Keystone logo
Hukuk Fakültesi

LLM Programı Bulun

Hangi alanda çalışmak istiyorsunuz?
Nerede çalışmak istiyorsunuz?

Bir LLMveya Master of Laws, belirli bir hukuk alanında ileri eğitim ve araştırmayı tamamlamış, halihazırda profesyonel bir hukuk derecesine sahip olanlara verilen bir derecedir. Avukatlar, belirli bir sektörde uzmanlık kazanmak, kariyer gelişimi ve profesyonel bir ağ oluşturmak için LLM programlarını takip etmeyi seçebilirler.

LLM programlarının bazı örnekleri, bilgi teknolojisi, vergi hukuku, finansal hizmetler, uluslararası hukuk, çevre hukuku ve ticaret hukuku gibi hukuk sektörlerindedir. Bazı üniversiteler, öğrencilerin mesleki ilgi alanlarına özgü kendi özel LLM programlarını geliştirmelerine de izin verir. LLM programlarının tamamlanması genellikle en az bir yıl sürer ve bazı programlar öncelikle araştırmadan oluşurken, diğerleri ayrıca kurs gerektirir. LLM programlarının öğrencilerinin dereceyi alabilmek için bir tezi tamamlamaları beklenebilir.

Farklı LLM programlarının çeşitliliği bunaltıcı olabilir - sizi durdurmasına izin vermeyin! Aramanıza aşağıda listelenen en popüler LLM programlarına bakarak başlayın.

Yeni eklenen programlar