Keystone logo
© Eli Haney, Northwest University photographer
University of Illinois at Urbana - Champaign - College of Law

University of Illinois at Urbana - Champaign - College of Law

University of Illinois at Urbana - Champaign - College of Law

Tanıtım

Illinois Hukuk Fakültesi, etkili fakültesi, akıllı ve kolejli öğrenci topluluğu ve güçlü mezunlar ağı ile ülkedeki en eski hukuk okullarından biridir.

Öğrenciler

Illinois Hukuk öğrencileri yetenekli, hırslı, akademik açıdan güçlü, aynı zamanda coğrafi ve deneyimsel olarak çeşitlidir. Rekabetçidirler ancak aynı zamanda meslektaşlardır ve ekip çalışmasına yüksek değer verirler. Birçoğu sınıf dışında mevcut olan çeşitli fırsatlarla aktif olarak ilgilenmektedir. Hukuk Fakültesi, düzenli olarak 25'ten fazla farklı ülkeden, farklı mesleki deneyim düzeylerine sahip öğrencileri kabul etmektedir. Urbana-Champaign'deki Illinois Üniversitesi topluluğunun geneli, 110'dan fazla farklı ülkeden 10.000'in üzerinde uluslararası öğrenciye sahiptir.

Fakülte

Illinois Üniversitesi hukuk fakültesi, uzun ve seçkin bir burs ve araştırma geleneğine sahiptir, öğrencileri profesyonel mükemmellik ve liderliğe ulaşmak için bilgi, beceri ve mizaç konusunda eğitmek ve hukukta ve toplumda faydalı bir değişim arayışındadır. Onlar:

 • Endüstri liderleri
 • Alkışlanan öğretmenler
 • Disiplinlerarası uzmanlar
 • Halkın katılımına bağlı

LLM Programı

Illinois LLM programı, öğrencileri profesyonel kariyerlerinde başarılı olmaları için önceden herhangi bir yasal eğitim almış veya almamış olarak hazırlamak için tasarlanmıştır. LLM programındaki yabancı eğitimli öğrenciler ABD hukuk sistemine tanıtılır ve kendi akademik veya mesleki ilgi alanlarında uzmanlaşma fırsatı sunar. ABD eğitimli avukatlar, LLM programındaki mesleki ve kariyer hedeflerine ulaşmak için yasal uzmanlıklarını da geliştirebilirler.

LLM programı ve bizi benzersiz kılan şeyler hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıyı okuyun:

Esnek Çalışma Seçenekleri

Öğrenciler, LLM derecesini iki veya üç yarıyılda tamamlamayı seçebilirler. İsteğe bağlı üçüncü dönem, bir öğrencinin daha yoğun bir çalışma programına katılmasına, daha büyük staj fırsatlarının keyfini çıkarmasına ve baro sınavına çalışmak için ek zamana sahip olmasına izin verebilir.

Öğrencilere ek esneklik sağlamak için, LLM programı güz döneminde (Ağustos) veya bahar döneminde (Ocak) başlatılabilir.

Özelleştirilebilir Müfredat

Öğrenciler LLM derecesi için toplam 32 kredi saatini (genellikle sekiz ders) tamamlarlar. Yalnızca iki zorunlu dersle (ABA akreditasyonuna sahip bir hukuk fakültesinden JD derecesine sahip öğrenciler için feragat edilebilir veya feragat edilebilir), öğrenciler her yıl Hukuk Fakültesi'nde sunulan 100'den fazla ders arasından seçim yaparken LLM programlarını akademik veya mesleki ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özelleştirebilir. . Öğrenciler LLM programlarına bir konsantrasyon eklemeyi seçebilirler ve disiplinler arası öğrenimle ilgilenen öğrenciler, Hukuk Fakültesi dışında Illinois Üniversitesi'nden belirli sayıda ders almak için onay isteyebilirler.

Baro Sınavı Uygunluğu

Lisansüstü ve Uluslararası Programlar Ofisi, ABD baro sınavlarına girmek isteyen öğrencilere destek sunar ve uygunluklarını ve karşılamaları gereken gereksinimleri belirlemek için bireylerle birlikte çalışır. Illinois LLM programına kabul için bir hukuk lisans derecesi gerekli olmasa da, hukuk lisans derecesi olmayan adaylar, Illinois LLM'yi tamamladıktan sonra bile Amerika Birleşik Devletleri'nde bir baro sınavına girmeye hak kazanamayacaklarını bilmelidirler.

Bireyselleştirilmiş Danışmanlık

Öğrencilere, kariyer planlaması, akademik başarı ve baro uygunluklarında onlara yardımcı olmak için bireyselleştirilmiş danışmanlık ve danışmanlık verilmektedir.

Illinois Üniversitesi

1867'de kuruluşundan bu yana, Urbana-Champaign'deki Illinois Üniversitesi, araştırma, öğretim ve halkın katılımı konusunda dünya çapında bir lider olarak ün kazanmıştır. Temel olarak arazi bağışı mirasımızla, küresel sorunları ele alan ve insan deneyimini genişleten yenilikçi araştırmalara öncülük ediyoruz. Sınıf içinde ve dışında dönüştürücü öğrenme deneyimlerimiz, önemli bir toplumsal etki yaratmak isteyen mezunlar yetiştirmek için tasarlanmıştır.

Kampüs Özellikleri

tesisler

Hukuk Fakültesi binası, Illinois, Champaign-Urbana'daki Illinois Üniversitesi'nin amiral gemisi kampüsünde bulunan, yaklaşık 160.000 metrekarelik üç katlı bir tesistir. Binada bir oditoryum, bir mahkeme salonu, beş derslik, dört seminer odası, klinik ve deneysel öğrenme alanları, bir kitapçı, bir kafe ve iki öğrenci toplanma alanı bulunmaktadır. Hukuk binası ayrıca geniş bir okuma odası, öğrenci işbirliği alanları, sessiz çalışma odaları ve bir sınıf/konferans odası içeren 58.000 metrekarelik Albert E. Jenner, Jr. Memorial Kütüphanesine de ev sahipliği yapmaktadır.

Champaign-Urbana'da Yaşam

Champaign-Urbana, büyük şehir olanaklarına ve küçük kasaba erişilebilirliğine sahip, canlı bir kültürel ortama, öğrenciler için ücretsiz toplu taşıma araçlarına, çok çeşitli restoranlara ve sayısız spor olanaklarına sahip canlı ve uygun fiyatlı bir üniversite şehridir. Amerika'nın en iyi üniversite şehirlerinden biri olarak tanınan Champaign-Urbana bölgesi, beğenilen Krannert Gösteri Sanatları Merkezi'ndeki performanslara katılmaktan ve Big Ten spor etkinliklerini izlemekten, herhangi bir sayıda başka yerel etkinliğe katılmaya kadar olanaklarla doludur. Illinois Maratonu , Ebertfest Film Festivali , Square çiftçi pazarındaki Urbana Pazarı veya Champaign şehir merkezindeki Friday Night Live müzik etkinlikleri gibi. Kampüs içi ve dışı, Champaign ve Urbana , parklar, spor tesisleri , yeşil alanlar, bisiklet ve yürüyüş yolları ve hem iç hem de dış mekan rekreasyonu için diğer fırsatlarla doludur.

  kabul

  Lisansüstü Koleji kabul koşulları ve İngilizce dil yeterlilik gereksinimleri geçerlidir. Öğrencilerin genel Lisansüstü Kayıt Sınavına (GRE) girmeleri gerekli değildir. Öğrenciler, akademik başarı vurgulanarak önceki başarılarının gözden geçirilmesine göre bireysel olarak kabul edilir.

  Uygulama Gereksinimleri

  • Tamamlanan başvuru
  • Sürdürmek
  • Amaç beyanı
  • Sertifikalı transkriptler ve kimlik bilgileri
  • Bir referans mektubu
  • Varsa, ETS veya IELTS'den bildirilen TOEFL veya IELTS puanı (veya 1 Şubat 2020'den 1 Ağustos 2023'e kadar Duolingo English Test puanı)

  Uluslararası Başvuru Sahipleri

  Tüm uluslararası derece arayan adayların, bir muafiyet için hak kazanmadıkları sürece, TOEFL veya IELTS veya Duolingo sonuçlarını İngilizce yeterlilik kanıtı olarak sunmaları gerekmektedir. Resmi puanların doğrudan test kurumundan sunulması gerekir. Tüm puanlar, önerilen kabul döneminin başlangıcından itibaren iki yıl içinde tarihlendirilmelidir.

  İngilizce Yeterlik TestiSınırlı Durum Kabulü için MinimumTam Durum Kabulü için Minimum
  TOEFL IBT'si80103
  IELTS (Akademik Sınav)6.57.5
  DUOLINGO (Yalnızca 1 Şubat 2020 ile 1 Ağustos 2023 arasında yapılan testler)115135

  Konumlar

  • Champaign

   504 East Pennsylvania Avenue, 61820, Champaign

  sorular