Keystone logo
Göttingen University LL.M. in Intellectual Property and Information Technology Law
Göttingen University

LL.M. in Intellectual Property and Information Technology Law

Göttingen, Almanya

1 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

30 Jun 2024

Oct 2024

EUR 7.800

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

LL.M. Avrupa ve Uluslar Ötesi Fikri Mülkiyet ve Bilgi Teknolojileri Hukuku (LIPIT), edebi veya sanatsal eserlerin, mekanik veya bilimsel icatların, dijital bilgilerin ve diğerlerinin yaratılması ve kullanımından kaynaklanan hukuki konuların derinlemesine anlaşılmasını sağlamaya yönelik bir lisansüstü programdır. maddi olmayan varlıklar. Telif hakkı, patentler, ticari markalar, telekomünikasyon, elektronik ticaret, bilgi güvenliği ve veri koruma gibi çok çeşitli konuları kapsar.

Fikri mülkiyet ve bilgi teknolojisi ürünleriyle yapılan işlemlerin ulusal sınırları aşması giderek daha yaygın hale geldiğinden, bu LL.M. Program doğası gereği açıkça uluslararası ve karşılaştırmalı olarak tasarlanmıştır. Fikri mülkiyet ve bilişim hukukunun modern sorunları incelenirken sıklıkla çeşitli hukuk sistemlerinden çözümler sunulmakta ve iki veya daha fazla ülkeye yayılan davalar düzenli olarak tartışılıp analiz edilmektedir. Böyle bir yaklaşımın sonuçlarından biri, bu Programın belirli bir yargı alanıyla sınırlı olmak yerine, farklı ülkelerdeki avukatlar ve diğer profesyoneller için uygun olmasıdır.

Programın uluslararası karakterinin yanı sıra, uygulamayla doğrudan bağlantı kurulmasına da büyük önem verilmektedir. Birçok ders deneyimli avukatlar ve diğer uygulayıcılar tarafından verilmektedir. Ders ve seminerlerde hukuki konular büyük ölçüde gerçek davaların analizi yoluyla inceleniyor, somut ortak sorunlar belirleniyor ve bunlara etkili çözümler aranıyor. Uygulamalı atölye çalışmaları ve projeler aracılığıyla, yeni edinilen bilgiler daha da geliştirilir ve kolayca uygulanabilir pratik becerilere dönüştürülür.

Program Duration

LIPIT Programındaki eğitiminiz normalde yaklaşık bir yıl sürecektir (Ekim'den Eylül'e kadar). Bu süre zarfında yüksek lisans tezini tamamlamak için 20 kredi olmak üzere 60 AKTS kredisi almanız gerekecektir. Toplam ortaöğretim sonrası eğitiminiz 4 yıldan az sürdüyse, LL.M'yi alabilmeniz için daha fazla kredi kazanmanız gerekebilir. derece. Bu durumda eğitim danışmanımız, normal Program süresini aşmadan gerekli kredileri kazanmanıza olanak tanıyacak bireysel bir çalışma planı hazırlamanıza yardımcı olacaktır.

kabul

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • Fikri Mülkiyette LL.M
    • Concord, Amerika Birleşik Devletleri
  • LL.M./MSL Fikri Mülkiyet Hukukunda
    • Washington, Amerika Birleşik Devletleri
  • Bilgi Teknolojisi ve Fikri Mülkiyet Hukukunda LLM
    • Brighton, Birleşik Krallık