Keystone logo

Illinois Institute of Technology

A logo

Tanıtım

Büyük küresel Chicago şehrinde bulunan Illinois Tech, mühendislik, bilgisayar bilimi, mimari, tasarım, bilim, işletme, beşeri bilimler ve hukuk programlarına sahip, ulusal düzeyde sıralamaya sahip, üst düzey bir özel araştırma üniversitesidir. Chicago'nun tek kapsamlı teknoloji odaklı üniversitesi olan Illinois Tech, bir bilim lisansı, bilim yüksek lisansı, profesyonel yüksek lisans ve doktora dereceleri sunmaktadır. Dereceler ve ayrıca sertifikalar, talep edilen STEM alanlarında ve diğer yenilik alanlarında. Seçenekler, yüz yüze, karma ve çevrimiçi kursları içerir. Lisans öğrencileri, hem lisans hem de yüksek lisans derecelerini beş yıl gibi kısa bir sürede almalarını sağlayan Illinois Tech'in Hızlandırılmış Yüksek Lisans Programının yanı sıra çift diploma ve tıp öncesi/sağlık öncesi programlara katılabilirler.

Illinois Tech, tüm öğrencilere Elevate programını sunan tek üniversitedir. Elevate, öğrencilerin, işverenlerin aradığı yirmi birinci yüzyıl becerileriyle onları güçlendiren stajlar, araştırma, yarışmalar, uzaktan eğitim, kariyer odaklı kısa kurslar ve daha fazlası gibi uygulamalı deneyimlere katılmalarını garanti eder. Elevate ayrıca öğrencilerin bir danışmanlar ekibinden kişiselleştirilmiş akademik ve kariyer danışmanlığı almalarını ve mezun olduktan sonra benzersiz bir şekilde kariyere hazır olmalarını sağlar.

Illinois Tech, yatırım getirisi açısından özel kolejler arasında Illinois'de 1. sıradadır (yardımdan sonra, PayScale'den sonra) ve Amerika Birleşik Devletleri'nde 44. sırada en iyi değere sahip okuldur (US News & World Report). Illinois Tech mezunları, mezuniyetten sonraki altı ay içinde (2021 sınıfı) %92.8'lik bir istihdam oranı elde eder. Mezunları arasında cep telefonunun mucidi, barkod teknolojisinin öncüsü ve diğer liderlerin yanı sıra Amazon Alexa'nın baş bilimcisi yer alıyor.

Öğrenciler, ağ oluşturma, staj ve kariyer fırsatları sunan Chicago şehir merkezinden sadece birkaç dakika uzaklıktaki tarihi bir kampüste okumaktan ve yaşamaktan keyif alırlar. Michigan Gölü'nün göz alıcı plajlarına bir milden daha yakın olan Illinois Tech'in kampüsü, “Amerika'nın en güzel üniversite kampüslerinden biri” olarak kabul görmüştür. Illinois Tech öğrencileri 106'dan fazla ülkeden ve 50 eyaletten gelmektedir.

Vize gereklilikleri

Konumlar

  • West 35th Street,10, 60616, Chicago

sorular