Keystone logo
California Western School of Law JD / MBA Çift Diploma Programı
California Western School of Law

JD / MBA Çift Diploma Programı

San Diego, Amerika Birleşik Devletleri

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

Tanıtım

hakkında

California Batı Hukuk Okulu ve San Diego Eyalet Üniversitesi İşletme Fakültesi, ikili Juris Doctorate (JD) ve Master of Business Administration (MBA) derecelerinin verilmesinde işbirliği yapmaktadır. JD / MBA programı hukuk ve iş alanlarında çalışan öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğrenciler beş yıldan uzun bir süredir, dört yıllık bir çalışmayla hem JD hem de MBA derecesi kazanabilirler.

Çift diploma programı sizi iş işlemleri, finans, menkul kıymetler, gayrimenkul, işçilik, fikri mülkiyet, yatırım, bankacılık ve iş planlaması gibi alanlarda kariyer için hazırlar.

California Western School of Law lisansa başladıktan sonra, öğrenciler San Diego State'deki MBA Programına başvurmak için başvuruda bulunurlar.

MBA Programına kabul aşağıdakilere dayanmaktadır:

  1. Lisans not ortalaması
  2. Hukuk fakültesi notları
  3. GMAT veya GRE puanı
  4. İlgili iş ve yaşam deneyimi.

Öğrenciler ilk iki ya da üç trimesterini California Western'de JD Programında geçirirler, daha sonra ilk iki sınıfının birinci sınıfının bir parçası olarak önümüzdeki iki yarıyılı harcadıkları San Diego Eyaleti'nde bir okula ya da bahara girerler. Bundan sonra, öğrenciler Programın geri kalanı için her iki kurumda da ders alırlar.

Gereksinimler

Her kurum, diğer kurumda alınan 12 birim için kredi verir. Örneğin, California Western'de 77 ve San Diego State'de 33 kredi kazandığınızda, her iki programdan mezun olmak için yeterli krediye sahip olacaksınız.

  • Çift diploma almak için her iki kurumda kabul ve mezuniyet şartlarını tamamlamanız gerekmektedir.
  • Dereceler aynı anda verilir.
  • Ayrı başvuru ve ücretler, California Western ve San Diego State'e gönderilmelidir.

İngilizce Dil Gereksinimleri

Duolingo İngilizce Testi ile İngilizce yeterliliğinizi onaylayın! DET, dünya çapında 4.000'den fazla üniversite (bunun gibi) tarafından kabul edilen kullanışlı, hızlı ve uygun maliyetli bir çevrimiçi İngilizce sınavıdır.

Okul Hakkında

sorular