Hukuk Diplomanızı

Ne çalışmak istiyorsun
Nerede okumak istiyorsun

Çalışma Yerleri

Veritabanımızda dünyanın dört bir yanından binden fazla üniversitemiz var.

Hukuk diplomaları, İngiltere ve Galler'de sunulan bir lisansüstü hukuk kursu olduğu Birleşik Krallık'ta en yaygın olanıdır. Birleşik Krallık'ta hukuk diplomaları, Ortak Mesleki Sınavlar (CPE) veya Hukuk Yüksek Lisans Diplomaları (GDL) olarak bilinir ve hukuk dışı mezunları hukuk alanında kariyer için nitelendirmek için kullanılır. Bu diplomalara bazen hukuk dönüştürme kursları denir, çünkü öğrencilerin lisans veya yüksek lisans derecelerini hukuk derecelerine dönüştürmelerine olanak tanır.

Hukuk diplomaları tam veya yarı zamanlı olarak alınabilir ve genellikle ders gereksinimlerine ve çalışma yoğunluğuna bağlı olarak bir ila üç yıllık bir süre içinde tamamlanır. Hukuk diplomaları, veren kuruma ve çalışma yöntemine bağlı olarak, tam niteliklerden krediye ve hukuk derecesine kadar değişir. Bazı hukuk diplomaları kurs içerirken, diğerleri araştırmaya dayalıdır ve yazılı bir tez temelinde değerlendirilir.

Birleşik Krallık'ta, hukuk diplomaları İngiltere Galler Hukuk Cemiyeti tarafından düzenlenir ve çeşitli akademik geçmişlere sahip öğrencilerin bir kariyer olarak hukuku takip etmelerine izin vermek için tasarlanmıştır. Diğer mevcut ve eski Commonwealth ülkeleri veya bölgeleri genellikle benzer hukuk diploması kursları sunar. Güney Afrika'da, lisansüstü hukuk diplomaları genellikle bir hukuk alanında resmi bir uzmanlık görevi görür. İtalya ve Fransa'da, bir hukuk derecesini ve profesyonel bir sınavı başarıyla tamamlamak, bir hukuk diploması verir ve bunun ardından bir öğrenci avukatlık yapmak için gerekli yemini edebilir.

Lisans veya yüksek lisans dereceniz varsa ve hukuk alanında kariyer yapmak istiyorsanız, hukuk diplomalarını bulmak için aşağıdaki listeyi kullanın. 'Beni Oku' seçeneğine tıklayarak her bir kurs hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve ardından sayfadaki formu kullanarak doğrudan kabul ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.