Keystone logo
Faculty of Law - University of Göttingen

Faculty of Law - University of Göttingen

Faculty of Law - University of Göttingen

Tanıtım

A Georg-August-Universität Göttingen Hukuk Fakültesi Aşağı Saksonya yasanın eski, en büyük ve en ünlü fakültesidir. o 1737 yılında kurulduğundan beri, araştırma ve öğretim birlik ve özgürlük taahhüt edilmiştir. Kuzey Almanya'nın üst pozisyon geçmişte pozitif öğretim (2008) ve araştırma değerlendirmeleri (2002) tarafından teyit edilmiştir. fakültenin amacı mükemmel hukuki araştırma merkezi olarak kendini kuran ve Almanya'da öğretiyor.

fakülte uzun karşılaştırma yanı sıra, medeni hukuk, kamu hukuku ve ceza hukuku temel konularda ve temel konunun (hukuk tarihi, hukuk ve teorinin felsefesi alanında örnek ve yaygın araştırma ve öğretim ile karakterize edilmiştir yasaların). Buna dayanarak, çapraz konu konular ve özel alanlarda yenilikçi araştırma projelerini kurmuştur. Çapraz konu ve disiplinler arası araştırma odaklanır ile

 • Avrupalılaşma ve Uluslararasılaşma
 • Tıbbi sciene ve Aile Bireysel
 • Ekonomik ve Sosyal Sistem

fakülte hedefleri profili netlik ve daha fazla ekonomik ve sosyal bilimler ile ağ arttı. nesil değişikliği kapsamında, fakülte temel alanda başarılı araştırmalara dayanarak odaklanmaktadır yeni araştırma geliştirme önkoşulları yaratmak, kadrosunu yeniledi. Bu profil, özellikle yeni fakülte yapısı da dahil olmak üzere, birçok yapısal ve örgütsel önlemlerle tarafından desteklenmektedir.

Mükemmel araştırma ve öğretim karşılık gelen çalışma koşulları ve özellikle yeterli literatür arz gerektirir. fakülte var - tüm hukuk alanlarında literatürün büyük bir Stokta - Aşağı Saksonya eyalet ve üniversite kütüphanesi ile etkileşim içinde. Bütün önemli veri tabanları işyerlerinde yanı sıra Göttingen kablosuz LAN üzerinden araştırmacılar ve öğrenciler için mevcuttur.

hukuk

Fakülte öğrencilerine sunmaktadır - ürettiği araştırmaya dayalı - Aşağıdaki müfredat odak alanlarında bu büyük bant genişliği benzersiz yasal çalışmalar ve yoğunlaşması zorunlu alanda hem kapsamlı bilimsel eğitim:

 • Kanun Tarihsel ve Felsefi Temelleri
 • Özel ve Kamu İktisadi Hukuku
 • Medeni Kanun ve sivil adalet
 • Özel ve Kamu Medya Hukuku
 • Uluslararası ve Avrupa Kamu Hukuku
 • Ceza Hukuku, Ceza Muhakemesi Kanunu ve Kriminoloji
 • Çalışma ve Sosyal Hukuku
 • Tıp Hukuku
 • Kamu Hukuku - İdare, Yönetmelik ve Yönetim

Ayrıca, Alman öğrenciler AB'nin Erasmus programı ve ek çalışmalar "Avrupa'da Yasal Entegrasyonu" başarılı katılım yoluyla yurtdışında kalmak ile bağlantılı olarak Magister Legum Europae / Magistra Legum Europae unvanını elde edebilir. Yabancı yüksek lisans öğrencileri çalışmalar agraduate ders kapsamında Kanunlar (Yüksek Lisans) Master unvanını elde edebilir. A Hukuk Göttingen Fakültesi genç bir hukuk bilim adamları için harika bir ortam sunmaktadır. Bu doktora öğrencileri için cazibesini artırmaya devam için çaba göstermektedir. Fakülte sosyal bilimler (; GGG Göttinger Graduiertenschule Gesellschaftswissenschaften) için Göttingen enstitü kurucu fakültelerinden biridir.

Neden Göttingen öğrenim?

Göttingen Üniversitesi sürekli çeşitli ulusal ve uluslararası üniversite sıralamalarında en iyi Alman yüksek öğretim kurumları arasında yer almaktadır. 1737 yılında kuruluşundan bu yana, 40'dan fazla Nobel Ödülü de dahil olmak üzere, dünyanın her yerinden öğrenci ve akademisyenlere mükemmel bir çalışma ve araştırma olanakları sağlamıştır. önde gelen profesörler ve diğer uzmanlardan eğitim ve rehberlik yanı sıra, Göttingen öğrencileri örnek Göttingen Devlet ve 8 milyon öğeleri içeren ve sunan, Almanya'nın en büyük kütüphanelerinden biri olan Üniversite Kütüphanesi, için, birinci sınıf çalışma tesislerine erişim yarar çok sayıda yasal ve diğer bilimsel veri tabanlarına erişim.

Hukuk Göttingen Üniversitesi Fakülte öğretim, araştırma ve mesleki gelişim için mükemmel bir üne sahiptir. varlığını yüzyıllar boyunca, yasal bilimini geliştirmek ve Johann Stephan atıcı veya Rudolf von Jhering gibi seçkin hukukçular tarafından olağanüstü hukuki eğitim veren için ünlü olmuştur. Sonuç olarak, Göttingen hep Otto von Bismarck veya Wilhelm von Humboldt gibi bazı ünlü tarihi figürler içeren, hukuk okumak isteyenler için çok cazip bir yer olmuştur.

çekici özellikleri bir dizi Göttingen özellikle ödüllendirici hukuk eğitimi yapmak. Örneğin, hukuk eğitimi burada profesörler tarafından değil, aynı zamanda pratik avukat ve diğer uygulayıcıları tarafından değil, sadece dersleri sunan, pratik, güçlü bir bağlantı vardır. Ayrıca, birçok profesör hukuk müşaviri, yasama komisyonları ya da en yüksek mahkeme yargıçlarının üyeleri olarak, örneğin, akademi dışında da faaliyet göstermektedir.

Göttingen Hukuk Fakültesi başka çekici yönü uluslararasıcılığın olduğunu. Yanı sıra çok sayıda döviz fırsatlar dünyanın her yerinden gelen öğrencilere ev sahipliği ve sağlamak gibi, Fakülte, diğer ülkelerden profesörler ziyaret ederek dersleri sunmaktadır ve Almanca-Çince Hukuk Bilimi Enstitüsü veya Hukuk Avrupa Akademisi gibi çeşitli özel organları aracılığıyla sürekli uluslararası işbirliği katılır ve ICT.

Göttingen hukuk öğrencileri için diğer avantajları çok sayıda yasal konular birden bakış açılarından ve tüm yönleriyle ele alınabilir sağlamak ihtisas enstitüleri ve diğer uzmanlık kümeleri, çok çeşitli kaynaklanmaktadır. Örneğin, İş Hukuku Enstitüsü Profesörü Körber, telekomünikasyon hukuku, rekabet hukuku ve arama motorlarının hukuku tanınmış uzman kombine uzmanlık IP öğrencileri ve IT hukuk yarar sağlar; Profesör Spindler, popüler yorumlar ve monografi e-ticaret, elektronik medya, açık kaynak ve diğer konular yazarı; Profesör Wiebe, BİT hukuku, haksız rekabet, telif hakkı ve veri koruma konusundaki eserleriyle ünlüdür; yanı sıra bu ve benzeri alanlarda diğer uzmanlar olarak. Profesörler Körber, Spindler ve Wiebe ayrıca Almanya, Avrupa ve ötesinde çok sayıda yasal politika geliştirme faaliyetlerinde yer almaktadır. Bu profesörler aktif lipit Programı kuran meşgul edildi ve şu anda onların Akademik Kurulu oluşturmaktadır.

kendi alanlarında tanınmış uzmanlar tarafından konferanslar ve seminerler yanı sıra, öğrenciler çeşitli konferanslar, atölye çalışmaları yararlanmak ve organize veya Fakülte veya bireysel profesörler tarafından ortaklaşa düzenlenen geziler eğitim görebilirsiniz. Örneğin, öğrenciler yıllık Hukuku Uluslararası Araştırma Forumu ve ICT / IP, Göttingen Bilişim Hukuku Forum ve Avrupa IP ve BİT Kanunu Yaz Okulu'nda katılabilir.

hukuk

Yaşam maliyeti

Her öğrencinin yaşam giderleri vb özel hayatının yaşam tarzı, konaklama büyüklüğü ve konumu, yeme tercihleri, bağlı olarak değişebilir Bu nedenle, bireysel yaşam giderleri aşağıda belirtilen ortalama maliyetler daha yüksek veya daha düşük olabilir.

Bir başlangıç ​​noktası olarak, onların araçlarının yüksek öğretim bakmaks göze Alman öğrenciler sağlayan amaçlayan devlet mali destek programı (BAföG) Ayda en fazla 735 Euro ile Alman öğrencilere sağlar dikkati çekiyor. Bu miktar oldukça tutumlu düzeyde olsa kesinlikle bir öğrencinin yaşam masraflarını karşılamak için yeterli kabul edilebilir. Genel olarak, konaklama için 200 ila 500 avro, gıda 200 ila 300 avro ve zorunlu sağlık sigortası için 30 ila 150 avro ödeme bekleyebilirsiniz.

Yüksek veya düşük konaklama masrafları toplam yaşam giderlerinde büyük bir fark yaratabilir. Nedenle, mümkün olduğunca çabuk bir oda ya da daire için aramaya başlamak için tavsiye edilir. Erken uygularsanız, genellikle ucuz seçenek öğrenci yurdu birinde bir oda alabilirsiniz. Bir yurt odası yaklaşık 200 ayda avro veya daha az mal olabilir. Buna karşılık, özel piyasada bir özel daire için ortak bir dairede bir oda için yaklaşık 300 milyon avro ya da yaklaşık 500 Euro ödemek muhtemeldir. Bu yüzden bekleme listeleri genellikle oldukça uzun, yurt odaları çok popüler hale getirir. Sonuç olarak, Göttingen eğitiminiz başlamadan en az yarım yıl bir yurt odasında için başvuruda en iyisidir.

Konumlar

 • Göttingen

  Faculty of Law of the Georg-August-Universität Göttingen Platz der Göttinger Sieben 6 , 37073, Göttingen

  sorular