Keystone logo
Karoli Gaspar University

Karoli Gaspar University

Karoli Gaspar University

Tanıtım

Kısa Açıklama

Macaristan'daki en iyi 10 üniversite arasında yer alan hızla gelişen üniversitemiz, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde beşeri bilimler, sağlık bilimleri, hukuk, pedagoji, psikoloji, sosyal bilimler ve ilahiyat alanlarında bir dizi lisans programı sunmaktadır. Hristiyan ahlakını korurken, üniversitemiz öğrencinin geçmişi veya inancı ne olursa olsun herkese açıktır.

Fakülte ve binalarının çoğu, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere dostane bir kozmopolit merkez olan Budapeşte'de bulunmaktadır.

Burada çalışmak için en iyi 3 neden

 1. Kullanıma hazır bir bilgi sağlayan uygulamaya yönelik eğitim.
 2. Kendini işine adamış personel ve gönüllü öğrenci arkadaşları, uluslararası öğrencilere geldiklerinde ve öğrenimleri boyunca yardımcı olur.
 3. Çok çeşitli sosyal, topluluk ve spor etkinlikleri, Károli Gáspár Üniversitesi öğrencisi olarak hayatı keşfetmeye ve hayatın tadını çıkarmaya katkıda bulunur.

Öğrenci hayatı

Üniversite düzeyinde, Károli Gáspár Üniversitesi öğrencileri Öğrenci Birliği (EHÖK) tarafından temsil edilmektedir. Öğrenci Birliği'nin sorumlulukları arasında, kayıtlı öğrenciler ile Üniversite arasındaki iletişime yardımcı olmak, öğrencilerin yüksek öğrenim ve akademik konulardaki ve bölgesel ve ulusal organizasyonlardaki ilgi alanlarını temsil etmek bulunmaktadır. EHÖK, Fakültelerin Öğrenci Birliklerinin çalışmalarını da koordine etmek zorundadır ve uluslararası öğrenci organizasyonlarına da üyeliği vardır.

Károli Gáspár Üniversitesi gerçekten aktif ve gelişen bir öğrenci hayatına sahiptir. Öğrenci Birliği, öğrenciler için çok çeşitli kültürel ve profesyonel programlar düzenlemekte ve sunmaktadır. Öğrenci Birliği herkesi üniversite dışındaki profesörleriyle ve okul arkadaşlarıyla tanışmaya, yeni arkadaşlıklar kurmaya ve yeni ilişkiler kurmaya teşvik eder.

Károli Topluluk Günleri sonbahar ve ilkbahar tatilinden önceki her dönemde yapılır. Bu vesilelerle, profesörleri veya alanlarının tanınmış profesyonelleri tarafından düzenlenen, çalışma alanları ve gelecekteki meslekleri ile ilgili olarak öğrenciler için çeşitli konferanslar düzenlenmektedir. Örneğin, hukuk öğrencileri, kariyerlerinin seyrini tanıtan hakimler, avukatlar veya savcılar tarafından düzenlenen sunumlara katılma olanağına sahiptir. Etkinliğin son günü, katılımcıların futbol, hentbol, basketbol, voleybol oynayabileceği veya zumba deneyebileceği Spor Günüdür. Daha cesur öğrenciler bir paintball savaşına bile katılabilirler.

Üniversite öğrencileri futsal, basketbol, hentbol, voleybol veya sutopunda çok çeşitli amatör spor takımlarına katılabilirler. Bu takımlar diğer üniversiteler ve kolejler arasında düzenlenen amatör şampiyonalarda oynarlar. Katılma fırsatı, mutlak yeni başlayanlar için bile herkese açıktır. Spor aktivitelerinin yanı sıra, öğrenciler geleneksel Macar halk danslarını da öğrenme fırsatına sahiptir.

İlahiyat Fakültesi, öğrenciler için birçok dini program sunmaktadır, çünkü aktif dini / ruhsal yaşam Üniversite'de önemli ve teşvik edilmektedir. Ráday Öğrenci Yurdu'nda İncil çalışma grupları haftada bir kez sakinler için düzenlenmektedir. Üniversitenin papazı tarafından da benzer durumlar düzenlenmektedir. Fakültenin kendisi daha da fazla dini programlar sunuyor, örneğin hafta içi öğlen toplu namaz var ve Fakültenin hevesli öğrencileri tarafından koordine edilen farklı dua grupları da var.

Bocskai István İleri Araştırmalar Okulu, yüksek mesleki eğitim standartlarına sahip özerk bir kurumdur. Amacı, yüksek kaliteli eğitim sağlamak, yetenekli öğrencileri desteklemek ve profesyonel motivasyonlu ve hırslı genç aydınları eğitmektir. Bu hedeflere ulaşmak için, İleri Araştırmalar Koleji üyeleri, çalışma alanlarına dayanan iki çalıştayda çalışmaktadır: kamu veya özel hukuk.

KAPSZLI, 2004 yılında kurulmuş kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Üniversitede Psikoloji eğitimi gören üyeleri, Psikoloji bilimini herkese tanıtmak için konferanslar ve etkinlikler düzenler ve düzenler. Kendi alanlarında tanınmış profesyoneller tarafından sık sık yapılan bu sunumlar sırasında ilginç güncel konular ve Psikoloji alanındaki yeni keşifler tartışılmaktadır. Ayrıca KAPSZLI, öğrencileri gelecekteki mesleki yaşamlarına hazırlar.

KAPSZLI, her gün 3 gün boyunca 40 ders ve 20-30'dan fazla atölye çalışması ile Macaristan'ın Psikoloji alanındaki en büyük konferanslarından birini düzenlemektedir. Yıl boyunca aylık olarak daha küçük dersler verilmektedir. Web dersleri ve poster tasarımı, öğretim görevlileriyle iletişim kurma, reklam, sponsor arama gibi derslerin hazırlıkları, organizasyonlarını sürekli geliştirmeye çalışan KAPSZLI üyeleri tarafından düzenlenmektedir.

Çok çeşitli burs olanakları sunuyoruz!

Daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin.

Kampüs Özellikleri

  Burslar ve fon sağlama

  Hıristiyan Gençler için Burs Programı

  Hristiyan Gençler için Burs Programının temel misyonu, dünyanın kriz bölgelerinde yaşayan ve/veya inançları nedeniyle ülkelerinde tehdit altında olan genç Hristiyan öğrencilere Macaristan'da eğitim alma imkanı sağlamaktır.

  2021/22 akademik yılı için burs aşağıdaki ülkelerin vatandaşlarına duyurulur: Mısır, Lübnan Cumhuriyeti, Irak Cumhuriyeti, İsrail Devleti, Filistin, Pakistan İslam Cumhuriyeti, Suriye Arap Cumhuriyeti, Kenya Cumhuriyeti, Federal Demokratik Etiyopya Cumhuriyeti, Ermenistan Cumhuriyeti ve Nijerya.

  Károli Hristiyan Bursu

  Macaristan'daki Károli Gáspár Reform Kilisesi Üniversitesi, Orta Doğu, Asya ve Afrika'daki belirli ülkelerden gelen genç Hıristiyan öğrencilere Macaristan'da eğitim fırsatı sağlamak için bir burs kurdu. Program, Károli Gáspár Üniversitesi tarafından finanse edilmekte ve yönetilmektedir.

  Mevcut kontenjan sayısı: En fazla 5 adaya burs verilecektir.

  Károli Hristiyan Bursu şunları kapsar: harçsız eğitim, yaşam masraflarına aylık katkı payı, burs süresi boyunca yurtta kalma, kendi ülkenize / ülkenizden seyahat masraflarının geri ödenmesi, Macaristan'da sağlık sigortası.

  Stipendium Hungaricum bursu

  Bazı ülkelerden başvuranlar, Macar devleti tarafından finanse edilen Stipendium Hungaricum Burs Programına başvurma olanağına sahip olabilir. Burs, Macaristan'daki eğitim ücretinin tamamını, konaklama bütçesini (veya konaklama masraflarına katkıyı) ve sağlık sigortasını kapsar.

  Bu çalışma programı, aşağıdaki ülkelerin vatandaşları için Stipendium Hungaricum bursu ile sunulmaktadır: Arnavutluk, Cezayir, Arjantin, Kamboçya, Yeşil Burun, Gürcistan, Hindistan, Endonezya, İran, Irak, Ürdün, Kosova, Kürdistan Bölgesel Hükümeti/Irak, Kırgızistan, Lübnan, Moldova, Karadağ, Fas, Myanmar, Namibya, Kuzey Makedonya, Pakistan, Filistin, Rusya, Singapur, Güney Kore, Sudan, Suriye, Tacikistan, Tunus, Türkiye, Türkmenistan, Ukrayna, Özbekistan, Yemen

  1. Stipendium Hungaricum

  Macaristan Hükümeti tarafından 2013 yılında kurulan program, Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı tarafından denetlenmektedir. Macaristan ve gönderen ülkelerin hükümetleri arasındaki ikili eğitim anlaşmalarına dayanmaktadır ve her yıl 5000'den fazla uluslararası öğrenciyi çeken yaklaşık 80 ülkede beş kıtada zaten mevcuttur.

  Bursun Kapsadığı Hükümler: Öğrenimsiz eğitim, Aylık maaş, Konaklama katkısı, Sağlık sigortası

  2. Hristiyan Gençler için Burs Programı

  Bu burs, 2017 yılında Macaristan Hükümeti tarafından kurulmuştur. SCYP'nin temel misyonu, dünyanın kriz bölgelerinde yaşayan veya inançları nedeniyle ülkelerinde tehdit altında olan Hıristiyan gençlere Macar ev sahibi kurumlarında yüksek öğrenim görmeleri için fırsatlar sağlamaktır.

  Bursun Kapsadığı Hükümler: Öğrenimsiz eğitim, Aylık maaş, Konaklama katkısı, Sağlık sigortası

  3. Károli Hristiyan Bursu

  Üniversitemiz bu bursu Orta Doğu, Asya ve Afrika'daki belirli ülkelerden genç Hıristiyan öğrencilere Macaristan'da eğitim görme fırsatı sağlamak amacıyla 2019 yılında kurmuştur.

  Bursun Kapsadığı Hükümler: Ücretsiz eğitim, Aylık harçlık, Konaklama katkısı, Özel sağlık sigortası

  4. Macar Diasporası Bursu

  Macar Diasporası Bursu, Avrupa dışında bir Macar diasporasında yaşayan ve Macaristan ile kişisel, mesleki ve kültürel ilişkilerini geliştirmek için bir Macar yükseköğretim kurumunda okumak isteyenler için 2020 yılında Macar Hükümeti tarafından kurulmuştur.

  Bursun Kapsadığı Hükümler: Öğrenimsiz eğitim, Aylık maaş, Konaklama katkısı, Sağlık sigortası

  Neden Karoli Gaspar Üniversitesi

  Burada okumak için en iyi 3 neden

  1. Kullanıma hazır bilgi sağlayan uygulamaya yönelik eğitim.
  2. Kendini işine adamış personel ve gönüllü öğrenci arkadaşları, uluslararası öğrencilere geldiklerinde ve öğrenimleri boyunca yardımcı olur.
  3. Çok çeşitli sosyal, topluluk ve spor etkinlikleri, Károli Gáspár Üniversitesi öğrencisi olarak hayatı keşfetmeye ve hayattan zevk almaya katkıda bulunur.

  Konumlar

  • Budapest

   H-1091 Budapest, Kálvin tér 9., , Budapest

   sorular