Keystone logo
Christian University of Panama (Universidad Cristiana de Panama (UCP))

Christian University of Panama (Universidad Cristiana de Panama (UCP))

Christian University of Panama (Universidad Cristiana de Panama (UCP))

Tanıtım

2001 yılında, Yüce Tanrımız, Panama Eyaleti'nin Batı Sektöründe, özellikle Arraiján Bölgesi, Arraiján Bölgesi, Vista Alegre Kasabasında mesleki eğitim ihtiyaçlarını karşılayacak bir Yüksek Öğretim Kurumu yaratma vizyonuyla bizi kutsadı. Panama. Görkemli bir çalışma ekibinin ve öğretimde mükemmel deneyime sahip profesyonellerin desteğiyle, üniversitenin yaratılmasına olan ilgiyi resmileştiren belge, yüksek öğretim kurumlarının oluşturulması için yürürlükte olan yönetmeliklere uygun olarak Milli Eğitim Bakanlığına sunulur. ülke.

2003 yılında, Yürütme Kolu, 22 Temmuz 2003 tarih ve 42 sayılı Yürütme Kararnamesi'ni onaylayarak "İDARİ VE TEKNOLOJİK BİLİMLERDE ÖZELLEŞTİRİLMİŞ UNIVERSIDAD CRISTIANA DE PANAMÁ'ya" operasyonunda yasal özerklik, kendi mirası ve bunu yönetme hakkı vermiştir. öğretim üyelerinin yanı sıra çalışma planlarını, programlarını ve akademik hizmetlerini organize etmelidir. Aynı yıl üniversitenin sunduğu ilk üç kariyer onaylandı: Muhasebe Lisans Derecesi, Pazarlama Lisans Derecesi ve İnsan Kaynakları Sistemleri Yönetimi Lisans Derecesi.

Üniversitemizin misyonu "Bir vatandaşın kaliteli mesleki eğitimine katkıda bulunmaktır.

Panama toplumunun yararına Hıristiyan ve ahlaki ilkelerle bütünlük "ve vizyonumuz" dayanışma ve Hıristiyan değerlerinin bütünsel oluşumunda, akademik mükemmellik, çeşitlendirilmiş yüksek teknoloji ile, zorluklarla yüzleşme becerisine sahip öncü bir Üniversite olmaktır. modern ve küreselleşmiş bir toplumda başarı ve yaratıcı girişimcilik yeteneği ”.

"Herkes için bir Üniversite ..." sloganıyla oluşturulan üniversite, ırk, ideoloji, cinsiyet ayrımı yapmadan, bilgilerini genişletmek ve mesleğinin icrasına uygun, dürüst ve profesyonel bir profesyonel olarak yetiştirmek isteyen herkese kapılarını açıyor. , ekonomik durum veya sosyal. 2004 yılında, diğer kariyerler onay için Panama Üniversitesi'nin değerlendirmesine sunuldu.

Nisan 2012'de, Üniversite 26 Nisan 2012 tarih ve 20-2012 Sayılı Raporunu başarıyla almıştır, "CRISTIAN UNIVERSITY OF PANAMÁ (UCP) 'nin Olumlu Denetim Raporu, Üniversite Değerlendirme ve Akreditasyon Süreçlerine kabul için düzenlenmiştir. Teknik Denetim Komisyonu (CTF) tarafından alındı ve Kurumsal Öz-değerlendirme raporu akreditasyon amacıyla Panama Değerlendirme ve Akreditasyon Ulusal Konseyi'ne (CONEAUPA) teslim edildi.

Konumlar

  • Vista Alegre

    Carretera Panamericana, , Vista Alegre

    sorular