Keystone logo
George Washington University, Law School

George Washington University, Law School

George Washington University, Law School

Tanıtım

Hakkımızda

George Washington Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 1865'te ilk sınıfına kaydolduğundan beri, hukuk bursu yelpazesindeki en iyi beyinlerden bazılarını üretti.

GW Hukuk mezunları burada kazandıkları bilgi ve becerileri zamanımızın kritik yasal konuşmalarını etkilemek için kullandıklarından, bu gelenek bugün de devam ediyor. Okul, Amerikan Barolar Birliği tarafından akredite edilmiştir ve Amerikan Hukuk Okulları Birliği'nin kurucu üyesidir. Hukuk fakültesi, tanıdık bir şekilde Foggy Bottom olarak bilinen şehir merkezindeki GW kampüsünde yer almaktadır.

Tarih

Cumhuriyetin ilk yıllarında, ülkenin yeni başkenti otlaklarla ayrılmış küçük bir kamu binaları koleksiyonundan başka bir şey olmadığında, Başkan George Washington Kongre'ye hükümetin merkezinde bir ulusal üniversite kurmasını tavsiye etti.

Amacı, gelecek nesil memurları eğitmek ve böylece "cumhuriyet hükümetine ve insanlığın gerçek ve gerçek özgürlüklerine dost ilkelere" dayalı bir ulusal kimlik oluşturmaktı. Vasiyetinde Potowmack Canal Company'de 50 hisse hissesini bir üniversitenin bağışlanması için bıraktı. sanat ve Bilimlerde - Politika ve iyi Hükümet ilkeleri hakkında bilgi edinmede."

George Washington'la aynı adı taşıyan üniversitenin bir Kongre Yasası ile kurulması onlarca yıl alacak olsa da, 1865'te kurulan George Washington Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Columbia Bölgesi'ndeki ilk hukuk fakültesiydi. Bugün Okul, ülkenin ilk başkanının özlemlerini somutlaştırmaya devam ediyor.

DC ve GW Hukuku

Başkentteki İlk Hukuk Fakültesi

Öğrenciler, şehrin canlı kültürünün, gece hayatının ve yemeklerinin tadını çıkarırken, uzman öğretim üyeleri ve seçkin ziyaretçilerden bir şeyler öğrenmek ve staj, stajyerlik ve istihdam peşinde koşmak için eşsiz fırsatlara sahiptir.

Washington DC'nin kalbinde 145 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan George Washington Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ndeki yaşam, çevredeki toplumun yaşamıyla ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır. Kampüsümüz Beyaz Saray'dan sadece dört blok ötededir ve Dünya Bankası, Adalet Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, federal ve yerel mahkemeler ve sayısız kar amacı gütmeyen kuruluş ve sivil toplum kuruluşuna kolay erişim mesafesindedir. GW Hukuk öğrencileri, şehrin canlı kültürünün, gece hayatının ve yemeklerinin tadını çıkarırken, uzman öğretim üyeleri ve seçkin ziyaretçilerden bir şeyler öğrenmek ve staj, stajyerlik ve istihdam peşinde koşmak için eşsiz fırsatlara sahiptir.

193013_photo-1517048676732-d65bc937f952.jpg
Dylan Gillis / unsplash

Dekandan

GW Law'a hoş geldiniz!

1865 yılında kurulan George Washington Üniversitesi Hukuk Fakültesi, hukuk akademisinin en büyük, en ünlü ve çeşitli üyelerinden biridir. Geleneğe derinden kök salmış, hukuk eğitimi ve hukuk mesleğindeki değişikliklere son derece duyarlı ve tamamen etkili avukatlar ve dönüştürücü fikirler üretmeye kendini adamış bir hukuk fakültesini keşfetmeniz için sizi kampüsümüzü ve topluluğumuzu keşfetmeye davet ediyorum. Öğrenciler, dünyayı değiştirmek istedikleri için GW Law'a gelirler ve hukuk ve adaletin en yüksek ideallerini yazmaya, savunmaya, yenilik yapmaya, yaratmaya ve peşinden gitmeye hazırlanan profesyoneller olarak mezun olurlar.

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, birinci sınıf kurumumuzun öğrencileri küresel hukuk piyasasının gerçeklerine hazırladığı birçok yolu göreceksiniz. Ülkemizin başkentinin kalbinde yer alan GW Law, mükemmel hukuk eğitimini yenilikçi programlama ve staj, externship, mentorluk ve ağ oluşturma için bol fırsatlarla birleştirir.

Birinci Sınıf Bir Fakülte. GW Yasası deneyiminin özünde burs, doktrin ve uygulamayı birleştiren sağlam bir pedagoji vardır. Öğrencilerimizi etkili avukatlar haline getirmeye yardımcı olmak, yalnızca geniş çapta alıntılanan kitaplar ve makaleler yayınlamakla kalmayan, aynı zamanda yasal ortamı aktif olarak yeniden şekillendiren seçkin bir fakültedir. Ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan profesörlerimiz, ABD Yüksek Mahkemesi, uluslararası mahkemeler ve diğer mahkemeler nezdinde düzenli olarak davalara katılmaktadır. Ayrıca haber medyasına uzman yorumları sağlarlar, Capitol Hill hakkında tanıklık ederler, çeşitli hükümetlere danışmanlık yaparlar ve okulun akademik hayatını zenginleştiren diğer birçok faaliyeti sürdürürler.

Hukukun Yapıldığı Yer. GW Yasası, benzersiz bir Washington hukuk eğitimi deneyimi sağlamak için coğrafi olarak mükemmel bir konuma sahiptir. Ulusal ve uluslararası hukukun, üst düzey hükümet yetkililerinin, Yüksek Mahkeme yargıçlarının merkezindeki konumumuz, önemli Washington figürlerinin sınıflarımıza sık sık katılmasına, kampüsümüzdeki konferanslara katılmasına ve hukuk fakültemizde her yıl 100'den fazla özel etkinlikte konuşma yapmasına olanak tanır.

Gerçek Dünya Deneyimi. Bağlı öğrenci grubumuz çeşitlidir, destekleyicidir, yaratıcıdır, yenilikçidir ve çalışkandır. GW Law'da, öğrencilerimize sınıfta ve gerçek dünyada hukuk ve hukuk ilkelerini inceleme, keşfetme, tartışma ve sorgulama için derin bir dizi fırsat sunuyoruz. Pek çok öğrenci, GW'nin Jacob Burns Community Legal Clinics'e katılarak, fakülte gözetimi altında gerçek davalarda müvekkilleri temsil eder. Ayrıca savunuculuk yarışmalarına, öğrenciler tarafından düzenlenen hukuk dergilerine, hayır amaçlı projelere ve devlet kurumlarında ve Washington bölgesindeki önde gelen ulusal ve uluslararası kurumlarda yüzlerce saha yerleşimine katılırlar.

Dünyayı Değiştirmek. Topluluğumuzun bir parçası olmayı düşüneceğinizi umuyoruz. Daha derine inmenizi ve dünyayı değiştirmenizi sağlayacak becerileri edinmeniz için GW Yasasını ideal yer yapan şeyin ne olduğunu öğrenmenizi tavsiye ediyorum. Tesislerimizi gezmek ve kim olduğumuzu, ne yaptığımızı ve bize katılmak için nasıl başvurabileceğinizi daha iyi anlamak için lütfen bizi şahsen ziyaret edin. Sizi hukuk fakültemize davet etmeyi dört gözle bekliyorum.

sıcak,

Christopher Alan Bracey

Geçici Dekan, Fakülte İşlerinden Sorumlu Rektör Yardımcısı ve Hukuk Profesörü

Konumlar

  • Washington

    H Street Northwest,2000, 20052, Washington

sorular