Keystone logo
© TESS
CY Cergy Paris University - School of Law

CY Cergy Paris University - School of Law

CY Cergy Paris University - School of Law

Tanıtım

Cergy Pontoise Üniversitesi (UCP) 1991 yılında kurulmuştur. UCP, 1 Ocak 2020 tarihinde diğer bazı yükseköğretim kurumlarıyla birleşerek CY Cergy Paris Üniversitesi'ni ("CYU") oluşturmuştur. CYU, Paris'in batısında Val d'Oise bölümünde yer almaktadır. Ayrıcalıklı coğrafi konumu, Paris'ten ve batıdaki istihdam bölgelerinden faydalanmasını sağlamaktadır.

Bir kamu kurumu olan CYU, 600 doktora öğrencisi, 1200 araştırmacı ve 4132 mezun olmak üzere toplam 25.000 öğrenciden 54 farklı ülkeden 1.500'ün üzerinde uluslararası öğrenciyi ağırlayan önde gelen bir öğretim ve araştırma merkezidir. Üniversite, 1000'den fazla akademik personeliyle her düzeyde lisans ve lisansüstü eğitim sunmakta olup, en iyi 20 ulusal üniversite arasında yer almaktadır.

CYU, 135'ten fazla yabancı üniversite ile uluslararası değişim programları geliştirmiş, Avrupa değişim programına katılmış ve Avrupalı öğrencilerin yurtdışında aldıkları dersler için kendi üniversitelerinde kredi almalarını sağlayan ECTS sistemini (Avrupa Kredi Transfer Sistemi) benimsemiştir. CYU, Fransız hükümeti tarafından birçok kez "Model Üniversite" olarak gösterilmiştir.

Hukuk Fakültesi

CYU Hukuk Fakültesi, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerine ayrılmış 3.100'den fazla öğrenciyi ağırlamakta ve onlara eğitimleri boyunca ve profesyonel entegrasyonlarına kadar gerçek gözetim ve destek sunmaktadır. Fransız Eğitim Bakanlığı tarafından Fransa'da 3., Paris ve banliyölerinde ise mezunlarının ortalama maaş ve istihdam entegrasyonu açısından 1. sırada yer alan dinamik ve prestijli bir okuldur.

Hukuk Fakültesi birkaç kez prestijli Fulbright Kürsüsü ile ödüllendirilmiştir. Bu, uluslararası ve değişim programları geliştirme arzusuyla karakterize edilir.

Yetkin hukukçular yetiştirmek Hukuk Fakültesi'nin ana hedeflerinden biri olmuştur; bu durum, mesleki ağla kurulan çeşitli bağlantılar ve Barolar Birliği ile yerel ve ulusal makamlarla kurulan yakın ilişkilerle kanıtlanmaktadır.

Konumlar

  • Cergy

    CY Cergy Paris Université 33 Bd du port Cergy Pontoise Cedex, 95011, Cergy

sorular