Keystone logo
Mississippi College School of Law

Mississippi College School of Law

Mississippi College School of Law

Tanıtım

Mississippi College School of Law Hristiyan bir kurum bağlamında üstün bir hukuk eğitimi sağlamayı amaçlamaktadır.

Amacımız, entelektüel ve pratik öğrenmeyi destekleyen kurumsal bir ortam yaratmaktır. Öğrenci topluluğumuz ve öğretim üyelerimiz çok çeşitli geçmişleri ve ilgi alanlarını yansıtır. Bu çeşitliliğin dışında, öğrencilerin ve öğretim üyelerinin sorunları hem resmi hem de gayri resmi çeşitli ortamlarda özgürce tartıştıkları bir akademik topluluk oluşturmaya çalışıyoruz.

Müfredatımız, öğrencileri, uygulamalarını değişen bir hukuk dünyasına uyarlayabilecek yetenekli ve etik avukatlar olmaları için eğitmek üzere tasarlanmıştır. Bu amaca ulaşmak için hukuk fakültesinin müfredatını şekillendirmede bir liberal sanat modeline baktık. Kurslarımız, her öğrenciye başarılı uygulama için gerekli olan temel ve analitik becerilerde eğitim verirken, öğrenme için bireysel sorumluluğu vurgular.

Ortak hukukta ve hukuk sistemimizin yasal temellerinde bir temel sağlıyoruz, aynı zamanda her bağlamda ilgili disiplinlerin anlayışlarıyla zenginleştirilmiş geleneksel yasal analiz yöntemlerini kullanarak yeni ortaya çıkan doktrini araştırıyoruz. Müfredatımızın en güncel bursu içermesini sağlamak için fakültemiz, kendi uzmanlık alanlarında aktif olarak araştırma yapmaktadır. Hukuk doktrinindeki kurslara ek olarak, modern uygulama becerilerinde geniş bir eğitim yelpazesi sunuyoruz.

Konumlar

  • Jackson

    East Griffith Street,151, 39201, Jackson

    sorular