Keystone logo
Trier University of Applied Sciences

Trier University of Applied Sciences

Trier University of Applied Sciences

Tanıtım

Öğretimde yüksek kalite, Trier University of Applied Sciences profilinde belirleyici bir unsurdur. Modern çalışma ve öğretim yöntemleri, mezunların yüksek eğitim düzeyini sağlamayı amaçlamaktadır. Öğretimin kalitesi, kalite yönetim sistemimiz çerçevesinde kalite güvence önlemleri ile sürekli olarak kontrol edilmekte, iyileştirilmekte ve daha da geliştirilmektedir. Trier University of Applied Sciences , öğretim yöntemlerinin geliştirilmesinde yenilik ve uygulama yönelimine güvenir. Ayrıca proje ve takım odaklı çalışma yöntemleri ile öğrencilerin sosyal yeterlilikleri desteklenmektedir. Trier University of Applied Sciences araştırma ve geliştirme, uygulamaya ve pazara yönelik sonuçları hedefler ve iş dünyası ve toplumdaki güncel sorunları ele alır.

Uygulamalı araştırma

Trier University of Applied Sciences , yüksek performanslı ve uygulama odaklı araştırmalara kendini adamıştır. Yenilikçi gücü sayesinde, Rheinland-Pfalz'daki en yüksek üçüncü taraf finansmanına sahip uygulamalı bilimler üniversitesi konumuna ulaşmayı ve bu konumunu pekiştirmeyi başardı.

Bunu yaparken, özellikle geleceğe yönelik üç araştırma alanıyla kendini farklı kılar:

 1. "Uygulamalı Malzeme Akışı Yönetimi"
 2. "Sürdürülebilir Kalkınma için Akıllı Teknolojiler" ve
 3. "Yaşam Bilimleri: Tıp ve Farmasötik Teknoloji ve Biyoteknoloji"

Disiplinlerarası ekipler, küreselleşmenin yarattığı sosyal zorluklar, yaşam ve işin dijitalleşmesi, iklim değişikliği ve sürdürülebilir enerji üretimi ve kaynak yönetimine ilişkin talepler ile yaşlanan bir toplumun ve artan küreselleşmenin getirdiği zorluklara geleceğe yönelik çözümler geliştirir. sağlıklı ve güvenli bir yaşam için gereklidir. Bu gelişimsel yaklaşımın temelini oluşturan sürdürülebilirlik ve yenilikçiliğin birleşimine özel bir anlam verilir.

Bölgesel Kökler ve Uluslararası Ağlar

Trier University of Applied Sciences kendisini uluslararası yönelimli ve bölgesel kökleri olan bir üniversite olarak görmektedir. Sanayi, siyaset, kültür ve toplumdan ortaklarla her düzeyde işbirliğini teşvik ediyor ve bölgedeki vasıflı işçi talebini güvence altına alıyoruz.

Dünya çapında birçok üniversite ile işbirliği anlaşmaları, uluslararası çalışma programları ve öğrenciler ile profesörler arasındaki canlı değişim, Trier University of Applied Sciences farklı, uluslararası bir profil kazandırmaktadır. Gelecekte, bu uluslararası çalışma, öğretim ve araştırma kültürünü daha da geliştirmek ve uluslararasılaşmamızı yoğunlaştırmak istiyoruz.

Öğrenci Görüşleri

Kampüs Özellikleri

Üç Kampüs. Bir Üniversite. Olağanüstü Çeşitli.

Yaklaşık 7.600 öğrencisiyle Trier University of Applied Sciences , Rheinland-Pfalz'daki uygulamalı bilimler için ikinci en büyük üniversitedir. Uygulama ve uygulamaya güçlü bir odaklanma, yenilikçi öğretim yöntemleri ve öğretim ve araştırmanın güçlü bir kombinasyonu, çalışmalarımızı karakterize ediyor.

Üç kampüste Ekonomi, Hukuk, Çevre Çalışmaları , Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, İnşaat ve Tedarik Mühendisliği, Gıda Teknolojisi, Bilgisayar Bilimleri, Oyunlar, Terapi Bilimleri, Mimarlık ve Tasarım alanlarında 80 derecelik programlar sunuyoruz. böylece bölgede benzersiz olan çeşitli bir eğitim programı sunmak.

©Trier University of Applied Sciences

Ana Kampüs Schneidershof, Trier
Almanya'nın en eski şehri Trier'de bulunan Ana Kampüs, geleneksel fakülteleri modern eğitim kurslarıyla birleştirir. Bilgisayar Bilimleri, Mimarlık, İşletme ve Mühendislik ve Teknoloji bölümlerinden oluşan bu kampüste çok çeşitli Lisans ve Yüksek Lisans dereceleri alınabilir.

©Trier University of Applied Sciences

Çevre Kampüsü Birkenfeld, Birkenfeld
Gerçekten yenilikçi bir yerde yaşamak, öğrenmek ve çalışmak: Hunsrück Ulusal Parkı'nın kenarında yer alan Birkenfeld Çevre Kampüsü, öğrencilere Çevre İşletmeciliği ve Hukuku ile Çevre Planlama ve Teknolojileri olmak üzere iki bölümde disiplinler arası eğitim kursları sunmaktadır. “Önce Sürdürülebilirlik”, tüm öğretim ve araştırmalarımızda ortak bir konu gibi çalışır.

©Trier University of Applied Sciences

Tasarım ve Sanat Kampüsü, Idar-Oberstein
Alman değerli taş sanatının beşiği olan Idar-Oberstein'da öğrenciler çalışmalarını canlı, disiplinler arası ve kültürler arası bir değişim içinde yürütürler. Mimari, tasarım ve medyanın sinerjisi yenilikçi projeler yaratır.

©Trier University of Applied Sciences

  Mezun İstatistikleri

  Konumlar

  • Birkenfeld

   Birkenfeld, Campusallee, 55768, Germany, 55765, Birkenfeld

   • Trier

    Schneidershof, 54293 Trier, Germany, 54293, Trier

    • Idar-Oberstein

     Vollmersbachstraße 53, 55743 Idar-Oberstein, Deutschland, 55743, Idar-Oberstein

     sorular