Keystone logo
University of North Carolina School of Law

University of North Carolina School of Law

University of North Carolina School of Law

Tanıtım

UNC Hukuk Fakültesi, 1845 yılında kurulmuş ve ülkenin ilk devlet destekli üniversitesi olan Chapel Hill'deki Kuzey Carolina Üniversitesi'nin bir parçasıdır. Okul 1928 yılından beri Amerikan Barolar Birliği tarafından onaylandı.
Carolina Yasası, olağanüstü avukatları ve liderleri Kuzey Carolina, ulus ve dünya insanlarına ve kurumlarına hizmet etmeye hazırlar. Çok sayıda merkeze ve girişime ev sahipliği yapan okul, sivil haklar, bankacılık, çevre hukuku, fikri mülkiyet, girişimcilik ve menkul kıymetler hukuku, kritik araştırmalar, iflas ve anayasal soruşturma konularında güçlü bir uzmanlık sunmaktadır.
UNC Hukuk Fakültesi yüksek bir kamu hukuku okulu olmayı istemektedir. Bu amaçla dört misyon sürdürüyor:

  • Bar, tezgah, tüm kamu ve özel hukuk ayarları ve kamu hizmeti için olağanüstü avukatlar ve liderler hazırlamak,
  • Araştırma ve burs içeren iddialı bir gündem vasıtasıyla ulusal ve uluslararası düzeyde önemli yasal ve politika katkıları yapmak için,
  • Hayat boyu etik değerler, adaletin nedenlerine bağlılık ve mesleki ve kamu hizmetlerine kalıcı bir bağlılık kazandırmak ve
  • Hukuk mesleğine, Kuzey Carolina halkı ve kurumlarına, ulusa ve dünyaya hizmet etmek.

Seçici, yüksek kalibreli öğrenciler için, UNC Hukuk Fakültesi, çoğu zaman mükemmel bir seçimdir. Ünlü güzel kampüsümüzden ayrıldıklarında, bunu kendilerine güvenen ve ilkeli adalet savunucuları yaparız.
Mezunlarımız dünyanın dört bir yanında ayrımcılıkla çalışırlar. Fakültenizin arasında, hukukta derin, fonksiyonel ve nüanslı bir anlayışın, avukatlık pratik becerileri konusunda bir ustalıkla eşlik ettirilmesi gerektiğini bilen, ulusal çapta tanınmış birçok hukuk uzmanı ve önde gelen akademisyenleri sayıyoruz.
Tüm aday öğrencileri hukuk eğitiminin rekabet ortamını araştırmaya ve olağanüstü fırsat kanıtı isteyenler için davamızı öneririz ve davamızı hazırlar ve sizinkini duyururuz.

Konumlar

  • Chapel Hill

    UNC School of Law Van Hecke-Wettach Hall 160 Ridge Rd., CB #3380 Chapel Hill, NC 27599, Chapel Hill

sorular