Keystone logo

University of Groningen

A logo

Tanıtım

University of Groningen

University of Groningen dünya görüşü olan ilk 100 araştırma üniversitesidir. Şu anda Times Higher Education sıralamasında 80. sıradayız ve 30'dan fazla İngilizce öğretmeni lisans programı ve 125'in üzerinde Master programı sunuyoruz. 1614 yılında kurulan üniversite, Hollanda'daki en eski araştırma üniversitelerinden biridir. 30.000'den fazla öğrencisi ve 120'den fazla farklı milletten 6.000 uluslararası öğrencisi ile gerçek anlamda uluslararası bir üniversiteyiz.

Neden Groningen'i seçmeliyim?

En kaliteli eğitim: University of Groningen , çok çeşitli ilginç, saygın derece programları sunmaktadır. Bir öğrenci olarak, yüksek kalitede denetim alacak ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek olacak. University of Groningen Üniversitesi 'Hollanda'daki En İyi Geleneksel Üniversite' kalite etiketine layık görülmüştür.

Birinci sınıf araştırma: Avrupa'nın en iyi araştırma üniversiteleri arasındayız. 2016 yılında profesörümüz Ben Feringa, Nobel Kimya Ödülü'nü kazandı. Üniversite çığır açan ve sosyal açıdan önemli bir araştırma yürütüyor ve araştırmamız disiplinler arasında köprüler kuruyor.

Canlı öğrenci hayatı: Groningen hareketli bir öğrenci şehridir. Nüfusu Hollanda'da en düşük yaş ortalamasına sahiptir. 200.000 nüfusun dörtte biri öğrencidir. Öğrenciler her yerde görülebilir: parkta ders çalışmak, gece hayatının tadını çıkarmak ve çeşitli yarı zamanlı işlerde çalışmak. Groningen, yaşamak için güvenli ve yeşil bir şehirdir ve Avrupa'nın en mutlu şehirlerinden biri olarak seçilmiştir.

400 yıllık itibar: University of Groningen zengin bir tarihe ve mükemmel bir üne sahiptir. Dört Nobel Ödülü sahibi, Hollanda'daki ilk kadın üniversite öğrencisi, ilk kadın öğretim görevlisi, ilk Hollandalı astronot ve Avrupa Bankası'nın ilk başkanı.

Gerçekten uluslararası: Büyük uluslararası topluluğumuzla tanınıyoruz. Her yıl 120'den fazla ülkeden yaklaşık 6.000 uluslararası öğrenci Groningen'de eğitim görmektedir. Hollandaca bilmeden Groningen'de yaşamak sorun değil; yemek sipariş edebilecek, kıyafet alışverişi yapabilecek ve hatta İngilizce spor dersleri alabileceksiniz. University of Groningen güçlü uluslararası bağlantılara sahiptir, bu da derecenizin bir kısmını yurtdışında eğitim alarak kolayca geçirebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, diğer büyük Avrupa üniversiteleriyle işbirliği içinde birkaç benzersiz uluslararası Yüksek Lisans programı sunuyoruz.

Lisans programları

30'dan fazla İngilizce öğretmeni lisans programı sunuyoruz. Lisans programlarımızdan dokuzu " Üst Derece Programı " kalite etiketi ile ödüllendirildi.

Master programları

Şu anda University of Groningen , 18’inde Hollanda’da “En İyi Program” olarak değerlendirilen 125’ten fazla İngilizce öğretmeni yüksek lisans programı sunmaktadır.

Fakülteler

University of Groningen araştırma ve eğitim 11 farklı fakültede düzenlenmektedir. Bu fakülteler:

İktisadi ve İşletme Fakültesi
Davranış ve Sosyal Bilimler Fakültesi
İlahiyat ve Dini Araştırmalar Fakültesi
Sanat Fakültesi
Tıp Bilimleri Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Mekansal Bilimler Fakültesi
Felsefe Fakültesi
Fen-Mühendislik Fakültesi
Groningen Üniversitesi
Kampüs Fryslân

Burslar ve Finansman - Seçenek 2

Derecelendirmeler

University of Groningen

Konumlar

  • University of Groningen Broerstraat 5 , 9712 CP , Groningen

  • Wirdumerdijk 34, CE Leeuwarden Netherlands, 8911, Leeuwarden

sorular