Keystone logo
© CODE
Göttingen University

Göttingen University

Göttingen University

Tanıtım

Göttingen Üniversitesi, çeşitli ulusal ve uluslararası üniversite sıralamalarında sürekli olarak en iyi Alman yükseköğretim kurumları arasında yer almaktadır. Kurulduğu 1737 yılından bu yana, 40'tan fazla Nobel Ödülü sahibi de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen öğrenci ve akademisyenlere mükemmel çalışma ve araştırma fırsatları sunmuştur. Göttingen öğrencileri, önde gelen profesörler ve diğer uzmanlardan aldıkları eğitim ve rehberliğin yanı sıra, Almanya'nın en büyük kütüphanelerinden biri olan ve yaklaşık 8 milyon materyal içeren Göttingen Devlet ve Üniversite Kütüphanesi gibi birinci sınıf çalışma olanaklarından yararlanmakta ve çok sayıda yasal ve diğer bilimsel veritabanına erişim sağlamaktadır.

Göttingen Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim, araştırma ve mesleki gelişim alanlarında mükemmel bir üne sahiptir. Buradaki hukuk eğitiminin uygulamayla güçlü bir bağı vardır ve sadece profesörler tarafından değil, aynı zamanda avukatlar, şirket avukatları ve diğer uygulayıcılar tarafından da dersler verilmektedir. Buna ek olarak, birçok profesör akademi dışında da, örneğin hukuk danışmanı, yasama komisyonu üyesi veya yüksek mahkeme hakimi olarak aktiftir. Göttingen Hukuk Fakültesi'nin bir diğer cazip yönü de uluslararası olmasıdır. Fakülte, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere ev sahipliği yapmanın ve çok sayıda değişim fırsatı sunmanın yanı sıra, diğer ülkelerden gelen misafir profesörler tarafından dersler vermekte ve Çin-Alman Hukuk Araştırmaları Enstitüsü veya Avrupa Hukuk ve Bilişim Akademisi gibi çeşitli özel kuruluşlar aracılığıyla sürekli uluslararası işbirliğine dahil olmaktadır.

Kampüs Özellikleri

Göttingen lokasyonu yüksek kaliteli uluslararası araştırmalarla eş anlamlı hale geldi. Bunun gelecekte de böyle kalmasını sağlamak için, Üniversite Tıp Merkezi de dahil olmak üzere Göttingen Üniversitesi ve üniversite dışı yedi yerel araştırma merkezi, Göttingen Kampüsü'nü oluşturmak için güçlerini birleştirdi.

    Konumlar

    • Göttingen

      Wilhelmsplatz 1 (Aula) Göttingen, 37073, Göttingen

    sorular