Keystone logo
University of Dundee

University of Dundee

University of Dundee

Tanıtım

Geleceğinizi keşfedin ve Birleşik Krallık'ın en dinamik ve canlı Üniversitelerinden birinde sizi bekleyen heyecan verici fırsatlara zihninizi açın. University of Dundee müstakil kampüsü, büyük bir şehirde bulacağınız her şeyi sunan kompakt, samimi ve çeşitliliğe sahip bir şehirde, evinizden uzaktaki evinizdir.

Dundee sanat ve kültürle dolup taşıyor, bu yüzden GQ'nun bizi 'İngiltere'nin en havalı küçük şehri' olarak adlandırması sürpriz değil. Dundee aynı zamanda Birleşik Krallık'ın tek UNESCO Tasarım Şehridir ve yaratıcı bir merkez olarak itibarımız giderek artmaktadır. Üniversitemizde bunun kalbinde olabilirsiniz.

Bizimle çalış

University of Dundee 500'den fazla kursla ilgi alanlarınıza, tutkularınıza ve kariyer hedeflerinize uygun mükemmel kursu bulacağınızdan eminiz. Sizi kalıpların dışında düşünmeye ve etrafınızdaki dünya üzerinde olumlu bir etki yaratmaya teşvik eden birinci sınıf tesislerde eğitim alın.

Bilim ve tıptan sanata, tasarıma, mühendisliğe, işletmeye, hukuka ve çok daha fazlasına. Kurslarımız, arzularınız ve belirli kariyer hedefleriniz etrafında benzersiz, esnek bir derece oluşturmanıza olanak tanır.

Kampüs Özellikleri

Dundee'de Öğrenci Hayatı

Ömür boyu arkadaşlarla tanışmak ve yeni deneyimler denemek öğrenci hayatında büyük bir rol oynar. Öğrenci deneyiminizi geliştirecek topluluklar, kulüpler, sporlar ve birçok etkinlikle University of Dundee sosyal çevrenizi genişletin. Dundee'nin canlı gece hayatı, barları, kulüpleri, kokteyl barları ve restoranları herkese uygun bir şeyler sunacaktır.

Tüm ilgi alanlarınıza ve tutkularınıza hitap eden 240'ın üzerinde topluluk ve kulübümüz var. Balo salonu ve Salsa dansından kürek çekmeye, sörf yapmaya ve daha fazlasına kadar!

Dundee'de her 7 kişiden 1'i öğrencidir ve şehrin göbeğinde hareketli bir öğrenci topluluğu yaratılmaktadır.

Yeni bir şehre veya ülkeye taşınmak göz korkutucu olabilir ancak Dundee Üniversitesi'nde üniversite hayatına geçiş yapmanıza ve eğitim hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak destek ve rehberlik sağlıyoruz. Destek hizmetlerimiz ve personelimiz, ister pratik, kişisel, sağlık, akademik veya finansal destek olsun, yardıma hazırdır. Ayrıca ilk günden mezuniyet sonrasına kadar kariyer tavsiyeleri de sunuyoruz.

Dundee Üniversitesi'ndeki öğrenci konaklamamız, beş ila on öğrencinin kaldığı yaklaşık 250 müstakil daireden oluşmaktadır. Tüm yatak odaları tek kişiliktir ve en-suite duş ve tuvalet ile tamamlanmıştır.

Her dairenin, Üniversitenin hızlı Wi-Fi erişimine sahip, kendine ait iyi donanımlı mutfağı, yemek ve yaşam alanı vardır.

Dundee Üniversitesi Öğrenci Derneği (DUSA) kampüsün kalbinde yer alır; tüm iyi sendikalar gibi burada sadece destekten daha fazlası vardır; yiyecek ve içecek mekanları ve bir süpermarket bulabilirsiniz. Yakınlarda spor salonu, spor salonları ve kütüphanenin bulunduğu Spor Merkezimizi bulacaksınız.

Konaklama yerimiz genellikle ana kampüsümüze yürüme mesafesindedir. Eğer lisans öğrencisi olarak son başvuru tarihinden önce başvurursanız, size bir oda teklif edilmesi garanti edilir (şartlar ve koşullar geçerlidir).

Dundee Üniversitesi'ndeki öğrenci konaklama yerimiz, beş ila on öğrenciden oluşan yaklaşık 250 müstakil daireden oluşmaktadır. Tüm yatak odaları tek kişilik olup, en-suite duş ve tuvalet ile tamamlanmıştır.

Her dairenin kendine ait iyi donanımlı mutfağı, yemek ve yaşam alanı ve Üniversitenin hızlı Wi-Fi'sine erişimi vardır.

  Burslar ve fon sağlama

  Birleşik Krallık'ta eğitim almanın büyük bir mali taahhüt olabileceğinin farkındayız ve yardımcı olmak istiyoruz. Bu nedenle, University of Dundee okumak isteyen uluslararası öğrencilere, en ilham verici adaylarımıza otomatik olarak verilen 5.000 £ tutarındaki Küresel Mükemmellik Bursu da dahil olmak üzere bir dizi burs fırsatı sunuyoruz. Burslarımız bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir, bunlara uygunluğunuzu web sitemizde görebilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  Birleşik Krallık'ta eğitim almanın büyük bir finansal taahhüt olabileceğini anlıyoruz ve yardım etmek istiyoruz. Dundee Üniversitesi'nde okumak isteyen uluslararası öğrencilere, en ilham verici adaylarımıza otomatik olarak verilen, yıllık 6,000 £'luk Küresel Mükemmellik Bursları dahil olmak üzere bir dizi burs fırsatı sunuyoruz.

  Sıralamalar

  Daily Mail Üniversite Rehberi 2024

  University of Dundee 2024 Daily Mail Üniversite Rehberinde Birleşik Krallık'ta 26. sırada yer aldı.

  Sunday Times İyi Üniversite Rehberi 2024

  The Times ve The Sunday Times İyi Üniversite Rehberi

  Dundee, İyi Üniversite Rehberi 2024'te The Times ve Sunday Times lig sıralamalarında 33. sırada yer aldı.

  Büyümenin Kapıları Girişimci Etki Raporu 2023

  University of Dundee Octopus Ventures tarafından spinout işletmeleri geliştirme konusunda Birleşik Krallık'taki en iyi üniversite seçildi.

  Tam Üniversite Rehberi 2024

  University of Dundee mezun adayları açısından İskoçya'da 4. sırada yer aldı.

  Herald Yüksek Öğrenim Ödülleri 2023

  University of Dundee Herald Yüksek Öğretim Ödülleri'nde İskoçya'nın en iyi üniversitesi seçildi.

  Konulara Göre QS Dünya Üniversite Sıralaması

  University of Dundee yeni yayınlanan QS World University Rankings by Subject 2022'de "Yaşam Bilimleri ve Tıp alanında küresel bir mükemmeliyet merkezi" olarak tanındı.

  Öğrenci Kalabalık

  StudentsCrowd'un 2022'nin En İyi 5 İskoç üniversitesi sıralamasında 1. sırada yer aldık

  QS Sıralaması 2022

  University of Dundee uluslararası yüksek öğrenim uzmanı QS Quacquarelli Symonds tarafından 5 yıldız verildi.

  Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi 2021

  Araştırmamızın %84'ü Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi 2021'de "dünya lideri" veya "uluslararası düzeyde mükemmel" olarak değerlendirildi

  QS Dünya Üniversite Sıralaması 2022

  Mezun istihdam oranı açısından dünyanın en iyi 200 üniversitesinden biriyiz

  Leiden Sıralaması 2022

  University of Dundee 2022 CWTS Leiden Sıralamasında en yüksek oranda alıntı yapılan yayınlar açısından dünyada 34. sırada yer almaktadır.

  University of Dundee Yurtdışında Eğitim Alınabilecek En İyi 10 Ülke Arasında

  • Dundee Üniversitesi, Octopus Ventures tarafından spinout işletmeleri geliştirme konusunda Birleşik Krallık'taki en iyi üniversite seçildi
  • Dundee Üniversitesi, mezun adayları açısından İskoçya'da 4. sırada yer aldı. (2024)
  • Dundee Üniversitesi, Herald Yüksek Öğretim Ödülleri'nde İskoçya'nın en iyi üniversitesi seçildi
  • Dundee Üniversitesi dünyanın en iyi 250 üniversitesinden biridir

  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge

  Konumlar

  • Dundee

   Nethergate, DD1 4HN, Dundee

  • Dundee

   Nethergate, DD1 4HN, Dundee

   Chat with students

   sorular