Keystone logo
© Credits to Ameena Athab
University of Dayton School of Law

University of Dayton School of Law

University of Dayton School of Law

Tanıtım

Tarihimiz

Hukuk Fakültesi, 1850'de kurulan ve birinci sınıf bir ulusal üniversite ve ülkedeki en iyi 10 Katolik üniversitesinden biri olarak tanınan Dayton Üniversitesi'nin bir parçasıdır.

121815_IMG_6017yes.JPG
  • İlk olarak Dayton Üniversitesi Hukuk Fakültesi olarak kurulan Hukuk Fakültesi, 1922'de Dekan John C. Shea'nın rehberliğinde açıldı. Katolik Marianist kapsayıcılık ve kabul geleneğini yansıtan kolejin birinci sınıfı, çeşitli öğrenci gruplarından oluşuyordu.
  • Birinci sınıfın her üyesi, baro sınavını ilk denemede geçti ve baro geçiş oranları sonraki on yıl için son derece yüksek kaldı. Mezunlarının başarısına rağmen, Büyük Buhran'ın ekonomik çalkantıları, hukuk fakültesinin 1935'te zamanın iyileştiğinde yeniden açılması beklentisiyle kapılarını kapatmasına neden oldu.
  • Yaklaşık kırk yıl sonra, Eylül 1974'te, bu beklenti gerçeğe dönüştü ve okul, " University of Dayton School of Law " olarak yeniden adlandırıldı. Dayton Üniversitesi Rektörü Rev. Raymond A. Roesch o sırada şunları söyledi: "Bizim ilgi alanımız, yalnızca özel himaye altında, bu hedefe layık olsa da, yasal uzmanlık edinme fırsatları sağlamak değildir. Aksine, burada istisnai bir fırsat görüyoruz. Hıristiyan adaletini bireysel olduğu kadar toplumsal olarak da teşvik etmek ve böylece toplumu insancıllaştırmaya yardımcı olmak."
  • Yeniden açıldığından bu yana, Hukuk Fakültesi , tamamen çevrimiçi LL.M. gibi yenilikçi programlarla ulusal olarak tanınır hale geldi. programı ve ülkenin ilk çevrimiçi karma JD programlarından biri, öğrencilerin iki yılda mezun olmalarını sağlayan hızlandırılmış bir JD programı, Liderlik Onur Programı ve yeterince temsil edilmeyen ve yeterince hizmet alamayan öğrencilerin işe alınma şeklini değiştirme vaadini veren Flyer Legal Pathways Programı hukuk okullarına ve hukuk mesleğine

121817_G0840816.jpg

Misyonumuz

Mary Society üyeleri tarafından 1850 yılında kurulan Katolik bir üniversite olan Dayton Üniversitesi'nin ayrılmaz bir parçası olarak, Üniversitenin başkalarına hizmet etme ve teori ile pratiği harmanlayan bir eğitim sunma konusundaki taahhüdünü paylaşıyoruz. Üniversite gibi biz de fakültenin öğretmenler ve mentorlar kadar akademisyenlerin rolüne büyük değer veriyoruz.

Müfredatımızın ve öğretimizin merkezi, tam bir profesyonel geliştirme kavramıdır. Ülke genelindeki hukuk okullarında yaygın olan, dava yöntemine ve yasal gerekçeye odaklanan geleneksel yaklaşım, uygulayıcı olarak uygulayacağımız mesleki becerilerin geliştirilmesi ve uygulayıcı olarak uygulayacakları etik ve toplum hizmetlerine duyulan takdirin artmasıyla artırılmaktadır. Önümüzdeki yıllarda onları avukat ve lider olarak ayırt etmek.

Artan bir üne sahip bir hukuk fakültesi olarak, seçkin çalışma programları geliştirmeyi ve sunmayı taahhüt ediyoruz. Öğrencilerimizin eğitimi, özel öğretim üyelerimiz, yenilikçi müfredatımız ve öğrencilerimizin eğitiminin gerçekleştiği fiziksel ortam için en önemli alanlara sürekli yatırım yapıyoruz.

121818_Dayton.png

Akreditasyon Beyanı

1979'da Dayton's School of Law, Amerikan Barolar Birliği'nin Hukuk Eğitimi ve Kabul Bölümü Konseyi'nden tam akreditasyon aldı. Hukuk Fakültesi, 1984'te Amerikan Hukuk Okulları Birliği'ne de üye oldu.

Dayton Üniversitesi, Kuzey Merkez Kolejler ve Ortaöğretim Okulları Birliği tarafından onaylıdır ve programlarının çoğu çeşitli meslek kuruluşları tarafından onaylanmaktadır.

Konumlar

  • Dayton

    300 College Park Dayton, Ohio 45469 937-229-1000, , Dayton

sorular