Keystone logo
University of Illinois - College of Law

University of Illinois - College of Law

University of Illinois - College of Law

Tanıtım

Illinois'deki Hukuk Fakültesi, etkili öğretim üyeleri, akıllı ve meslektaşlar topluluğu ve güçlü bir mezun ağı ile ülkedeki en eski hukuk okullarından biridir.

Öğrenciler

Illinois Hukuk öğrencileri yetenekli ve hırslı, akademik olarak güçlü, coğrafi ve deneyimsel olarak çeşitlidir. Rekabetçidirler, ancak meslektaştırlar ve ekip çalışmasına yüksek değer verirler. Birçoğu, sınıfın dışında mevcut olan bir dizi fırsatla aktif olarak ilgilenmektedir. Hukuk Fakültesi, çeşitli mesleki deneyim seviyelerine sahip 25'in üzerinde farklı ülkeden öğrencileri düzenli olarak ağırlamaktadır. Urbana-Champaign topluluğundaki Illinois Üniversitesi, 110'dan fazla farklı ülkeden 10.000'den fazla uluslararası öğrenciye sahiptir.

Fakülte

Illinois Üniversitesi hukuk fakültesi, uzun ve seçkin bir burs ve araştırma geleneğine sahiptir, öğrencileri profesyonel mükemmellik ve liderliğe ulaşmak için bilgi, beceri ve mizaç konusunda eğitmek ve hukukta ve toplumda faydalı bir değişim arayışındadır. Onlar:

 • Endüstri liderleri
 • Alkışlanan öğretmenler
 • Disiplinlerarası uzmanlar
 • Halkın katılımına bağlı

Mezunlar

Illinois Hukuk Fakültesi'ne geldiğinizde, 11.000'den fazla Hukuk Fakültesi mezunu ve Urbana-Champaign'da yaşayan 470.000'den fazla Illinois Üniversitesi mezunundan oluşan bir ailenin parçası olacaksınız.

LLM Programı

Illinois LLM programı, önceden herhangi bir yasal eğitim almış veya almamış öğrencileri profesyonel kariyerlerinde başarılı olmaları için hazırlamak için tasarlanmıştır. LLM programındaki yabancı eğitimli öğrencilere ABD hukuk sistemi tanıtılır ve kendi akademik veya profesyonel ilgi alanlarında uzmanlaşma fırsatı sağlanır. ABD'de eğitim almış avukatlar, LLM programında profesyonel ve kariyer hedeflerine ulaşmak için yasal uzmanlıklarını da geliştirebilirler.

LLM programı ve bizi benzersiz kılan şeyler hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıyı okuyun:

Esnek Çalışma Seçenekleri

Öğrenciler, LLM derecesini iki veya üç yarıyılda tamamlamayı seçebilirler. İsteğe bağlı üçüncü dönem, bir öğrencinin daha yoğun bir çalışma programına katılmasına, daha büyük staj fırsatlarının keyfini çıkarmasına ve baro sınavına çalışmak için ek zamana sahip olmasına izin verebilir.

Öğrencilere ek esneklik sağlamak için, LLM programı güz döneminde (Ağustos) veya bahar döneminde (Ocak) başlatılabilir.

Özelleştirilebilir Müfredat

Öğrenciler, LLM derecesi için toplam 32 kredi saatini (tipik olarak sekiz ders) tamamlarlar. Sadece iki zorunlu dersle (ABA tarafından akredite edilmiş bir hukuk fakültesinden JD'si olan öğrenciler için muaf tutulabilir veya feragat edilebilir), öğrenciler Hukuk Fakültesi'nde her yıl sunulan 100'den fazla ders arasından seçim yaparken LLM programlarını akademik veya profesyonel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özelleştirebilirler. . Öğrenciler, LLM programlarına bir konsantrasyon eklemeyi seçebilir ve disiplinler arası öğrenmeyle ilgilenen öğrenciler, Hukuk Fakültesi dışında belirli sayıda Illinois Üniversitesi dersi almak için onay isteyebilir.

Baro Sınavı Uygunluğu

Lisansüstü ve Uluslararası Programlar Ofisi, ABD baro sınavlarına girmek isteyen öğrencilere destek sunar ve uygunluklarını ve karşılamaları gereken gereksinimleri belirlemek için bireylerle birlikte çalışır. Illinois LLM programına kabul için bir hukuk lisans derecesi gerekli olmasa da, hukuk lisans derecesi olmayan adaylar, Illinois LLM'yi tamamladıktan sonra bile Amerika Birleşik Devletleri'nde bir baro sınavına girmeye hak kazanamayacaklarını bilmelidirler.

Bireyselleştirilmiş Danışmanlık

Öğrencilere, kariyer planlaması, akademik başarı ve baro uygunluklarında onlara yardımcı olmak için bireyselleştirilmiş danışmanlık ve danışmanlık verilmektedir.

Illinois Üniversitesi

1867'de kuruluşundan bu yana, Urbana-Champaign'deki Illinois Üniversitesi, araştırma, öğretim ve halkın katılımı konusunda dünya çapında bir lider olarak ün kazanmıştır. Temel olarak arazi bağışı mirasımızla, küresel sorunları ele alan ve insan deneyimini genişleten yenilikçi araştırmalara öncülük ediyoruz. Sınıf içinde ve dışında dönüştürücü öğrenme deneyimlerimiz, önemli bir toplumsal etki yaratmak isteyen mezunlar yetiştirmek için tasarlanmıştır.

Kampüs Özellikleri

tesisler

Hukuk Fakültesi binası, Illinois, Champaign-Urbana'daki Illinois Üniversitesi'nin amiral gemisi kampüsünde bulunan, yaklaşık 160.000 metrekarelik üç katlı bir tesistir. Binada bir oditoryum, bir mahkeme salonu, beş derslik, dört seminer odası, klinik ve deneysel öğrenme alanları, bir kitapçı, bir kafe ve iki öğrenci toplanma alanı bulunmaktadır. Hukuk binası ayrıca geniş bir okuma odası, öğrenci işbirliği alanları, sessiz çalışma odaları ve bir sınıf/konferans odası içeren 58.000 metrekarelik Albert E. Jenner, Jr. Memorial Kütüphanesine de ev sahipliği yapmaktadır.

Champaign-Urbana'da Yaşam

Champaign-Urbana, büyük şehir olanaklarına ve küçük kasaba erişilebilirliğine sahip, canlı bir kültürel ortama, öğrenciler için ücretsiz toplu taşıma araçlarına, çok çeşitli restoranlara ve sayısız spor olanaklarına sahip canlı ve uygun fiyatlı bir üniversite şehridir. Amerika'nın en iyi üniversite şehirlerinden biri olarak tanınan Champaign-Urbana bölgesi, beğenilen Krannert Gösteri Sanatları Merkezi'ndeki performanslara katılmaktan ve Big Ten spor etkinliklerini izlemekten, herhangi bir sayıda başka yerel etkinliğe katılmaya kadar olanaklarla doludur. Illinois Maratonu , Ebertfest Film Festivali , Square çiftçi pazarındaki Urbana Pazarı veya Champaign şehir merkezindeki Friday Night Live müzik etkinlikleri gibi. Kampüs içi ve dışı, Champaign ve Urbana , parklar, spor tesisleri , yeşil alanlar, bisiklet ve yürüyüş yolları ve hem iç hem de dış mekan rekreasyonu için diğer fırsatlarla doludur.

  kabul

  Lisansüstü Koleji kabul koşulları ve İngilizce dil yeterlilik gereksinimleri geçerlidir. Öğrencilerin genel Lisansüstü Kayıt Sınavına (GRE) girmeleri gerekli değildir. Öğrenciler, akademik başarı vurgulanarak önceki başarılarının gözden geçirilmesine göre bireysel olarak kabul edilir.

  Uygulama Gereksinimleri

  • Tamamlanan başvuru
  • Sürdürmek
  • Amaç beyanı
  • Sertifikalı transkriptler ve kimlik bilgileri
  • Bir referans mektubu
  • Varsa, ETS veya IELTS'den bildirilen TOEFL veya IELTS puanı (veya 1 Şubat 2020'den 1 Ağustos 2023'e kadar Duolingo English Test puanı)

  Uluslararası Başvuru Sahipleri

  Tüm uluslararası derece arayan adayların, bir muafiyet için hak kazanmadıkları sürece, TOEFL veya IELTS veya Duolingo sonuçlarını İngilizce yeterlilik kanıtı olarak sunmaları gerekmektedir. Resmi puanların doğrudan test kurumundan sunulması gerekir. Tüm puanlar, önerilen kabul döneminin başlangıcından itibaren iki yıl içinde tarihlendirilmelidir.

  İngilizce Yeterlik TestiSınırlı Durum Kabulü için MinimumTam Durum Kabulü için Minimum
  TOEFL IBT'si80103
  IELTS (Akademik Sınav)6.57.5
  DUOLINGO (Yalnızca 1 Şubat 2020 ile 1 Ağustos 2023 arasında yapılan testler)115135

  Konumlar

  • 504 East Pennsylvania Avenue, 61820, Champaign

  sorular