Keystone logo
Karoli Gaspar University

Karoli Gaspar University

Karoli Gaspar University

Tanıtım

Kısa Açıklama

Macaristan'daki en iyi 10 üniversite arasında yer alan hızla gelişen üniversitemiz, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde beşeri bilimler, sağlık bilimleri, hukuk, pedagoji, psikoloji, sosyal bilimler ve ilahiyat alanlarında bir dizi lisans programı sunmaktadır. Hristiyan ahlakını korurken, üniversitemiz öğrencinin geçmişi veya inancı ne olursa olsun herkese açıktır.

Fakülte ve binalarının çoğu, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere dostane bir kozmopolit merkez olan Budapeşte'de bulunmaktadır.

Burada çalışmak için en iyi 3 neden

  1. Kullanıma hazır bir bilgi sağlayan uygulamaya yönelik eğitim.
  2. Kendini işine adamış personel ve gönüllü öğrenci arkadaşları, uluslararası öğrencilere geldiklerinde ve öğrenimleri boyunca yardımcı olur.
  3. Çok çeşitli sosyal, topluluk ve spor etkinlikleri, Károli Gáspár Üniversitesi öğrencisi olarak hayatı keşfetmeye ve hayatın tadını çıkarmaya katkıda bulunur.

Öğrenci hayatı

Üniversite düzeyinde, Károli Gáspár Üniversitesi öğrencileri Öğrenci Birliği (EHÖK) tarafından temsil edilmektedir. Öğrenci Birliği'nin sorumlulukları arasında, kayıtlı öğrenciler ile Üniversite arasındaki iletişime yardımcı olmak, öğrencilerin yüksek öğrenim ve akademik konulardaki ve bölgesel ve ulusal organizasyonlardaki ilgi alanlarını temsil etmek bulunmaktadır. EHÖK, Fakültelerin Öğrenci Birliklerinin çalışmalarını da koordine etmek zorundadır ve uluslararası öğrenci organizasyonlarına da üyeliği vardır.

Károli Gáspár Üniversitesi gerçekten aktif ve gelişen bir öğrenci hayatına sahiptir. Öğrenci Birliği, öğrenciler için çok çeşitli kültürel ve profesyonel programlar düzenlemekte ve sunmaktadır. Öğrenci Birliği herkesi üniversite dışındaki profesörleriyle ve okul arkadaşlarıyla tanışmaya, yeni arkadaşlıklar kurmaya ve yeni ilişkiler kurmaya teşvik eder.

Károli Topluluk Günleri sonbahar ve ilkbahar tatilinden önceki her dönemde yapılır. Bu vesilelerle, profesörleri veya alanlarının tanınmış profesyonelleri tarafından düzenlenen, çalışma alanları ve gelecekteki meslekleri ile ilgili olarak öğrenciler için çeşitli konferanslar düzenlenmektedir. Örneğin, hukuk öğrencileri, kariyerlerinin seyrini tanıtan hakimler, avukatlar veya savcılar tarafından düzenlenen sunumlara katılma olanağına sahiptir. Etkinliğin son günü, katılımcıların futbol, hentbol, basketbol, voleybol oynayabileceği veya zumba deneyebileceği Spor Günüdür. Daha cesur öğrenciler bir paintball savaşına bile katılabilirler.

Üniversite öğrencileri futsal, basketbol, hentbol, voleybol veya sutopunda çok çeşitli amatör spor takımlarına katılabilirler. Bu takımlar diğer üniversiteler ve kolejler arasında düzenlenen amatör şampiyonalarda oynarlar. Katılma fırsatı, mutlak yeni başlayanlar için bile herkese açıktır. Spor aktivitelerinin yanı sıra, öğrenciler geleneksel Macar halk danslarını da öğrenme fırsatına sahiptir.

İlahiyat Fakültesi, öğrenciler için birçok dini program sunmaktadır, çünkü aktif dini / ruhsal yaşam Üniversite'de önemli ve teşvik edilmektedir. Ráday Öğrenci Yurdu'nda İncil çalışma grupları haftada bir kez sakinler için düzenlenmektedir. Üniversitenin papazı tarafından da benzer durumlar düzenlenmektedir. Fakültenin kendisi daha da fazla dini programlar sunuyor, örneğin hafta içi öğlen toplu namaz var ve Fakültenin hevesli öğrencileri tarafından koordine edilen farklı dua grupları da var.

Bocskai István İleri Araştırmalar Okulu, yüksek mesleki eğitim standartlarına sahip özerk bir kurumdur. Amacı, yüksek kaliteli eğitim sağlamak, yetenekli öğrencileri desteklemek ve profesyonel motivasyonlu ve hırslı genç aydınları eğitmektir. Bu hedeflere ulaşmak için, İleri Araştırmalar Koleji üyeleri, çalışma alanlarına dayanan iki çalıştayda çalışmaktadır: kamu veya özel hukuk.

KAPSZLI, 2004 yılında kurulmuş kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Üniversitede Psikoloji eğitimi gören üyeleri, Psikoloji bilimini herkese tanıtmak için konferanslar ve etkinlikler düzenler ve düzenler. Kendi alanlarında tanınmış profesyoneller tarafından sık sık yapılan bu sunumlar sırasında ilginç güncel konular ve Psikoloji alanındaki yeni keşifler tartışılmaktadır. Ayrıca KAPSZLI, öğrencileri gelecekteki mesleki yaşamlarına hazırlar.

KAPSZLI, her gün 3 gün boyunca 40 ders ve 20-30'dan fazla atölye çalışması ile Macaristan'ın Psikoloji alanındaki en büyük konferanslarından birini düzenlemektedir. Yıl boyunca aylık olarak daha küçük dersler verilmektedir. Web dersleri ve poster tasarımı, öğretim görevlileriyle iletişim kurma, reklam, sponsor arama gibi derslerin hazırlıkları, organizasyonlarını sürekli geliştirmeye çalışan KAPSZLI üyeleri tarafından düzenlenmektedir.

Çok çeşitli burs olanakları sunuyoruz!

Daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin.

Konumlar

  • H-1091 Budapest, Kálvin tér 9., , Budapest

sorular