Keystone logo
California Western School of Law JD / MSW Çift Diploma Programı
California Western School of Law

JD / MSW Çift Diploma Programı

San Diego, Amerika Birleşik Devletleri

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

hakkında

Juris Doktoru (JD) ve Sosyal Hizmette Yüksek Lisans (MSW) Çift Diploma Programı, 1996 yılında San Diego State Üniversitesi Sosyal Hizmet Okulu ile ortaklaşa başlatıldı. Öğrencilere, her zamanki beş yıldan ziyade, iki dereceyi dört kez kazanma fırsatı sunar. Program, çocuk refahı, akıl sağlığı, yaşlanma ve aile içi şiddet gibi yasa ve sosyal çalışmaların düzenli olarak kesiştiği alanlara odaklanma olanağı sağlıyor.

Program, işbirliği ve iletişim becerilerine değer veren disiplinler arası bir yaklaşımı vurgulamaktadır. Öğrencinin en üst düzeydeki deneyimi, ya bir hukuk incelemesinde ya da başka bir uygun bilimsel yayında yayınlanmak için uygun bir tez ya da bilimsel bir makalenin tamamlanmasıdır.

Program Açıklaması

JD / MSW Dual-Degree Programı için ders programı, öğrenciyi her okuldaki programlara ayırır.

 • Dört yıllık programın ilk yılı tamamen California Western School of Law . Öğrenciler birinci sınıf hukuk öğrencilerine olduğu gibi birinci yıl müfredatına katılırlar. Programda yer alan diğer öğrencilerle, mezunlarla ve Program fakültesi ve yöneticileriyle tanışmak için fırsatlar vardır.
 • Programın ikinci yılı tamamen San Diego State Üniversitesi'nde (SDSU) Sosyal Hizmet Okulu'nda geçirilmektedir. Öğrenciler MSW programının ilk yılının bir parçası olarak 16 saatlik / haftalık stajyerde yer alırlar.
 • Üçüncü yılın ilk dönemi her iki kurumda da harcanmaktadır. Öğrenciler SDSU'da iki ders alır ve derslerinin geri kalanı California Western'dir. Öğrenciler şu anda tezlerine veya akademik yazım alternatiflerine göre çalışmaya başlar. Bu ustanın gereksinimi, her iki kurumdaki profesörler tarafından ortaklaşa denetlenen disiplinlerarası bir çalışmadır.
 • Üçüncü yılın ikinci yarıyılı, tamamen öğrencilerin yazılı gereksinimlerini sürekli olarak denetledikleri California Western'de geçirilir. Bir çok öğrenci, Klinik Uygulama Programımıza katılarak, gerçek bir hukuk bürosunda veya ajansında haftada 40 saate kadar harcama yapıyor.
 • Programın dördüncü yılı her iki kurumda da harcanmaktadır. Öğrenciler, Sosyal Hizmetler Okulu aracılığıyla, disiplinler arası uygulama için seçilen bir yerleştirmede, avukatlar ve sosyal çalışmacılarla birlikte çalışarak başka bir pratiğe katılırlar. Öğrenciler yazılı iş gereksinimlerini tamamlarlar.

California Batı müfredatında çeşitli disiplinler arası kurslar vardır. Bu kurslar iki disiplinin entegrasyonunda yardımcıdır. Örneğin, Çocuk Refahı kursu, öğrencilere çocuk refahı konularını birkaç profesyonel perspektiften incelemek için bir fırsat sunmaktadır. Öğrenciler uygun ders çalışmalarıyla ilgili fakülte danışmanlarından yardım alırlar.

Kredi Transferi

 • Öğrenciler, SDSU'dan California Western'e mezuniyet şartlarına doğru 12 kredilik ders aktarmaktadır.
 • Sosyal Çalışma müfredatıyla ilgili California Batılı derslerinden 6 adet kredi SDSU'ya aktarılıyor.
 • Öğrencilerin, yüksek lisans çalışmalarında (tez ya da “hukuk incelemesi” alternatifi) çalışabilmeleri için California Western'de 3 birim Bağımsız Çalışma yapılır.
 • Öğrenciler ayrıca, sosyal çalışma deneyiminin yanı sıra yasal hale geldikleri dördüncü yıllık saha yerleşimleri için California Western'de 5 birime kadar kredi kazanabilirler.
 • SDSU yüksek lisans derecesi için gerekli olan yazılı çalışma, Kaliforniya'daki akademik yazım gereksinimlerini de karşılamaktadır.

Uygulamak

Öğrenciler California Western School of Law ve San Diego State University'ye ayrı ayrı başvurmalıdırlar.

Her iki okula da başvurduktan sonra, başvuru sahipleri programa katılım için her iki kurumun temsilcilerinden oluşan özel bir kabul komitesi tarafından seçilecektir. Çift Diploma Programına kabuller, başvuru sahibinin lisans not ortalaması, LSAT puanı, ilgili uygulama ve diğer kriterlere dayanacaktır.

Öğrenciler California Western aracılığıyla Finansal Yardım başvurusunda bulunmalıdır.

İngilizce Dil Gereksinimleri

Duolingo İngilizce Testi ile İngilizce yeterliliğinizi onaylayın! DET, dünya çapında 4.000'den fazla üniversite (bunun gibi) tarafından kabul edilen kullanışlı, hızlı ve uygun maliyetli bir çevrimiçi İngilizce sınavıdır.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Karşılaştırmalı Hukuk Yüksek Lisansı (MCL)
  • Bloomington, Amerika Birleşik Devletleri
 • Yüksek Lisans Uluslararası ve Karşılaştırmalı Hukukta
  • Washington, Amerika Birleşik Devletleri
 • Şükran Günü ve Türkiye Tüketimi Lisansı
  • Siedlęcin, Polonya
  • Mała Kamienica, Polonya
  • + 3 daha fazla