Keystone logo
Stellenbosch University LLM
Stellenbosch University

LLM

Stellenbosch, Güney Afrika Cumhuriyeti

Request duration

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

Tanıtım

Bu program, akademik ve pratik öneme sahip bir dizi odaklanmış çalışma alanında en üst düzeyde hukuk eğitimi sunmaktadır. Bu programın amacı, hukuk mezunlarının uzmanlaşmalarını, seçilen hukuk alanlarında daha derinlemesine bilgi edinmelerini ve seçtikleri alanlarda uzman uygulayıcılar ve liderler olmalarını sağlamaktır.

Derece, dört öğretilen modülün ve onaylanmış bir konu üzerine 15.000 ila 20.000 kelime arasında bir araştırma projesinin başarıyla tamamlanmasıyla verilir.

Öğrenciler genel programı ya da özel bir programı (Alternatif Uyuşmazlık Çözümü, Uluslararası Ticaret Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku veya İş Hukuku) takip edebilirler.

Program, yıl boyunca Stellenbosch'ta derslere katılımı gerektirmekte olup, dersler genellikle modül başına haftada bir kez akşam 18:00-20:00 saatleri arasında verilmektedir.

Tüm modüller İngilizce olarak verilmektedir ve bu programa kaydolan öğrencilerin İngilizce dilinde yetkin olmaları gerekmektedir.

I. Stellenbosch'ta LLM Programları

1.1 Stellenbosch Üniversitesi, derslere göre altı adet LLM programı sunmaktadır:

Kurs yoluyla genel LLM;

  • Uluslararası Ticaret Hukuku alanında LLM;
  • Fikri Mülkiyet Hukuku alanında LLM;
  • İş Hukuku alanında LLM;
  • Alternatif Uyuşmazlık Çözümünde LLM;
  • Kamu İhale Yönetmeliği ve Politikası alanında yüksek lisans;

1.2 genel LLM kurs müfredatı resmi olarak bölüm bazında düzenlenmemiştir ve tek tip öngörülmüş modüller bulunmamaktadır. Bunun yerine, öğrenciler Fakülte tarafından sunulan modüllerden bir müfredat derlemeye davet edilmektedir. Seçimler resmi derece gerekliliklerini karşılamalı ve Fakülte Kurulu'nun onayına tabi olmalıdır. Zaman çizelgesi, öğrencinin kullanabileceği seçenekleri de kısıtlamaktadır. Bu kaçınılmazdır. Zaman çizelgesi, disiplinler arası seçimlere yer bırakırken, öğrencinin Özel Hukuk, Ticaret Hukuku veya Kamu Hukuku gibi geniş alanlardaki modülleri seçerek uzmanlaşmasına izin vermektedir. Modüllere ek olarak, bir araştırma ödevinin de tamamlanması gerekmektedir. Araştırma ödevi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki 18. paragrafa bakınız.

1.3 Uluslararası Ticaret Hukuku LLM aşağıdaki modüllerden oluşmaktadır: Uluslararası Satış Hukuku; Uluslararası Ticari Tahkim; Sürdürülebilir Kalkınma Hukuku; Uluslararası Sözleşmelerde Ödeme ve Teminatlar; Deniz Yoluyla Mal Taşımacılığı; Dünya ve Bölgesel Ticaretin Hukuki Yönleri; ve Uluslararası Vergi Hukuku (tüm modüller Ticaret Hukuku Bölümünden alınmıştır). Öğrenciler 6 modülden 4'ünü (her dönem 2 modül) tamamlamak zorundadır. Modüllere ek olarak bir araştırma ödevinin de tamamlanması gerekmektedir. Araştırma ödevi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki 18. paragrafa bakınız

1.4 Fikri Mülkiyet Hukuku Yüksek Lisans Programı üç zorunlu modül ve bir seçmeli modülden (tüm modüller Ticaret Hukuku Bölümünden) oluşmaktadır. Zorunlu modüller Telif Hakkı Hukuku, Patent Hukuku ve Tescilli Tasarım Hukukunun yanı sıra Marka Hukukudur. Öğrenciler seçmeli ders olarak Dijital Ortamda Fikri Mülkiyet Hukuku veya Rekabet Hukuku derslerinden birini alırlar. Modüllere ek olarak, bir araştırma ödevinin tamamlanması gerekmektedir. Araştırma ödevi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki 18. paragrafa bakınız.

1.5 LLM in Labour Law dört zorunlu modülden oluşmaktadır: İstihdam Hakları, Uluslararası İş ve Sosyal Güvenlik Hukukunda Seçme Konular, İşyerinde Eşitlik ve Toplu İş Hukukunda Seçme Konular (tüm modüller Ticaret Hukuku Bölümünden alınmıştır). Modüllere ek olarak bir araştırma ödevinin de tamamlanması gerekmektedir. Araştırma ödevi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki 18. paragrafa bakınız.

1.6 LLM in Alternative Dispute Resolution üç zorunlu modül ve bir seçmeli modülden oluşmaktadır. Zorunlu modüller Uluslararası Ticari Tahkim, Arabuluculuk ve Seçilmiş Uyuşmazlık Çözüm Teknikleridir. Öğrenciler seçmeli modül olarak Uluslararası Satış Hukuku veya İstihdam Hakları'nı seçebilirler. Modüllere ek olarak, bir araştırma ödevinin tamamlanması gerekmektedir. Araştırma ödevi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki 18. paragrafa bakınız.

1.7 Kamu İhale Mevzuatı ve Politikası alanındaki LLM, bir profesyonel LLM derecesidir ve iki zorunlu modül ile iki seçmeli modülden oluşmaktadır. Profesyonel LLM, yukarıdaki LLM programlarından farklı bir şekilde düzenlenmiştir.

1.7 Uluslararası Ticaret Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, İş Hukuku, Alternatif Uyuşmazlık Çözümü ve Kamu İhale Mevzuatı ve Politikası alanlarındaki LLM hariç olmak üzere, üniversite düzenlemeleri uyarınca, diploma sertifikası seçilen herhangi bir uzmanlık alanını yansıtmayacaktır.

1.8 Kurs yoluyla LLM bir yazışma kursu değildir. Stellenbosch'ta derslere katılım zorunludur.

kabul

Müfredat

Okul Hakkında

sorular