Keystone logo
Bulun

MLS Programınızı

ne çalışmalı
nerede çalışmalı

Hukuk Çalışmaları Yüksek Lisansı (MLS) , yasal uzmanlıklarını geliştirmek isteyen profesyonelleri hedefleyen daha üst düzey bir hukuk derecesidir. MLS dereceleri aynı zamanda Master of Studies in Law (MSL), Master of Science of Law veya Juris Master (JM) dereceleri olarak da bilinir. MLS dereceleri bazı hukuk fakülteleri tarafından verilmektedir ve artık sıklıkla çevrimiçi ve uzaktan eğitim programları aracılığıyla sunulmaktadır.

Bir MLS'nin amacı, hukuk uygulama niyetinde olmayan öğrencilere veya profesyonellere yasal uzmanlık kazandırmaktır. Disiplinleri yasal bir yoğunlaşmaya sahip olan doktora öğrencileri tarafından veya yasa ve yönetmeliklerle yakın çalışan profesyonelleri sertifikalandırmak için de kullanılabilirler. Bir MLS derecesinin kapsamı, konsantrasyonu ve çerçevesi, dereceyi veren kurum tarafından belirlenir. Aday öğrenciler, yönetmelikler, yönetim, gazetecilik ve hatta biyoetik dahil olmak üzere çeşitli uzmanlık alanlarında sunulan MLS derecelerini bulacaklar.

MLS dereceleri, mezunlara hukuk uygulama nitelikleri kazandırmamakla birlikte, yasa ve yönetmelikler konusunda kapsamlı bir temel ve anlayış sağlar. MLS derecelerinin çoğu bir yılda tamamlanabilir ve genellikle yarı zamanlı veya çevrimiçi programlar olarak sunulur. Bir MLS'yi tamamlayan öğrenciler genellikle hukuk alanı veya tercih ettikleri meslek ile ilgili disiplinler arası araştırma yaparlar. MLS derecelerinin Hukuk Fakültesi ile derecenin uzmanlığıyla ilgili bölüm arasında ortak olarak sunulduğunu sıklıkla göreceksiniz.

Yasalar ve yönetmeliklerle yakından çalışan bir profesyonelseniz veya araştırmanızla ilgili yasalar hakkında daha derin bir anlayışa sahip olmak isteyen bir doktora öğrencisiyseniz, MLS'yi tamamlamak uzmanlık kazanmanın mükemmel bir yoludur.

Yeni eklenen programlar