Keystone logo
Université Paris-Panthéon-Assas | Mauritius Campus

Université Paris-Panthéon-Assas | Mauritius Campus

Université Paris-Panthéon-Assas | Mauritius Campus

Tanıtım

Paris-Panthéon-Assas Üniversitesi: Mauritius'un en iyi küresel hukuk fakültesi

Fransa'nın önde gelen hukuk fakültesi olarak kabul edilen Paris-Panthéon-Assas Üniversitesi, 2015'ten beri Mauritius'ta LL.B sunmaktadır. (Hons), Ekonomi ve Finans alanında Lisans Diploması (Hons) ve LL.M. Uluslararası Ticaret Hukuku, tamamı İngilizce olarak öğretilmektedir. Fransız Hukukunun kökenlerine ev sahipliği yapan Paris-Panthéon-Assas Üniversitesi, 2011 yılında Singapur, Mauritius ve Dubai'de denizaşırı kampüslerin kurulmasını da içeren iddialı bir uluslararasılaşma stratejisini benimsedi.

3 yıllık LL.B., 3 yıllık Lisans (Hons) ve 10 aylık LLM programları, Paris-Panthéon-Assas Üniversitesi öğretim üyelerinin yanı sıra hukuk uygulayıcıları ve uluslararası ve yerel uzmanlığa sahip profesyoneller tarafından verilmektedir.

LL.B. Kurs yapısı, Ortak Hukuk, Medeni Hukuk, Mauritius Hukuku, Uluslararası Hukuk ve Karşılaştırmalı Hukuku kapsayan isteğe bağlı akışlarla hem ev merkezli hem de uluslararası öğrencilerin gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. Böylece öğrenciler, ülkenin karma hukuk sisteminde ve hukukun diğer alanlarında, yurtdışında daha fazla eğitim veya kariyer yapmalarına olanak tanıyan birinci sınıf eğitimden yararlanırlar.

LL.M. Uluslararası Ticaret Hukuku kursu, Paris, Dubai ve Singapur kampüslerinde sunulanlara benzer ve kariyerlerini bir sonraki seviyeye taşımak isteyen hem hukuk hem de hukuk dışı profesyonellerin gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Ekonomi ve Finans (Hons) alanında Lisans Diploması (BA), öğrencilere son derece seçici yüksek lisans derecelerinde çalışmaları sürdürmek için gerekli olan teorik, niceliksel ve analitik becerilerde güçlü bir temel sağlamak için özel olarak tasarlanmış 3 yıllık bir Onur Programıdır. İşletme, Veri Bilimi ve Finans alanlarında daha fazla kariyer olarak. Lisans programı, olağanüstü seçiciliği ve Fransız sıralamalarındaki tanınırlığıyla ünlüdür; Paris-Panthéon-Assas Üniversitesi, özellikle mezunların işe entegrasyonu açısından üstün olduğu ekonomi ve yönetim alanlarında Fransa'da sürekli olarak en üst sıralarda yer almaktadır. ve kazanç potansiyeli*.

Uzun süreli bir taahhüt

Bugün üniversite, özellikle Mauritius'ta olmak üzere yurt dışındaki varlığını geliştirmeye her zamankinden daha fazla kararlıdır. Buna, öğrenci salonu ve kütüphanesi, özel personel için ofisleri ve öğrencilerin yüz yüze veya (istisnai durumlarda) çevrimiçi öğretim deneyimini geliştirmek için yeni ses ve görüntü teknolojisi içeren iyileştirilmiş binalar dahildir. Mauritius Kampüsü Dekanı Profesör Anthony Mergey ise şöyle konuştu: “Yenilenen tesisler ve yerel ve uluslararası öğrenci nüfusundaki sürekli büyüme, programlarımıza olan ilgiyi ve alakayı yansıtıyor. Amacımız önümüzdeki yıllarda lisans, yüksek lisans ve yönetici düzeyinde daha geniş bir kurs yelpazesi sunarak erişimimizi genişletmektir. ”

Mauritius'ta Yaşam

 • Bankacılık: Mauritius, kapsamlı ürün teklifleri ve bankacılık olanakları sunan çok sayıda finansal kuruluşa ev sahipliği yapmaktadır. Mauritius'un başlıca bankaları arasında MCB, SBM, Bank One, Afrasia ve MPCB yer almaktadır. Uniciti Eğitim Merkezi'nde eğitiminize devam etmek için sağlık sigortasına başvurmanız gerekeceğinden, kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek çok sayıda sigorta şirketi arasından seçim yapabilirsiniz. Kendi ülkenizde veya Mauritius'ta başvuru yapmayı seçebilirsiniz.
 • Yemek Hizmetleri: Mauritius, mutfağına yansıyan kültür karışımıyla övünebilir. Adayı dolaşırken Çin, Hint, Avrupa ve diğer yerel mutfaklardan farklı lezzetlerin ve kültürel yemeklerin kendine özgü bir hazırlıkla keyfini çıkaracaksınız. Atıştırmalıklarda olduğu gibi restoranlarda da aynı Mauritius karşılamasını hissedin.
 • Ulaşım ve Sürüş: Mauritius, şehirleri birbirine bağlayan ana yollar boyunca trafiğin yoğun olduğu, soldan giden bir ülkedir. Araba satın almak oldukça maliyetli olabilir ancak otobüsle seyahat etmek ücretsiz bir alternatiftir.
 • Seyahat, Vize ve aşı: Ayrılmadan önce güncellenmiş bir pasaporta ihtiyacınız var ve Mauritius'tan ayrıldıktan sonra en az altı ay geçerliliği var. Öğrenci vizeniz size Uniciti Eğitim Merkezi tarafından veya kaydolduğunuz kurum aracılığıyla verilecektir. Pasaport ve Göçmenlik Bürosu, kabul edildikten sonra vizenizi verecek düzenleyici kurumdur. Yerel makamların vize başvurularını bildirimde bulunmadan reddetme hakkına sahip olduğunu bilmekte fayda var. Mauritius'a seyahat etmek için zorunlu bir aşı bulunmamaktadır.

Kampüs Özellikleri

Mauritius'ta eşsiz bir öğrenci deneyimi

Paris-Pantheon-Assas Üniversitesi, Pierrefonds'ta bulunan Uniciti Eğitim Merkezi tarafından barındırılmaktadır.

 • Ders odası: Öğrencilerin kullandığı ders sınıfı, internet üzerinden gerçek zamanlı iletişime ve ders oturumlarının isteğe bağlı olarak yayınlanmasına olanak tanır.
 • Kaynak Merkezi: Bilgisayarlar, yazıcılar ve çalışma alanıyla yerinde danışmak üzere referans materyallerinin saklandığı fiziksel bir rezerv kütüphanesi.
 • Square Root & Vatel restoranı: kampüste bulunan öğrenci restoranları.
 • Spor Tesisleri: SPARC, Mauritius'un batı kıyısında yer alan en yeni ve en büyük çoklu spor tesisidir. SPARC, öğrencilerimizin yaşamlarını büyük ölçüde iyileştirmek için sağlık, fitness, spor ve eğlence seçeneklerinde birinci sınıf bir deneyim sunuyor. Daha fazla bilgi burada.
 • İnternet ve telefon bağlantıları: kampüs çevresinde ücretsiz Wi-Fi erişimi.

  Konumlar

  • Quatre Bornes

   Royal Road, Pierrefonds , 72448 , Quatre Bornes

  sorular