Keystone logo
University of Connecticut UCONN - School of Law

University of Connecticut UCONN - School of Law

University of Connecticut UCONN - School of Law

Tanıtım

Connecticut Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Kuzeydoğu'da JD (Juris Doktoru), LLM (Hukuk Yüksek Lisansı) ve SJD (Hukuk Bilimi Doktoru) dereceleri sunan en üst sıradaki kamu hukuku okuludur. JD programı, Gündüz ve Akşam bölümlerinin yanı sıra 5 kampüs içi LLM programı ve Seul, Kore'de bir Executive LLM sunmaktadır. UConn Hukuk Okulu, Amerikan Barolar Birliği tarafından akredite edilmiştir ve Amerikan Hukuk Okulları Birliği'nin bir üyesidir.

West End of Hartford'daki beş Collegiate Gotik binasından oluşan 17 dönümlük UConn Law kampüsü, Ulusal Tarihi Yerler Sicilinde listelenmiştir. Beş katlı Thomas J. Meskill Hukuk Kütüphanesi, dünyanın en büyük hukuk kütüphanelerinden biridir. Kampüs, Üniversitenin Storrs'daki ana kampüsünden 25 mil ve Üniversitenin Hartford Kampüsünün yanı sıra eyalet Meclis Binası, eyalet mahkemeleri ve önde gelen sigorta şirketlerinin ve diğer büyük şirketlerin genel merkezlerinden sadece birkaç mil uzaklıktadır.

Fakülte, çok çeşitli alanlarda önde gelen akademisyenleri, deneyimli uygulayıcıları ve uluslararası üne sahip uzmanları içerir. Okul ayrıca yargıdan, bölge şirketlerinden ve özel muayenehaneden düzinelerce yardımcı öğretim üyesini çeker. 5:1 ile öğrenci-öğretim üyesi oranı ülkedeki en düşük oranlar arasındadır ve akademik teklifler her takvim yılında 150'den fazla ders içerir. Hukuk fakültesinde ayrıca 12 klinik program ve altı alan yerleştirme programı vardır.

Büyük Okul İtibarı, Küçük Okul Hissi

Büyük bir hukuk fakültesinin geniş fırsatlarının ve esnekliğinin küçük bir hukuk fakültesinin sıcaklığı ve desteğiyle birleştiği Kuzeydoğu'daki en iyi devlet hukuk fakültesini deneyimleyin. UConn Hukuk Fakültesi'nde, 5:1 öğrenci-öğretim üyesi oranı ve küçük sınıflar, fakültenin bireysel ilgisini teşvik eder ve çeşitliliği ve sağlığı vurgulayan bir kültürü tamamlayarak sınıftaki katılımı geliştirir. Öğrenciler, çok çeşitli kurslardan benzersiz ve bireysel bir eğitim kursu tasarlayabilir ve kendi kişisel ve profesyonel hedeflerine ulaşmak için bunu sertifikalar, klinikler ve saha yerleşimleriyle zenginleştirebilir. UConn Law'ın esnek müfredatı ile her öğrencinin refahına olan bağlılığının güçlü birleşimi, dinamik bir eğitim ve başarılı ve anlamlı bir hukuk kariyeri için bir Pathway sağlar.

İstatistik

UConn Hukuk Fakültesi'nde öğrenciler sınıfta işbirliği ruhu, kliniklerde ve saha yerleştirmelerinde pratik deneyim ve fırsatlar ve mesleki hedeflerine ulaşmak için kendi çalışma kurslarını tasarlama esnekliği bulurlar. Düşük öğrenci-öğretim üyesi oranı, entelektüel disiplinin ve analitik becerilerin gelişimini destekleyen bir ortamda profesörlerle etkileşimi ve sınıf arkadaşlarıyla etkileşimi davet eder.

150 kurs

Her akademik yılda 150'den fazla üst düzey kurs.

5 Uzmanlaşmış LLM Programı

Bir JD'yi başka bir derece ile birleştirmenin beş yolu.

12 klinik

Altı kampüs içi sınırlı kayıt kliniği, altı kampüs dışı ortaklık kliniği ve devlet, özel ve kar amacı gütmeyen yasal kuruluşlarda çok sayıda saha yerleşimi.

7 sertifika

JD öğrencileri için sekiz ve LLM öğrencileri için yedi sertifika.

  Kampüs Özellikleri

  UConn Hukuk Kampüsü

  Hartford'un Batı Yakasındaki 17 dönümlük UConn Hukuk kampüsü, Robert Sindorf'un U şeklindeki “Orta Yol” heykelinin süslediği merkezi bir dörtgen ile Collegiate Gotik tarzında beş granit binadan oluşmaktadır. Binalardan dördü 1920'lerde inşa edilmiş, beşincisi Thomas J. Meskill Hukuk Kütüphanesi, aynı ocaktan kesme taşlarla 1996 yılında tamamlanmıştır. Kampüs, Ulusal Tarihi Yerler Sicilinde listelenmiştir. Kampüs alanları ve kütüphane halka açıktır. Beş bina şunlardır:

  • Dekanın ofisini, diğer birkaç idari ofisini ve kampüsteki en büyük iki konferans salonunu barındıran Cheryl A. Chase Hall.
  • William F. Starr Hall, hukuk fakültesinin en büyük etkinliklerinin yapıldığı Okuma Odası, birkaç derslik ve öğrenci dergilerinin ofislerini içerir.
  • Fakülte ofislerinin bulunduğu Hosmer Hall, Sigorta Hukuku Merkezi, Enerji ve Çevre Hukuku Merkezi, yeni Toplum Güvenliği, Polislik ve Eşitsizlik Merkezimiz, ayrıca bir öğrenci salonu ve birçok hukuk fakültesi etkinliğinin düzenlendiği Janet M. Blumberg Salonu .
  • Sınıflar, öğrenci salonu ve fitness merkezi içeren Şövalye Salonu.
  • Çok sayıda çalışma alanı, birkaç derslik ve bir kafeye sahip Thomas J. Meskill Hukuk Kütüphanesi.

  Tarih

  Hartford şehir merkezindeki kiralık odalarda altı öğrencili bir gece okulundan Elizabeth Street kampüsünün muhteşem Gotik salonlarına kadar, UConn Hukuk Okulu'nun evrimi, "değişimin neden iyi olduğunun" bir örneğidir. 1921'de özel Hartford Hukuk Fakültesi olarak kuruluşundan bu yana Hukuk Fakültesi, birçok kez ve zamanla değişti. 85 yılda sekiz yeri işgal etti. Her yer değişikliği, kurumun sürekli genişleyen ufkunu yansıtır.

  Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık

  UConn Hukuk Okulu'nda topluluğumuzun her bir üyesini kutlamak için çaba gösteriyoruz. Bireyler kendilerini cinsiyet, ırk, etnik, sosyo-politik ve dini çizgilerle tanımlasalar da, hepimiz UConn Hukuk topluluğunun üyeleriyiz. Topluluğumuzun üyeleri, kimlik, çeşitlilik ve içermeyi etkileyen sorunları tartışmak için Öğrenci İşleri Ofisinde güvenli alanların yanı sıra onları ağırlamak ve desteklemek için öğrenci organizasyonları, yakın öğrenci grupları, sınıflar, klinikler ve topluluk fırsatları bulacaktır. Öğrenciler, bakış açılarının kendilerini nasıl şekillendirdiğini, ayrıcalıklarının ve dezavantajlarının belirli bir davaya ilişkin görüşlerini nasıl etkilediğini ve kişisel yolculuklarının nasıl bir avukat olacaklarını nasıl etkileyeceğini meslektaşlarıyla konuşmaya teşvik edilir. Her katkı hukuk fakültesinin kültürünü inşa eder ve bireysel anlatılarımız, hukuka nasıl baktığımız ve onu nasıl öğrendiğimiz konusunda bize rehberlik eder.

   Burslar ve fon sağlama

   Bir kamu kurumu olarak UConn Law'daki program ücretleri, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en üst düzey hukuk okullarının en düşükleri arasındadır ve yine de öğrenci-öğretim üyesi oranı 5:1 ile en iyilerden biridir. Başvuru üzerine öğrenciler için üç tür liyakat bursu vardır: (1) herhangi bir programdaki öğrenciler için bir Dekanlık Bursu ve (2) ABD Hukuk Araştırmaları öğrencileri için Anthony Smits Bursu ve (3) Desteklemek için Martin Flynn Küresel Hukuk Bursu Fulbright veya diğer devlet destekli bursların kanıtını gösteren yüksek nitelikli LLM başvuru sahipleri. Öğrenciler ayrıca bir dönemi tamamladıktan sonra Akademik Başarı Burslarına başvurabilirler.

   Mezun İstatistikleri

   Konumlar

   • Hartford

    55 Elizabeth Street, 06105, Hartford

    sorular