Keystone logo
University of Groningen

University of Groningen

University of Groningen

Tanıtım

University of Groningen

University of Groningen , küresel bir görünüme sahip en iyi 100 araştırma üniversitesidir. Şu anda Times Higher Education sıralamasında 75. sıradayız ve 30'un üzerinde İngilizce öğretimli Lisans programı ve 125'in üzerinde Yüksek Lisans programı sunuyoruz. 1614 yılında kurulan üniversite, Hollanda'nın en eski araştırma üniversitelerinden biridir. 36.000'den fazla öğrencimiz ve 120'den fazla farklı milletten 9.000 uluslararası öğrencimizle gerçek anlamda uluslararası bir üniversiteyiz.

Neden Groningen'i seçmelisiniz?

En kaliteli eğitim : University of Groningen , çok çeşitli, ilgi çekici ve son derece saygın derece programları sunar. Bir öğrenci olarak, yüksek kalitede süpervizyon alacaksınız ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçeneğiniz olacak. University of Groningen , 'Hollanda'daki En İyi Geleneksel Üniversite' kalite etiketi ile ödüllendirilmiştir.

Birinci sınıf araştırma: Avrupa'nın en iyi araştırma üniversiteleri arasındayız. 2016 yılında profesörümüz Ben Feringa, Kimya alanında Nobel Ödülü'nü kazandı. Üniversite, çığır açan ve sosyal açıdan ilgili araştırmalar yürütür ve araştırmamız, disiplinler arasında köprüler kurar.

Canlı öğrenci hayatı : Groningen canlı bir öğrenci şehridir. Nüfusu, Hollanda'daki en düşük yaş ortalamasına sahiptir. 200.000 kişinin dörtte biri öğrenci. Öğrenciler her yerde görülebilir: parkta ders çalışmak, gece hayatının tadını çıkarmak ve çeşitli yarı zamanlı işlerde çalışmak. Groningen, yaşamak için güvenli ve yeşil bir şehirdir ve Avrupa'nın en mutlu şehirlerinden biri olarak seçilmiştir.

400 yıllık itibar : University of Groningen , zengin bir tarihe ve mükemmel bir üne sahiptir. Dört Nobel Ödülü sahibi, Hollanda'daki ilk kadın Üniversite öğrencisi, ilk kadın öğretim görevlisi, ilk Hollandalı astronot ve Avrupa Bankası'nın ilk başkanı.

Gerçekten uluslararası : Geniş uluslararası topluluğumuzla tanınırız. Her yıl 120'den fazla ülkeden yaklaşık 6.000 uluslararası öğrenci Groningen'de eğitim görmektedir. Hollandaca konuşmadan Groningen'de yaşamak sorun değil; İngilizce olarak yemek sipariş edebilecek, kıyafet alışverişi yapabilecek ve hatta spor dersleri alabileceksiniz. University of Groningen , güçlü uluslararası bağlantılara sahiptir, bu da derecenizin bir kısmını yurtdışında okuyarak kolayca geçirebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, diğer büyük Avrupa üniversiteleriyle işbirliği içinde birkaç benzersiz uluslararası Yüksek Lisans programı sunuyoruz.

lisans programları

30'dan fazla İngilizce eğitimli lisans programı sunuyoruz. Lisans programlarımızdan dokuzu " Üst Derece Program " kalite etiketi ile ödüllendirilmiştir.

Yüksek lisans programları

Şu anda University of Groningen , 18'i Hollanda'da "En Çok Puan Alan Program" olarak derecelendirilen 125'in üzerinde İngilizce öğretilen Yüksek Lisans programı sunmaktadır.

fakülteler

University of Groningen 'daki araştırma ve eğitim, 11 farklı fakülte bünyesinde düzenlenmektedir. Bu fakülteler:

İktisat ve İşletme Fakültesi
Davranış ve Sosyal Bilimler Fakültesi
İlahiyat ve Din Bilimleri Fakültesi
Sanat Fakültesi
Tıp Bilimleri Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Uzay Bilimleri Fakültesi
Felsefe Fakültesi
Fen ve Mühendislik Fakültesi
Üniversite Koleji Groningen
Kampüs Fryslân

Burslar ve fon sağlama

Üniversite, uluslararası öğrenciler ve araştırmacılar için bir dizi burs sunarak akademik başarıdaki mükemmelliği tanımaya kendini adamıştır. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler için çeşitli burslar mevcuttur. programların yanı sıra değişim, kısa kurslar ve araştırma konaklamaları için üniversitemizde.

Sıralamalar

University of Groningen

Programa kabul koşulları

Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

Konumlar

 • Groningen

  University of Groningen PO Box 72

  • Leeuwarden

   Wirdumerdijk 34, CE Leeuwarden Netherlands, 8911, Leeuwarden

   sorular