Keystone logo
© Credits to Ameena Athab
Fordham University Law School

Fordham University Law School

Fordham University Law School

Tanıtım

Fordham Hukuk Okulu'nun LLM programları, tamamı ülkenin yasal, finansal ve kültürel başkenti olan New York City'nin kalbinde, titiz bir çalışma ile sıcak ve misafirperver bir ortamı birleştirir.

Fordham Hukuk müfredatı, teorik sorgulamanın yanı sıra pratik maruz kalmaya ayrılmış derslerin mükemmel bir karışımını sunar. LLM öğrencileri, kendilerine uygulamalı yasal deneyim sunan kurslar, klinikler ve stajyerlik hazırlama kurslarına kaydolma fırsatına sahiptir. LLM öğrencileri, öğrenciler tarafından işletilen dergilerde özel personel pozisyonları için de başvurabilirler. Her yıl LLM öğrencileri, Öğrenci Barosu gibi öğrenci kuruluşlarının kurullarında da hizmet verir.

Fordham Law, günümüzün küresel profesyonellerine uyum sağlamak için esneklik sunar. Eğitiminize Ağustos veya Ocak aylarında başlayabilirsiniz. İkili konsantrasyon programımız, üç dönem çalışmanıza ve uzmanlık alanlarımızdan herhangi ikisinde LLM almanın benzersiz avantajına sahip olmanıza olanak tanır. Çalışan öğrencilerin çalışmalarını ilerletmelerini sağlamak için sağlam bir akşam müfredatımız var. Profesyonel parkurumuz, meşgul profesyonellere çalışmalarını iki yıla kadar bir süre boyunca planlama konusunda maksimum esneklik sağlar. Öğrenciler ayrıca ABD Hukuku'nda çift odaklı bir LLM programının bir parçası olarak Hukuk İngilizcesi Enstitüsü'nü (LEI) kredi bazında ve seçtikleri ikinci konsantrasyonda alma seçeneğine de sahiptir.

Fordham Law, Lincoln Sahne Sanatları Merkezi'nden sadece birkaç adım ötede, Central Park'tan birkaç blok ötede ve New York City'nin sunduğu her şeye kısa bir yürüyüş veya metro yolculuğu mesafesinde son teknoloji ürünü bir binaya sahiptir. Sayısız sosyal ve kültürel fırsatlara ek olarak, Fordham Law'ın konumu, öğrencilere ağ oluşturma ve diğer profesyonel fırsatlara benzersiz erişim sunar.

Fordham Hukuk profesörleri, bursları kadar öğretimleriyle de tanınırlar. Öğretim üyelerimiz kendilerini eğitim deneyimine adar ve bunu kişisel bir dokunuşla yaparlar. Tam zamanlı öğretim kadromuz, dünyanın en prestijli hukuk firmaları, şirketleri ve uluslararası kuruluşlarından seçilmiş bir yardımcı profesör kadrosu ile desteklenmektedir.

LLM Programları/Uzmanlık Alanları

Dokuz LLM derece programımız, küreselleşme ve uzmanlaşmanın birbirine bağlı ilkeleri üzerine inşa edilmiştir.

Bankacılık, Şirketler ve Finans Hukuku

Bankacılık, Şirketler ve Finans Hukuku alanında LLM'yi arayan öğrenciler, kurumsal yapının karmaşık bir takdirini, sermaye piyasaları ve finansal kurumlarla ilgili yasaların anlaşılmasını ve ABD'li yöneticilerin ve iş avukatlarının hedef ve stratejilerine ilişkin gerçek kavrayışları edinirler. Bu programda öğrenciler, Şirketler, Uluslararası Bankacılık Hukuku, Bankacılık Hukuku veya Finansal Kurumlar dahil olmak üzere temel derslere kaydolurlar ve şirket, bankacılık ve finans hukuku ile iflas, kurumsal finans gibi ilgili konularda çok çeşitli ek dersler arasından seçim yaparlar. , kurumsal yönetim, kurumlar vergisi, sınır ötesi iflas, birleşme ve devralmalar ve menkul kıymetlerin düzenlenmesi ve uygulanması.

Kurumsal Uyum

Corporate Compliance LLM programı, Amerika Birleşik Devletleri'nde türünün ilk örneğidir. Öğrenciler, hızla ortaya çıkan ve artan önemi olan ve genellikle kapsamı küresel olan bu alandaki herhangi bir profesyonel için gerekli olan beceriler konusunda eğitileceklerdir. Öğrenciler, temel düzenleyici çerçeveyi, kurum içi danışmanın rolünü, kurumsal uyum ofisini ve uyumluluğun çeşitli unsurlarını inceler. Bu LLM programı çevrimiçi olarak da mevcuttur.

Moda Hukuku

Moda Hukuku programındaki LLM öğrencileri, dünya moda endüstrisinin başkenti New York'ta hem akademisyenler hem de endüstri çalışanları dahil olmak üzere disiplindeki en seçkin fakülte ile çalışacaklar.

Moda yasasının dört sütunu olarak tanımladığımız şeyi keşfedeceksiniz:

 • fikri mülkiyet
 • yatırım, iş hukuku ve gayrimenkul gibi alanlar dahil olmak üzere işletme ve finans
 • sürdürülebilirlik, gizlilik ve giyilebilir teknolojiyle ilgili konular dahil olmak üzere uluslararası ticaret ve hükümet düzenlemeleri
 • tüketici kültürü ve medeni haklar

Ayrıca kar amacı gütmeyen Moda Hukuku Enstitüsü aracılığıyla sunulan etkinliklere ve ağ oluşturma fırsatlarına doğrudan erişim kazanacaksınız. Amerika Moda Tasarımcıları Konseyi'nin yardımıyla kurulan bu, dünyanın moda hukuku ve işine adanmış ilk merkezidir ve merkezi Fordham Yasası'ndadır.

Fikri Mülkiyet ve Bilgi Teknolojisi Hukuku

Fordham Law'ın Fikri Mülkiyet ve Bilgi Teknolojileri Hukuku alanındaki benzersiz programı, klasik fikri mülkiyet hakları araştırmasını hızla gelişen bilgi teknolojisi hukuku alanıyla birleştirir. Öğrenciler, telif hakkı, patent ve ticari marka hukuku alanındaki temel ve ileri düzey fikri mülkiyet hakları konularını inceler ve ayrıca siber suçlar, e-ticaret, bilgi gizliliği hukuku ve İnternet hukuku gibi günümüzün dijital bilgi toplumunun başında yer alan konular hakkında bilgi edinirler.

Uluslararası Ticaret ve Ticaret Hukuku

Uluslararası Ticaret ve Ticaret Hukuku alanındaki LLM programı, öğrencileri, mevcut yasal ve iş ortamını tanımlayan karmaşık ulusötesi işlemleri ele almak için gereken bilgi ve eğitimi vererek, giderek artan küresel ekonominin zorluklarını karşılamaya hazırlar. Öğrenciler, mevcut küresel ekonomik güç oyuncularını yansıtan gelişen bir müfredattan dersler seçerler.

Uluslararası Uyuşmazlık Çözümü

Uluslararası Uyuşmazlık Çözümü programı, öğrencilere hem teorik hem de pratik açıdan, uyuşmazlıkların karara bağlanması için çeşitli seçenekleri derinlemesine keşfetme ve özellikle uluslararası arenada nasıl oynandığını inceleme fırsatı sunar. Yabancı öğrenciler, genel olarak ABD ortak hukuk sistemi için bir takdir geliştirecekler ve ABD dava modelinin belirli özelliklerinden bazılarını öğreneceklerdir.

Uluslararası Hukuk ve Adalet

Uluslararası Hukuk ve Adalet programı, öğrencilere uluslararası, bölgesel ve yerel düzeylerde insan haklarının korunması ve teşviki konusunda ileri düzeyde bir anlayış kazanma fırsatı sunar. Bu derece, öncelikle üst düzey devlet avukatları ve sivil toplum kuruluşlarındaki ve akademisyenlerdeki liderler de dahil olmak üzere, kamu sektöründe çalışan veya kariyer yapmak isteyenler için tasarlanmıştır.

Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul Hukuku programı, öğrencilere gayrimenkul finansmanı, konut ve ticari kiralama, arazi kullanımı, uygun fiyatlı konut, çevre hukuku, şirketler hukuku, vergi ve ilgili yasal alanlar gibi temel alanlar dahil olmak üzere gayrimenkul hukuku alanında sağlam bir temel sağlar. Program, gayrimenkul hukuku anlayışlarını derinleştirmek veya gayrimenkulde yeni kariyer fırsatları açmak isteyen avukatlara yöneliktir.

ABD Hukuku (çevrimiçi olarak da mevcuttur)

ABD Hukuku programı, ilk hukuk eğitimini bir medeni hukuk ülkesinde almış ve ABD hukuk sisteminin temel ilkelerine ve ABD hukukunun temel kavramlarına giriş yapmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Bu programdaki öğrenciler, ABD hukuku konularında kendi özel ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına uygun bir müfredat geliştirme esnekliğine sahiptir. Bu LLM programı çevrimiçi olarak da mevcuttur.

kabul

Başvurular, aşağıdaki son tarihlere uygun olarak LSAC LLM hesabınız aracılığıyla çevrimiçi olarak gönderilmelidir.

Not: Başarıya dayalı burslarımızdan biri için öncelikli değerlendirme almak için başvurunuzu erken gönderin. Burslar hakkında ek bilgi için aşağıya bakın.

 • Bahar girişi için (Ocak başlangıcı): 1 Ekim.
 • Sonbahar girişi için (Ağustos başı): 1 Mart.

LSAC ücretlerine ek olarak, başvurunuzu tamamlamak için 70 ABD Doları başvuru ücreti alınacaktır (son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular için 100 ABD Doları).

Tüm başvuru sahipleri aşağıdaki belgeleri sunmalıdır:

 • Katılan her kolej, üniversite, lisansüstü okul ve hukuk fakültesinden resmi transkript. LSAC'ın Uluslararası Transkript Doğrulama ve Değerlendirme Hizmeti isteğe bağlıdır. Uluslararası başvuru sahipleri için, tüm transkriptlere İngilizce notlandırma sisteminin bir açıklaması eşlik etmelidir.
 • Bu yüksek lisans derecesini takip etme nedenlerinizi açıklayan 500 kelimelik bir kişisel beyan.
 • İki tavsiye mektubu.
 • Güncel bir özgeçmiş veya özgeçmiş.
 • Başvuru sahibi Amerika Birleşik Devletleri'nden, İngilizce'nin tek resmi dil olduğu herhangi bir Karayip Adası'ndan, Avustralya'dan, İngilizce konuşulan Kanada'dan, İrlanda'dan, Yeni Zelanda'dan veya Birleşik Krallık'tan bir dereceye sahip olmadığı sürece, bir TOEFL, IELTS veya Duolingo puanı gereklidir. Muaf olmayan ancak hukuk eğitimini tek eğitim dili İngilizce olan adaylar, başvuru formundaki bu seçeneği seçerek TOEFL veya IELTS yerine mülakat talebinde bulunabilirler. Ancak, kabul komitesinin bu tür başvuru sahiplerinin TOEFL (internet tabanlı en az 100, bilgisayar tabanlı 250 veya kağıt tabanlı 600) veya IELTS (en az 7) veya Duolingo sunmalarını şiddetle tercih ettiğini lütfen unutmayın. (en az 120) puan. Puanınız şartımızın altındaysa, yine de başvurunuzla birlikte değerlendireceğiz ve bir görüşme planlamak için sizinle iletişime geçebiliriz. TOEFL, IELTS veya Duolingo şartı aracılığıyla yeterli İngilizce yeterliliğini gösteremeyen başvuru sahipleri için, Fordham Hukuk İngilizcesi Enstitüsü'nde (LEI) tam zamanlı kayıt ve tatmin edici ilerleme şartına bağlı olarak kabul sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Burslar ve fon sağlama

Mezun İstatistikleri

Programa kabul koşulları

Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

Konumlar

 • New York

  West 62nd Street,150, 10023, New York

sorular