finansal hizmetler, uluslararası hukuk, çevre hukuku ve ticaret hukuku gibi hukuk sektörleridir. Bazı üniversiteler, öğrencilerin mesleki ilgi alanlarına özel kendi özel LLM programlarını geliştirmelerine de izin verir. LLM programlarının tamamlanması genellikle en az bir yıl sürer ve bazı programlar öncelikle araştırmadan oluşurken, diğerleri de kurs gerektirir. LLM programlarının öğrencilerinin, dereceyi almak için bir tezi tamamlamaları beklenebilir.

Farklı LLM programlarının çeşitliliği bunaltıcı olabilir - sizi durdurmasına izin vermeyin! Aşağıda listelenen en popüler LLM programlarına bakarak aramanıza başlayın.