Keystone logo
Queen's University Belfast - Faculty of Arts, Humanities and Social Sciences Fikri Mülkiyet Hukukunda LLM LLM
Queen's University Belfast - Faculty of Arts, Humanities and Social Sciences

Fikri Mülkiyet Hukukunda LLM LLM

Belfast, Birleşik Krallık

1 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

Request tuition fees

Kampüste

* Kuzey İrlanda ve İrlanda Cumhuriyeti: £6,980| İngiltere, İskoçya veya Galler: £8,360| AB Diğer ve Uluslararası: 19.100 £

Tanıtım

Queen's University Belfast Hukuk Fakültesi'ndeki Fikri Mülkiyet Hukuku Yüksek Lisans Programı, küreselleşme, yaratıcı endüstriler, sağlık ve yaşam bilimleri, yeni teknolojik zorluklar ve alandaki temel hakların kesişimine benzersiz bir odaklanma sunan yenilikçi bir programdır. fikri mülkiyet hukuku. Program, öğrencilere IP ve küresel ticaret, IP ve dijital teknoloji dahil olmak üzere üç ana yol ile çalışmalarını özel ilgi alanlarına ve kariyer hedeflerine göre uyarlamalarına olanak tanıyan üç temel modül ve esnek bir yapı aracılığıyla öğrencilere fikri mülkiyet hukukuna genel bir bakış sağlayacaktır. , küresel yenilik ve kamu yararı. Program, fikri mülkiyet haklarının korunması ve teşvik edilmesiyle ilgili yasal konulara küresel bir bakış açısı sağlamanın yanı sıra, bu hakların teknolojik zorluklarla, rekabet halindeki temel haklarla ve IP sosyal işleviyle kesiştiği yolların derinlemesine araştırılmasını sağlar.

Kurs, seminer ve uygulamalı eğitim fırsatlarının bir kombinasyonu sayesinde, bu programdaki öğrenciler, küresel bağlamda fikri mülkiyet haklarının korunması ve teşvik edilmesiyle ilgili yasal ilkeler ve konular hakkında derin bir anlayış geliştireceklerdir.

Bu program, yüksek teknolojide şirket içi hukuk uzmanları olarak iş bulmak isteyen öğrenciler için mükemmel bir başlangıç noktasıdır. yaşam bilimleri ve yaratıcı endüstriler veya diğer rollerin yanı sıra IP davacıları, patent avukatları, ticari marka avukatları veya lisanslama yöneticileri olarak. Öğrenciler ayrıca kamu sektöründe çalışabilir, fikri mülkiyet hukuku konularında devlet kurumlarına danışmanlık yapabilir veya fikri mülkiyet konularına odaklanan sivil toplum ve hükümetler arası kuruluşlar için çalışabilirler. Bu programın sağlamayı amaçladığı alan hakkında geniş bir anlayış ve eleştirel düşünme yeteneği, doktora derecesi ve gelecekte bir akademik kariyer yapmak isteyen öğrenciler için de büyük bir avantaj olabilir.

Fikri Mülkiyet Hukukunda Öne Çıkanlar

Kariyer Gelişimi

Öğrencilerin istihdam edilebilirliğine kendimizi adadık ve güçlü endüstri bağlantılarına sahibiz. Hukuk, Birleşik Krallık'ta mezun adayları arasında İlk 10'da yer aldı (Times ve Sunday Times İyi Üniversite Rehberi 2022) Bu işveren odaklı program, istihdam edilebilirlik becerilerini öğrenci deneyiminin merkezine yerleştirir (problem tabanlı öğrenme ve liderlik modülleri dahil), öğrencileri fikri mülkiyet hukuku, yaratıcı endüstriler, sağlık ve yaşam bilimleri, teknolojik gelişme ve küresel kamu yararı politikası zorlukları arasındaki etkileşim ve arayüzler.

Birinci Sınıf Tesisler

Queen's'teki tesislerimiz arasında muhteşem öğretim tesisleri, bir münazara mahkemesi ve çalışma alanları olan son teknoloji bir Hukuk binası bulunmaktadır. Queen's, dünyanın en iyi kütüphanelerinden biri olan ve 1,2 milyon cilde ve 2.000'den fazla okuyucu alanına ev sahipliği yapan ödüllü McClay Kütüphanesi de dahil olmak üzere Birleşik Krallık'taki en modern kampüslerden birine sahiptir. Beden Eğitimi Merkezimiz 2012 Olimpiyatları için antrenman kampı olarak kullanılmıştır. Queen's Elms Öğrenci Köyü ve şehir merkezindeki öğrenci konaklama birimlerimiz (2018'de inşa edilmiştir) Üniversiteye yürüme mesafesindedir.

Uluslararası Tanınmış Uzmanlar

Queen's'te Hukuk, Hukuk alanında dünyanın önde gelen uzmanları tarafından verilmektedir. Personelimiz meslekler, hükümet ve Sivil Toplum ile yakın araştırma bağlantılarına sahiptir. Queen's Law, dünya çapındaki en iyi 150 Hukuk Okulu arasındadır ve küresel görünüm açısından dünyada 19. sıradayız. Hukuk Araştırmaları, en son Araştırma Değerlendirme Alıştırmasında (2021) Birleşik Krallık'ta 8. sırada yer aldı.

Öğrenci Deneyimi

Bu program, sizi, yaratıcı endüstriler ile sağlık ve yaşam bilimlerindeki teknolojik gelişmelerin getirdiği küresel politika zorluklarına vurgu yaparak, Fikri Mülkiyet ve Hukuk ile ilgili karşılaştığımız temel sorulara ilişkin kapsamlı ve önemli bir anlayışla donatacaktır. Hem sınıf hem de proje tabanlı deneyimden kaynaklanan, yaratıcılık ve yenilikçiliğin düzenlenmesindeki konuların derin bir takdirine sahip olacaksınız. Yaratıcılığın ve yeniliğin hukukla nasıl etkileşime girdiğine dair sofistike bir anlayış geliştirmiş olacaksınız, aynı zamanda Fikri Mülkiyet yasasının diğer önemli kamu yararına yönelik hedef ve değerlerle nasıl kesiştiğine dair bir fikir geliştirmiş olacaksınız. Queen's'te, öğretim mükemmelliği, öncü araştırma, yenilikçilik, işbirliği ve katılım üzerine inşa edilmiş gelişen bir lisansüstü kültürün parçası olacaksınız. Bu bileşenler Enstitümüzde iç içe geçmiştir. Burada, kalabalık ve giderek daha rekabetçi hale gelen küresel iş piyasasında öne çıkmanızı sağlayacak yeni beceriler ve artan kişisel etkinlik geliştireceksiniz. Queen's'de hayat sadece diplomadan ibaret değildir. Öğrencilerimize çalışmalarını gerçekten zenginleştirme fırsatı sunuyoruz. İster öğrenci topluluklarına, spora, müziğe, dansa, ister arkadaşlarınızla sadece bir kahveye ilgi duyuyor olun, Queen's tüm ilgi alanlarını karşılayacak olağanüstü olanaklara sahiptir. Queen's, üniversite tesisleri açısından Birleşik Krallık'ta 9. sırada yer aldı.

kabul

Müfredat

Program Öğrenim Ücreti

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular