Keystone logo
Peking University School of Transnational Law

Peking University School of Transnational Law

Peking University School of Transnational Law

Tanıtım

STL Hakkında

Peking University School of Transnational Law ("STL"), Çin'de benzersizdir ve dünyada benzersizdir ve bir Çin JM derecesi ile birlikte tamamen İngilizce bir Amerikan tarzı JD derecesi sunar. STL ayrıca bir LL.M. Uluslararası hukuk ve uygulamaları, Çin hukukunu ve hukuk geleneklerini vurgulayan dersler açısından zengin bir müfredat ve 21. yüzyılda her milletten STL mezunlarını liderlik için donatmak için tasarlanmış diğer en son kursları içeren bir program.

140236_STLPics-BuildingExterior.jpg

Pekin Üniversitesi

Pekin Üniversitesi ("PKU"), Çin'deki en eski üniversite ve dünyanın en seçkin ve prestijli araştırma üniversitelerinden biridir. QS World University Rankings ve Times of Higher Education, PKU'yu 2021 için akademik olarak en ünlü 23. üniversite olarak sıraladı.

yer

STL, Güney Shenzen şehrinde yer almaktadır. 12 milyon nüfuslu hızla büyüyen bir metropol olan Shenzhen, 1979'da Çin'in ilk Özel Ekonomik Bölgesi olarak kurulduğundan beri istikrarlı bir yükseliş içindedir. Şimdi, Shenzhen, Çin'in en kalabalık eyaleti olan Guangdong'un yalnızca önemli bir merkezi değil, aynı zamanda Çin'in tamamında pazar lideri ve dünyanın büyük hukuk sistemlerinin birleştiği ve sınır ötesi davranışları etkilediği benzersiz bir alan. Şehir biyoteknoloji, lojistik ve yeni enerji endüstrileri için bir yıldızdır ve Huawei ve Tencent gibi önde gelen şirketler burada bulunmaktadır. Shenzhen dünya sahnesinde de damgasını vurdu; 2008'de UNESCO Tasarım Şehri seçildi ve 2011'de 26. Yaz Universiade'e ev sahipliği yaptı.

140235_PKUSZ-Techtrip.jpg

Coğrafi ve ekonomik olarak Shenzhen, aynı zamanda bir sınır paylaştığı Hong Kong ile de yakın bir şekilde bütünleşmiştir. Kapsamlı toplu taşıma seçenekleri, iki şehri şehir merkezinden birbirine bağlar, biri Hong Kong'u otobüs, metro ve feribotla ziyaret edebilir. 650 milyar doları aşan birleşik GSYİH ile Shenzhen-Hong Kong bölgesi, dünyanın en büyük metropol bölgelerinden biridir.

Eşsiz coğrafi konumu, yenilikçi ruhu ve son teknoloji beklentisiyle Shenzhen, yavaş yavaş dünyayla bağlantı kuran gelişmiş bir şehir haline geldi.
https://www.scmp.com/news/china/politics/article/3023330/beijing-unveils-detailed-reform-plan-make-shenzhen-model-city

Öğrenciler, Fakülte ve Kariyer

Dünyanın dört bir yanından önde gelen öğrenciler, STL'ye kabul için yarışıyorlar. Hukuk fakültesinin çokuluslu fakültesi, Çin, ABD, AB ve diğer ülkelerdeki dünyaca ünlü akademisyenleri ve uygulayıcıları içerir. STL mezunları, önde gelen çokuluslu hukuk firmaları ve şirketleri, önde gelen Çinli hukuk firmaları ve şirketleri, büyük KİT'ler ve önde gelen uluslararası STK'lar ile pozisyonlar için aranıyorlar.

Kesin Önemli Müfredat

STL'nin imzası olan JD / JM çift lisans programı dört yıl sürüyor. Tamamıyla İngilizce olarak öğretilen JD müfredatının içeriği, en iyi ABD hukuk okullarının müfredat programlarına benzer ve Çin hukuk tarihi ve hukukunda derinlemesine bir ayrıntıya sahiptir. JM müfredatı, temel Çin hukuk derslerini sağlar ve büyük ölçüde Çince öğretilir. Çoğu Çinli öğrenci, STL'nin çift lisans derecesinde JD / JM programına kayıt olur; Çoğu uluslararası öğrenci STL'nin üç yıllık JD programına kaydolmaktadır. Her iki müfredat, 21. yüzyıl için avukatlık becerileri ve bilgileri vurgular: (i) uluslarüstü hukuk ve uygulama, (ii) kültürler arası yeterlik ve (iii) bu bağlamlarda avukatların mesleki sorumlulukları. Hiçbir hukuk fakültesi mezunu Çin, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık veya İngiliz Commonwealth ülkelerinde özel sektör, kamu sektörü veya kamu yararına yönelik hukuki işler için donatıyor.

Program, ikamet yerinde tam zamanlı çalışmanın en az dörtte üçü ve öğrencinin takdirine bağlı olarak staj, devam eden çalışma ya da araştırma projeleri için ikinci bir yıldan oluşmaktadır. Her ne kadar lisans iki yılın sonunda verilse de, ikamet bittikten sonra mümkündür.

140233_STLPics-ClasswithProfessorJinZining.jpg

Uluslararası Eğitim Fırsatları

STL deneyimi, doğal olarak PKU'nun güzel Shenzhen Enstitüsü Kampüsünü terk etmeden, çokuluslu ve kültürlerarasıdır. Aynı zamanda, STL öğrencileri, PKU ve STL'nin değiş tokuş ilişkilerinin tadını çıkarırken, dünyanın dört bir yanındaki önde gelen hukuk okullarında yurtdışında eğitim görmek için çok fazla fırsat buluyorlar.

Küresel Liderler

STL mezunları, Çin ve Batı hukuku ve hukuk gelenekleri hakkında derin bilgi ve anlayış ve kültürler arası başarı için gerekli pratik becerilerle, günümüzün birbirine bağlı dünyasında liderlik için benzersiz bir şekilde donatılmış avukatlar olarak yıllarca eğitim gördüklerinden ortaya çıkarlar. Peking University School of Transnational Law (STL), öğrencilerin bir Çin Juris Master (JM) derecesi ile birlikte ABD modelli bir Juris Doktor (JD) derecesini tamamladıkları bir çift diploma programı sunan dünyadaki tek hukuk okuludur. Öğrenciler, bu dört yıllık programı tamamlamak ve dünyanın iki süper gücü olan ABD ve Çin'in hukuk sistemlerinde akıcı bir şekilde mezun olmak için İngilizce ve Mandarin'de iki dilli olmalıdır. STL ayrıca uluslararası hukuk, Çin hukuku ve batı hukukunu birleştiren bir LLM derecesi sunar ve uluslararası öğrencilere Çin'in en başarılı öğrencileri ile yan yana çalışma fırsatı verir ve bu öğrenciler büyük hukuk firmalarında, siyasi seçkinlerde, liderlerde ortak olmaya devam eder. uluslararası kuruluşlarda ve şirket yöneticilerinde. Her iki müfredat da 21. yüzyıl için avukatlık becerilerini ve bilgisini vurgular: (i) ulusötesi hukuk ve uygulama, (ii) kültürler arası yeterlilik ve (iii) bu bağlamlarda avukatların mesleki sorumlulukları. Hiçbir hukuk fakültesi, mezunları Çin ve Amerika Birleşik Devletleri'nde özel sektör, kamu sektörü veya kamu yararına hukuki işler, ortak hukuk ve medeni hukuk, doğu ve batı, hepsi tek bir müfredatta daha iyi donatamaz.

KÜRESEL HUKUK FUARI

İlk yıllık Küresel Hukuk Fuarı, katılımcıları dünyanın dört bir yanından olağanüstü hukuk okullarına tanıtacak. Kariyerinizi uluslararası eğitim, uluslararası öğrenciler için burs olanakları ve daha fazlasıyla ilerletme hakkında bilgi edinmek için bu formu kullanarak kaydolun.

Tarih:
20 Kasım 2020 Cuma
21 Kasım 2020 Cumartesi

Zaman:
12: 00-14: 00 GMT (yerel saat diliminizi kontrol edin)

Seanslar, farklı programlara uyum sağlamak için birden fazla tarihte gerçekleştiriliyor. Aynı okullar her iki tarihte de devam edecek ve her iki tarihte de aynı sunumu yapacak.

Katılan Hukuk Okulları:
Aix Marseille Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Fransa)
Bucerius Hukuk Fakültesi (Almanya)
Deakin Hukuk Fakültesi (Avustralya)
FGV Direito SP (Brezilya)
IE Hukuk Fakültesi (İspanya)
Indiana Üniversitesi Maurer Hukuk Fakültesi (Amerika Birleşik Devletleri)
Jindal Global Hukuk Okulu (Hindistan)
Peking University School of Transnational Law (Çin)
Stockholm Üniversitesi Hukuk Fakültesi (İsveç)
Şili Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Şili)
Iowa Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Amerika Birleşik Devletleri)
Lozan Üniversitesi Hukuk Fakültesi (İsviçre)

Etkinlik e-postası hakkında daha fazla bilgi için: [email protected] .

Kampüs Özellikleri

Konum

STL, Güney Shenzhen şehrinde yer almaktadır. 12 milyonluk hızla büyüyen bir metropol olan Shenzhen, 1979'da Çin'in ilk Özel Ekonomik Bölgesi olarak kurulduğundan bu yana istikrarlı bir yükseliş içinde. Artık Shenzhen, Çin'in en kalabalık eyaleti Guangdong'un önemli bir merkezi değil, aynı zamanda tüm Çin'de bir pazar lideri ve dünyanın en büyük hukuk sistemlerinin birleştiği ve sınır ötesi davranışları etkilediği eşsiz bir alandır. Şehir, biyoteknoloji, lojistik ve yeni enerji endüstrileri için bir mihenk taşıdır ve Huawei ve Tencent gibi en iyi şirketler burada yerleşiktir. Shenzhen dünya sahnesinde de iz bıraktı; 2008 yılında UNESCO Tasarım Şehri adını almış ve 2011 yılında 26. Yaz Üniversite Oyunlarınaev sahipliği yapmıştır.

Shenzhen, coğrafi ve ekonomik olarak sınır paylaştığı Hong Kong ile de yakından entegredir. Kapsamlı toplu taşıma seçenekleri, iki şehri şehir merkezinden birbirine bağlar; biri otobüs, metro ve feribotla Hong Kong'u ziyaret edebilir. 650 milyar doları aşan toplam GSYİH ile Shenzhen-Hong Kong bölgesi, dünyanın en büyük metropol alanlarından biridir.

Eşsiz coğrafi konumu, yenilikçi ruhu ve son teknoloji beklentisi ile Shenzhen, yavaş yavaş dünyayla bağlantı kuran gelişmiş bir şehir haline geldi.
https://www.scmp.com/news/china/politics/article/3023330/beijing-unveils-detailed-reform-plan-make-shenzhen-model-city

  Sıralamalar

  Pekin Üniversitesi

  Pekin Üniversitesi (“PKU”), Çin'deki en eski üniversite ve dünyadaki en seçkin ve prestijli araştırma üniversitelerinden biridir. QS Dünya Üniversite Sıralaması ve Times of Higher Education, PKU'yu 2021 için akademik olarak en ünlü 23. üniversite olarak sıraladı.

  Konumlar

  • Shenzhen

   Peking University School of Transnational Law, Room 410, 2199 Lishui Road, Peking University, University Town Xili, Nanshan District , 518055, Shenzhen

   sorular