Keystone logo
© Moritz College of Law
Ohio State Moritz College of Law

Ohio State Moritz College of Law

Ohio State Moritz College of Law

Tanıtım

Ohio Eyalet Üniversitesi Moritz Hukuk Fakültesi, dünyanın en büyük eğitim kurumlarından birinin ayrılmaz bir parçasıdır. 1891'de kurulan ve sürekli olarak Ohio Eyaletinde en üst sıralarda yer alan hukuk fakültesi olan Moritz Hukuk Fakültesi, ülkenin önde gelen devlet hukuk okullarından biri ve dünyanın en saygın hukuk okullarından biri haline geldi.

1891'de kurulan ve sürekli olarak Ohio Eyaletinde en üst sıralarda yer alan hukuk fakültesi olan Moritz Hukuk Fakültesi, ülkenin önde gelen devlet hukuk okullarından biri ve dünyanın en saygın hukuk okullarından biri haline geldi.

Yaklaşık 570 öğrenci ve 50'den fazla öğretim üyesinden oluşan bir kolej topluluğu olan Moritz, titiz akademik programı, birinci sınıf fakültesinin öncü araştırmaları, öğretime ve profesyonel eğitime derin bağlılığı ve geleceğin liderlerinin gelişimi ile tanınır.

Üniversitenin 11.000'den fazla mezunu, ulusal itibarının merkezinde yer alır. Mezunlar arasında Ohio Yüksek Mahkemesi yargıçları, federal temyiz ve bölge mahkemesi yargıçları, ABD senatörleri, ABD temsilcileri, valiler, her büyüklükteki hukuk firmalarının yönetici ortakları, Fortune 500 şirketlerinin icra kurulu başkanları, ülke çapındaki hukuk fakültelerindeki profesörler, ve özel muayenehanelerde, devlet hizmetlerinde ve kamu yararına çalışan hukuk firmalarında önde gelen avukatlar.

Moritz Hukuk Fakültesi, ABD'deki en iyi ve en büyük devlet üniversitelerinden biri olan Ohio Eyalet Üniversitesi'nin ayrılmaz bir parçasıdır. Ohio Eyalet Üniversitesi de ABD'nin en iyi devlet üniversitesi kampüsleri arasında seçilmiştir. Ohio Eyalet Üniversitesi, ulusal olarak kolej futbol takımı Buckeyes ile tanınır.

Moritz Hukuk Fakültesi'nin Misyonları

  • Öğrencilere titiz analitik beceriler öğretmeyi, hukuk ve yasal süreçle ilgili anlayışlarını geliştirmelerine yardımcı olmayı ve topluma yardım etmek ve geliştirmek için donanımlı seçkin hukuk profesyonelleri olma hedefiyle dinamik ve yenilikçi bir öğrenme ortamı aracılığıyla mesleki yargılarını geliştirmeyi amaçlıyoruz.
  • Hukukun ve yasal kurumların bireyler ve topluluklar üzerindeki etkisine ilişkin içgörüler sunun ve insanların ve toplumun refahını iyileştiren yasa değişikliklerini savunun.
  • Ohio'da, ulusta ve dünyada hukukun ve adalet yönetiminin gelişmesine yol açan halka açık konuşmalar ve girişimlerde uzmanlığa katkıda bulunun.

Konumlar

Konumlar
  • Columbus

    Michael E. Moritz College of Law 55 West 12th Avenue, Drinko Hall Columbus, OH 43210-1391, 43210, Columbus

    sorular