Keystone logo
Southern University Law Center

Southern University Law Center

Southern University Law Center

Tanıtım

16 Aralık 1946'da, bir devlet kurumunda hukuk fakültesine gitmek isteyen bir Afrikalı-Amerikalı vatandaşın açtığı davaya cevaben, Louisiana Eyalet Eğitim Kurulu, "Güney Üniversitesinde Zenciler için Hukuk Okulu kurmak için olumlu adımlar attı ... 1947-1948 oturumu için operasyonda. "

Hukuk fakültesi için planlar Eyalet Eğitim Kurulu tarafından 10 Ocak 1947'deki toplantısında onaylandı. 14 Haziran 1947'de Devlet Borçlarını Tasfiye Kurulu, okulun işletilmesi için 40.000 $ tahsis etti. Güney Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Afrikalı Amerikalı öğrencilere yasal eğitim sağlamak için Eylül 1947'de resmen açıldı.

1950 sınıfından efsanevi sivil haklar avukatı, siyasi lider ve eğitimci Jesse N. Stone, Jr., Alvin Basile Jones, Leroy White, Ellyson Fredrick Dyson ve Alex Louis Pitcher ile başlayan Southern University Law Center mezunları yayıldı. hukuk mesleğinde öncü olarak eyalet ve ülke çapında, başkaları için eşit haklar güvence altına alıyor. Bugüne kadar, Hukuk Merkezi'nin 2.500'den fazla mezunu vardır ve ülkenin ırksal açıdan en çeşitli hukuk okullarından biridir.

Konumlar

  • Baton Rouge

    Roosevelt Steptoe Drive, 70813, Baton Rouge

    sorular