Keystone logo
University of California, Irvine - School of Law

University of California, Irvine - School of Law

University of California, Irvine - School of Law

Tanıtım

UC Irvine Hukuk Fakültesi, kapılarını, 40 yılı aşkın bir süredir Kaliforniya'daki ilk yeni kamu hukuku okulu olan Ağustos 2009'da öğrencilerine açtı. UCI Kanunu, 21. yüzyıl için ideal hukuk fakültesini, mesleğin en üst düzeylerinde hukukun uygulanması için avukat eğitimi en iyi şekilde yapmayı amaçlamaktadır. Yakın tarihli bir çalışmada, prestijli okullardan seçilen fakülte, bilimsel olarak ülkede altıncı sırada yer aldı. Öğrenci topluluğu, üst 20 hukuk okulundaki öğrenci kurumlarınınki ile karşılaştırılabilir kabul niteliklerine sahiptir. Okulun yenilikçi müfredatında, öğrenme, disiplinlerarası çalışma ve kamu hizmeti vurgulanmaktadır.

UCI Yasası Hakkında Neler Var?


MÜKEMMEL FAKÜLTESİ/>

Üst düzey hukuk fakültelerinden alınan fakülte, Yale, Harvard, Chicago, Stanford, NYU ve Columbia'nın arkasındaki yakın tarihli bir araştırmada bilimsel açıdan ülke çapında 7. sırada yer aldı. Mükemmel öğretim aynı zamanda yüksek önceliğe sahiptir ve çok sayıda öğretim üyesi önceki kurumlarında ödüller kazanmıştır.

KESME-KENAR İNOVASYONU

2009 yılında kurulan UC Irvine Hukuk Fakültesi, öğrenme, disiplinlerarası çalışma ve kamu hizmeti vurgulayarak 21. yüzyıl için ideal hukuk fakültesini yaratmayı amaçlıyor.

GERÇEK-YAŞAM DENEYİMİ

Tüm öğrenciler, hukuki yardım ya da kamu savunmasındaki bürolarda alım görüşmeleri yapmakta olan birinci sınıf Avukatlık dersinden başlayarak UCI Yasasında iken (dikkatli gözetim altında) hukuk icra ederler ve kurum içi bir hukukta önemli müşteri temsilciliği ile sonuçlanırlar Mezuniyet öncesi klinikte.

SEÇKİN ÖĞRENCİLER

Temmuz 2012, Şubat 2013 veya Temmuz 2013'te bar sınavına giren UCI Yasası mezunlarının yüzde seksen sekizi barı en az bir yargı kapısından geçti. (Bu noktada, 134 mezunumuz bir baro sınavına girmiş ve 118 veya% 88, şimdi geçmiştir.) Mezunlarımızın barı geçtiği yargı bölgeleri arasında Alaska, California, Hawaii, Massachusetts, Maryland, New Jersey, New York, Pennsylvania ve Texas.

KÜÇÜK SINIFLAR

Öğrenci-fakülte oranı 10 ile 1 arasındadır, yani sınıflar daha küçüktür ve profesörlerin bireysel öğrenciler için daha fazla zamanı vardır.

ATNER ZİNCİRİ

Her yeni öğrenciye akademik ve mesleki konularda rehberlik etmek için yerel hukuk camiasından bir avukat danışmanı atanır.

AKTİF PRO BONO

Öğrencilerin% 90'dan fazlası, avukat gözetiminde hukuk hizmetleri verdikleri projelerin bir kısmına katılan Pro Bono Programı'na katıldı. Öğrencilerin üç yıl içinde 120 saat mesai saati girmeleri teşvik edilir.

ÖĞRENCİ ÖĞRENCİLERİ

2016 Hukuk Fakültesi Öğrenci Katılımı Anketi, UCI Kanununun öğrenci memnuniyeti açısından ulusal ortalamanın çok üzerinde olduğunu göstermektedir. Üç sınıfın tamamında öğrencilerimizin yaklaşık% 95'i genel UCI Hukuk deneyimini mükemmel veya iyi olarak değerlendiriyor ve yaklaşık% 95'i UCI Yasasına tekrar başlayabilselerdi tekrar UCI Yasasına katılacaklarını söylüyor.

BAŞARILI YERLER

Öğrencilerimiz yıllar geçtikçe, yazlarını geçirmiş ve kariyerlerine büyük, orta ve küçük hukuk firmaları, devlet kurumları, kamu yararına çalışan kuruluşlar, genel danışma büroları ve diğer alternatif meslekler de dahil olmak üzere çeşitli yasal konularda başlamışlardır.

PRESTİJYAL ÇALIŞMA

Çeşitli federal bölge ve temyiz mahkemelerinde yargıçlar ve devlet temyiz ve yüksek mahkemeler, UCI Hukuku öğrencilerini lisansüstü hukuk büro elemanı olarak görevlendirmek üzere tuttu. Bu görevler hem ülkeyi hem de federal yargı sistemini kapsar.

UYUMSUZ KONUM

Hukuk Fakültesi, Los Angeles'ın 40 mil güneyinde ve San Diego'nun 90 mil kuzeyinde güzel, kıyı Güney Kaliforniya'da bulunuyor.

Konumlar

  • Irvine

    East Peltason Drive,401, 92697, Irvine

sorular