Keystone logo
© Miriam Alster Flash90
The Hebrew University of Jerusalem

The Hebrew University of Jerusalem

The Hebrew University of Jerusalem

Tanıtım

Keşfetmeye cesaret edin - HUJI Dijital Açık Günü

Lisans, yüksek lisans ve lisansüstü programlar için Dijital Açık Günümüze katılın ve mükemmelliği zengin bir öğrenci hayatıyla nasıl birleştirdiğimizi keşfedin.

Buradan Kayıt Olun >> href="https://tinyurl.com/2udrnv2x

HUJI - Uluslararası Etki

İbrani Üniversitesi'nin araştırma, öğretim ve eğitimde benzersiz mükemmellik üreten dünyaca ünlü akademisyenleri, tarımdan beyin araştırmalarına, ekonomiden eğitime ve çok daha fazlasına uzanan disiplinlerde olağanüstü atılımlar gerçekleştirdiler. Bu başarılar, fakültesi tarafından elde edilen etkileyici sayıda rekabetçi araştırma hibesinin yanı sıra orantısız bir şekilde yüksek sayıda uluslararası patentin tescili ile yansıtılmaktadır.

Üniversite akademisyenlerinin makaleleri ve çalışmaları prestijli bilimsel ve akademik dergilerde sıkça yer almaktadır ve araştırmaları onlara İsrail'de ve yurtdışında olağanüstü ödüller kazandırmıştır. Şimdiye kadar öğretim üyeleri ve mezunlar yedi Nobel Ödülü, bir Fields Madalyası (matematikte Nobel Ödülü'nün eşdeğeri), bir Kanada Gairdner Uluslararası Biyomedikal Bilim Ödülü ve 14 Kurt Ödülü kazandı.

İbrani Üniversitesi, dünyadaki en üretken ve başarılı kuluçka çerçeveleri arasında yer alan "Başlangıç Ülkesi" teknoloji transfer şirketi Yissum ile özellikle gurur duymaktadır:

 • Yissum, 1964'teki kuruluşundan bu yana 530'dan fazla teknolojiye lisans verdi
 • Her yıl 50'den fazla yeni patent tescil ediyor
 • Yissum yılda 2 milyar dolar gelir elde ediyor

HUJI, kapsamlı bir Dönem, bir yıl, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerinin yanı sıra doktora sonrası burslar, stajlar ve kısa vadeli programlar sunar. Öğretim kadrosu, çoğu önemli ödüller ve ödüller kazanmış, kendi alanlarında dünyaca ünlü uzmanlardan oluşur.

Çığır açan araştırma

100 yıldan daha uzun bir süre önce kurulduğundan beri, İbrani Üniversitesi, hem Sosyal Bilimler hem de Doğa Bilimleri alanında öncü araştırmalara öncülük etmiştir. Aslında, ilk Guvernörler Kurulu Albert Einstein ve Sigmund Freud'dan başkasını içermiyordu; ve salonlarından en az sekiz Nobel ödülü ve diğer birçok önemli ödül çıkmıştır.

Günümüzde üniversite, multidisipliner araştırmada lider rolüne sıkı sıkıya bağlılığını sürdürmektedir ve çok çeşitli alanlarda en son yenilik ve girişimciliğin ön saflarında yer almaktadır. Huji'nin 100'ün üzerinde araştırma merkezi vardır ve herhangi bir zamanda 3.800 araştırma projesi devam etmektedir.

Hebrew University, uluslararası araştırma topluluğuyla yakın bağları olan seçkin bir araştırma kurumuna yakışır şekilde dünyanın her yerinden en iyi araştırmacıları bir araya getirir. İsrail'deki tüm doktora adaylarının üçte biri İbrani Üniversitesi'ne kayıtlıdır ve İsrail'deki tüm uluslararası doktora sonrası bursiyerlerin dörtte biri Üniversiteye bağlıdır. Ayrıca, Avrupa Araştırma Konseyi'nden (ERC) araştırma hibelerinin alınmasında da öncüdür.

İbrani Üniversitesi Araştırma ve Geliştirme Kurumu, kampüsteki tüm araştırma faaliyetlerini teşvik eder ve teşvik eder ve araştırma projelerine sürekli destek sağlar. Bugüne kadar, HUJI'ye bağlı araştırmacılar tarafından 10.000'den fazla patent tescil edilmiştir. Üniversite, teknoloji transferini teşvik eder ve kolaylaştırır ve yeniliklerin başarılı bir şekilde ticarileştirilmesini destekler. Bu nedenle, üniversitenin İsrail'in ünlü başlangıç ekosisteminin gelişiminde bu kadar önemli bir rol oynaması şaşırtıcı değildir.

Canlı Uluslararası Topluluk

Her yıl 90 ülkeden 2.000'den fazla öğrenci Kudüs'te eğitim görmekte ve HUJI Rothberg Uluslararası Okulu tarafından sunulan birçok kısa vadeli eğitim fırsatından yararlanmaktadır. Bunlar, bir dönem Yurtdışında Eğitim ve Öğrenci Değişim programları, İbranice ulpan kursları ve çeşitli stajları içerir. Rothberg'e bağlı öğrenciler, büyüleyici bir kişisel deneyimin yanı sıra teşvik edici akademik müfredattan hoşlanan canlı bir uluslararası topluluğun parçasıdır.

Öğrencilerimiz çalışmalarına kendilerini kaptırıyorlar ve aynı zamanda dünyanın en büyüleyici şehirlerinden birini deneyimleme fırsatından da keyif alıyorlar. Kudüs tarih, kültür ve din ile dolup taşmaktadır, ancak aynı zamanda farklı bir nüfusa ve canlı bir gece hayatına sahip güzel ve modern bir başkenttir. Üniversite, İsrail'de çok sayıda sosyal ve kültürel aktivitenin yanı sıra unutulmaz geziler düzenleyerek uluslararası öğrencilerinin bu eşsiz deneyimden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olur.

Neden İbrani Üniversitesinde Okumalısınız?

 • İsrail'de mükemmellikte Bir Numara ve dünya çapındaki en iyi 100 üniversite arasında
 • Son yıllarda sekiz Nobel Ödülü sahibi HU mezunu veya araştırmacı
 • HU araştırmacıları çok sayıda prestijli ödül kazandı
 • Pek çok disiplinler arası program da dahil olmak üzere 150'den fazla çalışma alanı sunulmaktadır
 • Öğretim ve araştırmada yenilik ve yaratıcılık (Sinirsel Hesaplama, Biliş, Hesaplamalı Biyoloji, Rasyonalite Çalışması)
 • Dört kampüs dünyanın her yerinden öğrencilere ev sahipliği yapıyor
 • Tüm kampüslerde son teknoloji spor tesisleri ve öğrenci evleri dahil olmak üzere üst düzey öğrenci hizmetleri
 • Sınıf pencerelerinden 3000 yıllık Kudüs şehrinin inanılmaz panoramik görüntüsü.

İstatistik

Küresel Etkinlik: Sayılar

Rakamlar kendileri için konuşuyor:

 • 45 ülkedeki kurumlarla 265 akademik anlaşma
 • 30'dan fazla ülkede 90'dan fazla kurumla öğrenci değişim anlaşmaları
 • Yaklaşık 30 dilin öğrenimi için 90 kurs
 • 34 ülkeden 308 doktora sonrası araştırmacı
 • Rothberg International School'da 80 ülkeden yaklaşık 2000 öğrencinin yıllık kaydı.
 • Eylül 2012'de İbrani Üniversitesi, her yerdeki insanlara ücretsiz çevrimiçi kurslar sunmak için önde gelen üniversitelerle iş birliği yapan Coursera'yakatılan ilk kurumlardan biri oldu.

  Sıralamalar

  The Hebrew University of Jerusalem sürekli olarak İsrail'deki en iyi üniversite ve dünya çapında ilk 100 arasında yer almaktadır. Ayrıca Üniversite, İngiliz Times Higher Education dergisi tarafından yayınlanan 2016-17 Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralamasında İsrail'in en iyi üniversitesi ve 201-205 arasında en iyi 800 kurum arasında yer aldı. HUJI, sıralamada dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında yer alan tek İsrail üniversitesi oldu.

  Ayrıca The Hebrew University of Jerusalem , Reuters Dünyanın En Yenilikçi Üniversiteleri Listesinde İlk 100'de İsrail'de birinci ve dünya çapında 88. sırada yer aldı.

  Konumlar

  • Jerusalem

   Mt. Scopus 9190501 Jerusalem, , Jerusalem

  • Rehovot

   Rehovot, İsrail

   sorular