Keystone logo

University of Bristol Law School

A logo

Tanıtım

Araştırmamız

Bristol Üniversitesi, küresel araştırmanın son noktasındadır. Karyola ölümünün önlenmesinden nanoteknolojiye kadar çeşitli alanlarda yenilikler yaptık.

Üniversite, 1876'da kurulduğundan bu yana inovasyon konusunda bir üne sahiptir. Araştırmamız, enfeksiyon ve bağışıklık, insan hakları, iklim değişikliği, kriptografi ve bilgi güvenliği gibi alanlarda dünyanın en acil sorunlarından bazılarını ele almaktadır.

Üniversitenin şu anda 40 Royal Society ve British Academy 13 üyesi var - nispeten küçük bir kurum için dikkate değer bir başarı.

Bireysel alanlarda en iyi zihinleri bir araya getirmeyi ve farklı disiplinlerden ve kurumlardan araştırmacıları toplumun acil sorunlarına kalıcı çözümler bulmaları için birlikte çalışmaya teşvik etmeyi amaçlıyoruz.

Birçok uluslararası araştırma işbirliğine dahil oluyoruz ve öğrencilerin iş, hükümet ve toplum sektörleri ile ortaklaşa gerçek hayat projeleri üzerinde çalışabilmeleri için müfredatımıza pratik deneyimleri entegre ediyoruz.

Öğrenci deneyimi

Rekabetçi bir küresel pazarda seçtikleri kariyerde başarılı olmak için öğrencilerimizi bilgi ve becerilerle donatmayı amaçlıyoruz.

Zengin ve heyecan verici bir uluslararası topluluk yaratarak dünyanın her yerinden öğrencileri çekiyoruz. Ayrıca, yaratıcılık ve sürdürülebilirlik konusundaki üne sahip canlı, dinamik bir şehirde yer aldığımız için şanslıyız.

Çok çeşitli konuları kapsayan 200 dereceden fazla kurs seçeneği ile öğrencilerimiz, zihnin bağımsızlığını teşvik eden entelektüel olarak zorlayıcı kurslarla meşgul olurlar.

Bristol Vadeli İşlemleri

Öğrencilerimize akademik ve kişisel potansiyellerini gerçekleştirmeleri, üniversiteden kendilerine ve topluma fayda sağlayacak inatçı, yaratıcı ve bağlantılı bireyler olarak mezun olmalarını sağlayan bir Bristol Üniversitesi girişimi. Bristol Vadeli İşlemleri, neslimizin karşı karşıya olduğu başlıca fırsatları ve zorlukları araştıran üç tema etrafında inşa edilmiştir:

  • Yenilik ve İşletme
  • Evrensel vatandaşlık
  • Sürdürülebilir Gelecekler

Lisans programlarına ek olarak, öğrencilerimiz çalışmalarını ve kişisel gelişimlerini destekleyen bir dizi etkinlik ve öğrenme kaynağı içinde bu temalarla etkileşime girebileceklerdir.

Bristol derecesi işverenler için son derece çekici: öğrencilerimize yüksek kaliteli, araştırma odaklı bir eğitim sunuyoruz ve en iyi akademisyenleri işe alarak küresel itibarımızı artırıyoruz. Bristol, önde gelen lisansüstü işverenler tarafından hedeflenen üniversiteler listesinde dördüncü sıradadır (kaynak: 2018'de Lisansüstü Pazar, High Fliers Research).

Kurslarımız en son düşüncelerle şekillenir ve öğrencilerimiz alanında uzman akademisyenlerle birlikte gerçek hayat projeleri üzerinde çalışırlar. Araştırmacılarımız, gerçekleri öğretmenin yanı sıra bilgi, coşku ve deneyimlerini aktarıyor.

Bristol, öğrencilerimizi, kişisel eğitmenlerimizi ve ek destek hizmetlerimizi desteklemek için hem üniversite konutlarında hem de akademik okullarda bulunan Refah Danışmanları ile sıcak ve samimi hissetmek için yeterince küçüktür. Ayrıca, bir dizi kulüp, spor aktivitesi ve topluluk ve gönüllü gruplar da dahil olmak üzere olağanüstü müfredat dışı fırsatlar sağlayacak kadar büyüktür.

Sürekli olarak yeni ve mevcut tesislere, eğitime ve teknolojiye yatırım yapıyoruz.

Kütüphanelerimiz, BT tesislerimiz ve gayri resmi çalışma alanlarımız öğrencileri birbirine bağlı tutar ve bağımsız öğrenmeyi destekler. Öğrencilerimizin üniversite hayatının her alanında (akademik, kişisel, finansal ve pratik) ihtiyaç duydukları anda ve ihtiyaç duyduklarında yardım ve tavsiye alabilmelerini sağlamak için kapsamlı bir destek hizmetleri ağına sahibiz.

Brooke Cagle / Unsplash

Sıralamalar ve itibar

Bristol sürekli olarak hem araştırma hem de öğretim mükemmelliği hakkında bilgi alan lig tablolarında dünyanın en iyi 100 ve İngiltere'nin ilk on üniversitesinde yer almaktadır.

Her yer için ortalama sekiz yüksek kaliteli adayı çeken en popüler İngiltere üniversitelerinden biriyiz ve mezunlarımız dünya çapında işverenler tarafından en çok arananlar arasında.

  • İlk on İngiliz üniversitesi (QS World University Rankings 2020)
  • İngiltere'deki en iyi işverenler tarafından en çok hedeflenen ikinci üniversite (High Fliers Research)
  • İngiltere'de yaşamak için bir numaralı yer (Sunday Times 2017)
  • Lisansüstü istihdam edilebilirlik için İngiltere'de dokuzuncu sırada yer aldı (QS Graduate Employability Rankings 2020)
  • Dünyanın en iyi iş inkübatörüne ev sahipliği yapın (UBI Global 2015)
  • Araştırma için ilk beş üniversite (2014 REF)
  • Şimdiki Şansölyemiz Sir Paul Nurse dahil olmak üzere, üniversiteye bağlı 13 Nobel Ödülü Sahibi
  • Dünyanın en iyi 100'ünde yüksek puan alan 27 konu (QS Dünya Konu Sıralaması 2019)
  • 2016/17 İngiliz Üniversiteler ve Kolejler Spor (BUCS) Şampiyonasında ilk on
  • Guardian Üniversite Rehberi 2019'da yedi yere tırmandı
  • Avrupa'da öğretim için altıncı sırada
  • Bristol Üniversitesi mezunları İngiltere'deki en yüksek maaşlı mezunlar arasında

Öğretim programlarımızın yüzde 40'tan fazlası, araştırma açısından zengin müfredatımızın, öğrenme ortamımızın ve öğrenme çıktılarımızın mükemmelliğini sürekli olarak kabul eden profesyonel organlar tarafından akredite edilmiştir.

Vizyon ve strateji

Üniversite Stratejimiz, çalışanlarımızın, öğrencilerimizin ve daha geniş Bristol ailesinin ortak tutkusunu ve hayal gücünü yakalar. Önümüzdeki yedi yıl için beklentilerimizi ortaya koyan bir yol haritası sunuyor.

Bristol'de çalışmak ve okumak, yeni düşünme ve dünyayı görme yöntemlerini keşfetmenize ve tanıtmanıza olanak tanır.

Üniversite stratejimiz 2016 yılında başlatılmıştır. Altı temel alana odaklanmaktadır:

  • Eğitim ve öğrenci deneyimi
  • Araştırma, yenilik ve ortaklıklar
  • Çalışanlarımız ve çalışma yolları
  • Uluslararasılaşma ve küresel ilişkiler
  • Fiziksel ve dijital altyapı
  • Sürdürülebilirlik

Çalışanlarımız ve öğrencilerimiz geliştikçe Stratejiye görüşlerini beslediler ve Üniversite genelindeki ekipler şimdi uygulama planları üzerinde çalışıyorlar.

Haziran 2016'da personel, Şansölye Yardımcısı'nın Stratejiyi tanıttığını ve dahili lansman etkinliklerinde soru sorma fırsatını buldu. AB referandumunun sonucunu çevreleyen belirsizlikler bağlamında önümüzdeki heyecan verici gelecekten bahsetti.

Konumlar

  • Wills Memorial Building, Queens Road, Clifton, Avon, BS8 1RJ, Bristol

sorular