Keystone logo
European Institute of Public Administration EIPA

European Institute of Public Administration EIPA

European Institute of Public Administration EIPA

Tanıtım

1981 yılında Maastricht kurulan ve Lüksemburg ve Barcelona, ​​Avrupa Kamu Yönetimi Enstitüsü (EIPA) merkezleri olan Avrupa entegrasyonu ve kamu yönetimi için yeni zorluklar üzerine mükemmellik Avrupa'nın önde gelen merkezidir.

AB işleriyle uğraşan kamu görevlilerinin kapasitelerini geliştirmek için uygun ve yüksek kalitede hizmet sunmak suretiyle, Avrupa Birliği, üye ülkelere ve EIPA ile ilişkili ülkelere destek bizim görevimizdir. Biz AB ile ilişkilerinin çerçevesinde Üye Devletler, başvuru sahibi ülkeler ve diğer ülkelerin ulusal ve bölgesel idareler içinde memurlara, AB kurumlarında yetkililerine ve ilgili organları bizim hizmet sunuyoruz.

Sürekli hizmet kalitesini artırmak, başarılı bir geleceğe doğru yol üzerinde devam ederken işimizin kalbinde kalır. Avrupa Komisyonu, Avrupa Birliği bütçesinden EIPA destekliyor.

Neden EIPA

EIPA Avrupa işleriyle uğraşmaya insanlar pratik know-how ve bilimsel mükemmellik bizim eşsiz kombinasyonu yararlanan çok kültürlü bir ortamda öğrenebilirsiniz yerdir.

Hedefimiz, AB işleriyle uğraşan kamu görevlilerinin kapasitelerini geliştirmek için uygun ve yüksek kalitede hizmet sunmaktır. Öğrenme ve Geliştirme, Danışmanlık ve Araştırma: bizim temel misyonu yerine biz üç çizgisinde çalışır.

Eğitim faaliyetleri tamamlanmış ve uygulamalı araştırma ve danışmanlık misyonları ile zenginleştirilmiş ve ulusal ve bölgesel kamu idareleri, yanı sıra Avrupa Kurumlarına yarar vardır. Kamu görevlilerinin kapasitesinin güçlendirilmesi, bu alanda etkin bir şekilde gerçekleştirmek için iken Çalışmalarımız, Avrupa entegrasyon süreci ve Avrupa politikalarının daha iyi bir bilgi katkıda bulunmaktadır.

Öğrenme metodolojisi

Hizmetlerimiz multidisipliner bir öğrenme metodolojisi ve güçlü bir karşılaştırmalı yaklaşımla karakterize edilir. EIPA, kontrast göstererek, yönetişim ve yönetim açısından Avrupa çeşitliliğini yansıtan genel bir görünüm sağlar. Programlarımız öğrenme işbirlikçi ve teşvik edici bir ortam sağlamak ve mesleki kariyer ve kişisel gelişim değer katmak için tasarlanmıştır.

Konular vaka çalışmaları, simülasyon egzersizleri ve çalışma gruplarının sistematik kullanımı ile sunulmaktadır. Bizim fakülte ve delegelerin çeşitli eğitim ve mesleki geçmişleri deneyimini zenginleştirmek. Ayrıca, çoğu seminer ve eğitim kursları, birçok AB üye ülkeleri ve aday ülkelerden katılımcılar bir araya getirmek.

Konumlar

  • Luxembourg City

    Circuit de la Foire Internationale 2 L-1347 Luxembourg, , Luxembourg City

sorular