Keystone logo
KoGuan School of Law, Shanghai Jiao Tong University

KoGuan School of Law, Shanghai Jiao Tong University

KoGuan School of Law, Shanghai Jiao Tong University

Tanıtım

Dekanın Mesajı

21. yüzyılın şafağında, Şangay Hukuk Fakültesi Jiao Tong Üniversitesi, derhal dünya yapısındaki büyük değişimin yanı sıra Çin'deki sistem reformu ile senkronizasyonun önemli fırsatlarından kaynaklanan benzeri görülmemiş zorlukları benimsemeye başladı.

Vakfın kurulması için gereken sıkı çalışmayı ve yabancıları sollamanın zorluğunu açıkça biliyoruz. Ancak, öncü çalışmalarda büyük zorlukların üstesinden gelmek ve tatmin edici ilk başarıları elde etmek için 6 yıl süren fakültemiz ve tüm öğrencilerimiz, kısa sürede "yerli lider ve uluslararası tanınmış" olma hedefimizi gerçekleştirebileceğimizi kanıtladılar. eğer "ileriye doğru gelişme" elde etmek için kasıtlı olarak "son gelenlerin avantajlarını" kullanırsak. Bu 110 yıl süren bir rüya ve aynı zamanda yeni milenyuma bağlılık.

121836_shanghai-jiao-tong-university-3947435_640.jpg

Tarihe baktığımızda, selefimiz olan Nanyang Devlet Okulu'nun kurucularının en başından beri, eğitim ilkesini, Devletin modernizasyonunu teşvik etmek için "Siyaset İhtisaslaşmak" adlı yeni yönetim yeteneklerini geliştirmek olarak belirlediklerini görüyoruz. 1901 yılında kurulan Batı Araştırmaları Özel Sınıfı için Prof. Dr. Cai Yuanpei anayasa öğretmeni, anayasalcılık, uluslararası hukuk ve diğer dersleri öğretti. Bu, Çin'in modern hukuk eğitiminin başlangıcı olarak adlandırılabilir. Xuhui Kampüsümüzden dört seçkin mezun ulusal ve hatta uluslararası arenaya adım attı: Shao Lizi, Çin İç Savaşı'na son veren barış müzakerecisi; Hukukta yüksek başarılara sahip yönetişim eliti Wang Chonghui; Demokrasi yoluyla uzun vadeli barış ve istikrar ile ülkenin kurulması için diyalogu gerçekleştirmeye yardımcı olan profesyonel eğitimci Huang Yanpei; ve BM Uluslararası Lahey Adalet Divanı'ndaki ilk Çin yargıç Xu Mo. Şangay Jiao Tong Üniversitesi'nin "Devletin Sütunlarını Saklamak" için görkemli geleneğini temsil ettiler ve gelecekteki yasal eğitim ve araştırmayı geliştirmek için özel modeller sundular.

Kümelenmek için, geçmiş hikayeler ilginç tesadüfler oluşturabilir. İşte, Nanyang Devlet Okulu 1896'da kurulduğunda, ABD'deki Boston Üniversitesi'nden mezun olan Dr.John C. Ferguson, okul binasının ve müfredat sisteminin tasarımından sorumlu Süpervizör olarak nişan kabul etti. 2007 yılında, Şanghay Jiao Tong Üniversitesi Hukuk Fakültesi ilk olarak şekillenip gelişmeye ivme kazandırdığında, Amerikalı Çinli bir girişimci olan Bay Leo KoGuan, hukuk binasını yeniden inşa etmek ve öğretim ve araştırma koşullarını iyileştirmek için cömertçe bağışta bulundu. Bu tesadüf zengin dernekler ve misyon duygusu getirir: bundan sonraki sürecimiz üniversitemizin ihtişam tarihinin özeti olacak, batı ve doğu medeniyetlerinin iletişimi için reform ilkesine layık olacak ve süper güçlerin etkileşimini içerecektir. Pasifik Okyanusu'nun her iki yakasında ve yeni yönetişim modlarının kurumsal tasarımlar kapsamında incelenmesi.

Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan Şangay Hukuk Fakültesi Jiao Tong Üniversitesi, KoGuan Hukuk Fakültesi olarak adlandırıldı. Yeni sivil toplumun başlangıcı ve devletin yeni durumuna uyum sağlamak için gerekli olan direklerin yetiştirilmesi için gerekli olan fidelerin oluşturulması için 2008’deki değişimin bize getirdiği fırsatları, “Gönüllülerin Birinci Yılı” nı öngörebiliriz. 21. yüzyıl Üniversitenin ileriye yönelik planlamasına göre, yasal eğitim ve araştırma gelecekte öncelikli bir konu, birinci sınıf üniversiteyi oluşturmak için gerekli olan önemli bir konu ve liberal sanatlar ve sosyal bilimlerin "Seçici Mükemmellik Peşinde". Yukarıdaki asil emelleri gerçekleştirmek için, bütün bilgeliğimizi kullanmalı ve KoGuan Hukuk Fakültesini olağanüstü yetenekleri, kurum ilkelerini inceleyen sarayı ve hukukun üstünlüğü teorilerini geliştirmek için bir üs oluşturmak için ortak çaba göstermeliyiz. uluslararası akademik topluluğun meslektaşları ile diyalog için forum. Yeni yüzyıla verdiğimiz söz budur.

Sözümüzü yerine getirmek için, fakültemizin yeteneklerini sergilemesi ve kişisel gelişimini sağlaması için yeterli alan sağlamalı ve hem yerli hem de yabancı yetenekler için kapıyı açık tutmalıyız. Ortak amaçlara ve yüksek kazanımlara sahip, kendilerini yasal araştırma, öğretim ve adalete adayacak bir üst sınıf yasal elitlerden oluşan bir ekip toplayacağız. Burada, Çin'in demokrasisini ve yasal düzenini pekiştirmek için gerekli bilgi temelini sağlamak için yeni bir yorum topluluğu oluşturacağız.

KoGuan Hukuk Fakültesi'ni seçerken, ister bilgin ister öğrenci olun, mükemmelliği seçtiniz! Seni buradan bekliyoruz.

KONG Xiangjun (KoGuan Başkan Yardımcısı, Hukuk Profesörü)

KoGuan School of Law, Shanghai Jiao Tong University","author_url":"","source":""}" alt="137807_Student6.jpg" />

137807_Student6.jpg

Tarihsel Bakış

19. yüzyılın sonunda, Bay Sheng Xuanhuai ve bir grup öngörücü, Şangay'daki Nanyang Devlet Okulu'nu (Şangay Jiao Tong Üniversitesi'nin öncüsü olan), "ulusun güçlendirilmesinde en büyük önceliğin" olduğuna inandı. yetenekleri geliştirmek ve yeteneklerini geliştirmek için önce iyi okullar işletmeliyiz ". 14 Aralık 1920'de okulun adı Jiao Tong Üniversitesi olarak değiştirildi.

Üniversitede hukuk eğitimi, Nanyang Devlet Okulu döneminde sunulan özel politik müfredata kadar uzanabilir. Başkan Cai Yuanpei başkanlığında, müfredat 1901 yılında başlatıldı ve anayasalar, uluslararası kamu hukuku ve uluslararası anlaşmalar üzerine dersler içeriyordu. Xu Mo, Li Shutong (Master Hong Yi) ve Wang Chonghui gibi seçkin mezunlar bu sınıftaydı. Xu Mo, BM Uluslararası Adalet Divanı'ndaki ilk Çin yargıcı, Li Shutong, Batı'dan hukuki eserleri tercüme eden ve tanıtan en eski bilgindi ve Wang Chonghui, Çin Cumhuriyeti Hükümeti'nin ilk Dışişleri Bakanı idi. Çin Hükümeti delegesi olarak BM Şartı ve BM Uluslararası Adalet Divanı'na iki kez hakim atanmıştır.

Şangay Jiao Tong Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin tarihi, 1986'da kurulan Hukuk Eğitim ve Araştırma Bölümü'ne kadar izlenebilir. Altı yıl süren araştırmanın ardından, 1992 yılında, hukuk alanındaki lisans programı resmen kuruldu. 1993 yılında kabul edildi ve böylece üniversitede hukuk alanında modern mesleki eğitim tarihi başladı. 1996 yılında, 1998 yılında hukukta yüksek lisans dereceleri kazanma hakkına sahip olan Hukuk Departmanı kuruldu. 8 Haziran 2002 tarihinde, Hukuk Fakültesi kuruldu ve inşaatın ilk aşaması için 25 milyon RMB yuan tahsis edildi. Böylece Hukuk Fakültesi hızlı bir gelişim dönemine girmiştir.

31 Temmuz 2007'de, Birleşik Devletler’in Leo KoGuan Vakfı, üniversitenin Xuhui kampüsünde bir kanun inşa etmek, hukuk alanında ünlü profesörlerle ilgilenmek, bir akademik marka oluşturmak ve yeteneklerini geliştirmek için 30 milyon ABD doları cömertçe bağışladı. ülkeyi yönetmek ve yeni nesil hukuk uzmanlarına ders vermek. 20 Eylül 2008'de, Şangay Jiao Tong Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Leo KoGuan Vakfı'nın muazzam hareketini anmak için "Leo KoGuan Hukuk Fakültesi Shanghai Jiao Tong Üniversitesi" adını değiştirdi. 2012 yılından bu yana, okulumuz QS World University Ranking tarafından üst üste üç yıl boyunca en iyi 100 hukuk fakültesi olarak yerleştirildi. Halen, KoGuan Hukuk Fakültesi'ndeki uluslararası programlar arasında SJD Programı, LL.M. Program ve Çin Hukukunda Yaz Programları, Misafir Araştırmacılar / Öğrenciler Programı ve Öğrenci Değişim Programları.

KoGuan School of Law, Shanghai Jiao Tong University","author_url":"","source":""}" alt="137808_Student7.jpg" />

137808_Student7.jpg

Daha fazla bilgi için: href = "http://en.law.sjtu.edu.cn/

Konumlar

  • Shanghai

    KoGuan Law School Shanghai Jiao Tong University 800 Dong Chuan Road Minhang District, Shanghai, 200240, Shanghai

    sorular