Keystone logo
Case Western Reserve University School of Law

Case Western Reserve University School of Law

Case Western Reserve University School of Law

Tanıtım

Okulumuz

125 yılı aşkın süredir avukat yetiştiriyoruz. Ancak geçmişe odaklanmıyoruz - en önemli şeyin sizi geleceğiniz için nasıl hazırladığımız olduğunu biliyoruz.

Ulusal Bir Lider

Cleveland, Ohio şehir merkezinin yakınında gelişen bir kültürel mahalle olan University Circle'ın kalbinde, ulusal olarak tanınan bir hukuk fakültesiyiz.

Uluslararası hukuk, sağlık hukuku ve fikri mülkiyet hukuku programlarımız ülkedeki en iyiler arasındadır. Liderlik kursları ve uygulama deneyimleri, yenilikçi müfredatımız boyunca aşılanmıştır. Tüm öğrenciler ilk yıllarında gerçek müşterilerle çalışmaya başlarlar ve üçüncü yıllarında yarı zamanlı, tam zamanlı veya bir yıllık yarı zamanlı uygulama deneyimine katılırlar.

National Jurist dergisi, bizi en iyi kamu yararına hukuk fırsatları sunan ilk 25 hukuk fakültesi arasına ve en iyi uygulamalı eğitimi veren ilk "hukuk okulları şeref listesi" arasında gösterdi.

JD, LLM ve SJD derecelerinin yanı sıra on çift diploma programı sunuyoruz.

Ayrıca, JD öğrencileri 1L yıllarını 17 ortak okulda geçirdikten sonra yurtdışında okuyabilirler veya 3L yıllarında üç ortak okulda yabancı bir LLM derecesini tamamlayabilirler:

 • Madrid'deki Comillas Papalık Üniversitesi,
 • Londra'daki Middlesex Üniversitesi,
 • Paris Dauphine Üniversitesi

Büyüyen Varlığımız

Öğrencilerimizin yaklaşık üçte ikisi Ohio dışından ve dünyanın her yerinde 10.000'den fazla mezun yaşıyor ve çalışıyor. Mezunlarımız çok çeşitli yasal, hükümet, kar amacı gütmeyen ve iş ortamlarında istihdam edilmektedir. Mezunlarımızın çoğu CEO'lar, hukuk firması ortakları, hükümet yetkilileri ve diğer tanınmış liderlerdir.

Uzman Öğretim Üyesi

Profesörler, yöneticiler, personel, öğrenciler ve mezunlar arasındaki işbirliğini teşvik eden sıcak ve samimi bir ortamımız var. Hukuk fakültemize katıldığınızda yasal ailemizin bir parçası olursunuz.

Misyon

Case Western Reserve University School of Lawte çeşitlilik temel bir değerdir. Tüm üyelerin topluluğa katılma konusunda kendilerini güçlü hissettikleri, yaratıcı enerjiyi ve daha iyi bir kurumla sonuçlanan içgörüleri teşvik eden kapsayıcı bir ortam olmayı amaçlıyoruz.

Tüm ırk, etnik, kültürel, sosyoekonomik, ulusal ve uluslararası geçmişe sahip insanları kapsıyoruz; düşünce, pedagoji, din, yaş, cinsel yönelim, cinsiyet kimliği/ifadesi, siyasi görüş ve engellilik çeşitliliğini memnuniyetle karşılıyoruz.

Farklı geçmişlere sahip insanlar arasındaki ilişkileri ve etkileşimleri teşvik eden, insan onurunu geliştiren, önyargı ve ayrımcılığı etkin bir şekilde azaltan ve topluluğumuzdaki herkesin yaşam kalitesini iyileştiren bir içerme kültürü yaratmaya çalışıyoruz.

ne yapıyoruz

Çeşitlilik ve kapsayıcılık girişimlerini desteklemek için hukuk fakültesi, üniversite, yasal kuruluşlar, mezunlar ve diğer topluluk ortakları arasında ortaklıklar yaratır, geliştirir ve sürdürürüz. Bu, destekleyici bir topluluk oluşturmak için çeşitlilik ve kapsayıcılık eğitimi ve etkinlikleri içerir.

Programımız, fakülte, personel, öğrenciler, mezunlar ve üniversite çeşitliliği liderlerinden oluşan bir komite ile Cleveland ve daha büyük Ohio hukuk topluluklarının üyeleri tarafından yönetilmektedir. Hukuk fakültesini tüm öğrenciler, personel ve öğretim üyeleri için çeşitli ve kapsayıcı bir yer haline getirmek için çeşitli bir stratejik plan ve girişimler oluşturmak için birlikte çalışıyoruz.

Bağlantılı Bir Kurum

6.600'den fazla yüksek lisans ve profesyonel öğrenci ve 5.150'den fazla lisans öğrencisi ile üst sıralarda yer alan bir araştırma kurumu olan Case Western Reserve Üniversitesi'nin bir parçasıyız.

Üniversite ayrıca, çoğu çift diploma için ortak olduğumuz diğer birçok yüksek lisans okuluna da ev sahipliği yapmaktadır:

 • Weatherhead Yönetim Okulu;
 • Tıp Okulu;
 • Case Mühendislik Okulu;
 • Frances Payne Bolton Hemşirelik Okulu;
 • Diş Hekimliği Fakültesi;
 • Lisansüstü Eğitim Okulu;
 • Jack, Joseph ve Morton Mandel Uygulamalı Sosyal Bilimler Okulu; Ve
 • Fen ve Edebiyat Fakültesi.

Sıralamalar

 • Sağlık hukukunda #9 — US News & World Report, 2021 sıralama sorunu.
 • Uluslararası Hukukta 24. — US News & World Report, 2021 sıralama sorunu.
 • Fikri Mülkiyet Hukukunda 40. — US News & World Report, 2021 sıralama sorunu
 • Klinik Eğitim, US News ve World Report, 2021 sıralamaları sayısında 44.
 • #30 Bilimsel etki için Fakülte ulusal sıralaması -- Heald ve Sichelman Study, 2019.

Fakültemiz, bilimsel etki alanında ülke genelinde 30. sırada yer almaktadır. Alanında uzman kişilerdir ve birinci önceliği öğrencilerimizin başarısıdır.

Konumlar

 • Cleveland

  Case Western Reserve University School of Law Foreign Graduate Legal Studies 11075 East Boulevard

  sorular