Keystone logo
University of Law Online Postgraduate LLM Kurumsal Yönetim Notu: CG - Tam zamanlı
University of Law Online Postgraduate

LLM Kurumsal Yönetim Notu: CG - Tam zamanlı

Online United Kingdom

12 Months

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

GBP 11.350

Uzaktan Eğitim

Tanıtım

LLM Kurumsal Yönetim Notumuz: CG, Chartered Governance Institute (CGI, eskiden Yeminli Sekreterler ve Yöneticiler Enstitüsü veya ICSA olarak bilinir) tarafından akredite edilmiştir ve yeni Chartered Governance Qualifying Program müfredatıyla eşleştirilmiştir. Bu yüksek lisans ödülünü başarıyla tamamlayan öğrenciler de GradCG üyeliğine hak kazanırlar.

LLM Kurumsal Yönetim Notu: CG - Tam zamanlı

Çevrimiçi bir Hukuk Yüksek Lisansı (LLM), özellikle belirli ilgi alanlarına odaklanarak akademik yasal bilginizi geliştirmek için tasarlanmış bir yüksek lisans derecesidir. LLM Corporate Governance Grad CG, pratikte Kurumsal Yönetim hakkında temel derinlemesine bilgi edinerek kariyerlerini ilerletmek isteyen hukuk ve hukuk dışı mezunlar için tasarlanmış yenilikçi, esnek bir programdır.

Lütfen dikkat: Bu program, 16 Eylül 2019'da gerçekleşen CGI'nın isim değişikliğinden önce LLM Kurumsal Yönetim Derecesi ICSA olarak biliniyordu.

Bağlamdaki yasa

Seçtiğiniz hukuk alanında temel derinlemesine bilgi ve anlayış kazanın ve gerçek dünyada uygulandıkları şekliyle hukuk kurallarının önemini anlayın.

Konu uzmanları tarafından öğretildi

Sadece teoriye değil, hukuk pratiğine odaklanan araştırma ve öğretim akademisyenlerinin yanı sıra eski ve mevcut uygulayıcıların bir kombinasyonu tarafından verilmektedir.

GradCG Üyeliği

Başarılı bir şekilde tamamlama ve iş deneyiminin ardından, GradCG üyeliğine hak kazanacaksınız ve tam yetkili bir CGI üyesi olmak için başvurabileceksiniz.

kurs ayrıntıları

LLM Kurumsal Yönetim Grad CG Online programı, diğer kurumsal yönetim Yüksek Lisans ödüllerimizden farklıdır. Chartered Governance Institute UK & Ireland (önceden Chartered Secretaries and Administrators Enstitüsü veya ICSA olarak bilinen CGI) tarafından akredite edilmiştir ve yeni Chartered Governance Qualifying Program müfredatıyla eşleştirilmiştir. Bu, programdan başarıyla mezun olmak için tamamlamanız gereken tanımlanmış bir müfredat olduğu anlamına gelir. Başarıyla tamamladığınızda ve LLM'nize ek olarak Grad CG üyeliğine hak kazanacaksınız. Yeterli ilgili iş deneyimi kazandıktan sonra, tam yetkili bir CGI üyesi olmak için başvurabileceksiniz.

Bu ders, bir şirketin davranışını ve bu önlemlerin amaçlanan sonucunu belirlemek için uygulanan kural, politika ve kontrol türlerini ayrıntılı olarak araştırmak için geliştirilmiştir. Kurumsal yönetim modelleri, sistemlerin sınıflandırılması ve küresel finansal krizin etkisi gibi alanları kapsar. Ayrıca şirket sekreteri, yönetim kurulu, yönetim kurulu ve hissedarları arasındaki ilişki, açıklama ve hesap verebilirliğin rolünü de kapsayacaktır.

Bu kurs tamamen çevrimiçi olarak verilmektedir. Tam zamanlı seçenekler bir takvim yılı içinde üç döneme ayrılırken, yarı zamanlı seçenekler iki takvim yılı içinde altı döneme ayrılır. Her kursun başında çevrimiçi bir tanıtım vardır.

Her öğretilen modül, her hafta iki saatlik atölye çalışmaları ile on öğretim haftasında verilir. Herhangi bir ders içeriği de dahil olmak üzere tüm hazırlık materyalleri, tüm konsolidasyon materyalleri gibi Sanal Öğrenme Ortamı'nda (VLE) sağlanır.

Programa genel girişe ek olarak, İngiliz Hukuk Sisteminin Temel İlkelerini kapsayan iki haftalık bir giriş vardır. Bu, hukuk dışı öğrenciler için zorunludur, ancak aynı zamanda İngiltere ve Galler hukukunun temelleri konusunda bilgi tazelemek isteyen hukuk öğrencilerine de açıktır. Bu, hukuk eğitimine önemli ölçüde ara vermiş herhangi bir öğrenci için faydalı olacaktır.

Lütfen, İçişleri Bakanlığı düzenlemeleri nedeniyle, bizimle çalışmak için Öğrenci Rotası vizesine ihtiyaç duyan öğrencilerin çevrimiçi eğitim almalarına izin verilmediğini ve yalnızca yüz yüze eğitim modüllerini seçebileceklerini unutmayın.

Kurs Yapısı

Dönem 1-2 (tam zamanlı)

İki haftalık giriş: Hukuk dışı öğrenciler için bu, ilk modüllerinize başlamadan önce tamamlanması gereken İngiltere ve Galler hukukuna zorunlu bir giriş içerir.

Şunları tamamlayacaksınız:

 • Uygulamada Kurumsal Yönetim
 • Araştırma Yöntemleri Eğitimi (1. ve 2. Dönem boyunca oturumlar)
 • Yönetim Kurulu Dinamiği ve Stratejisi
 • Şirketler Hukuku ve Uyum
 • Finans, Muhasebe ve Risk Yönetimi

Dönem 3 (tam zamanlı)

 • Kurumsal Yönetim Tezi

Kurs bilgisi

Değerlendirme

Modüller, üç saatlik görünmeyen yazılı bir sınav veya 4.500 kelimelik kurs ödevi ile değerlendirilir.

Çevrimiçi eğitim de dahil olmak üzere tüm sınavlar için Birleşik Krallık kampüslerimizden birine (veya önceden düzenlemeyle onaylanmış bir denizaşırı merkeze) katılım gereklidir.

Çevrimiçi eğitim için varsayılan kampüs konumu Londra'dır.

Tez modülü, bir tezin sunulmasıyla (15.000 kelime) değerlendirilecek ve seçtiğiniz uzmanlık alanıyla ilgili sürekli, derinlemesine ve yoğun bir araştırma ve yansıma için bir fırsat sağlayacaktır.

Yapı

Bu kurs, etkili öğrenmeye elverişli özel değerlendirmeler ile yenilikçi bir şekilde esnek bir yapıya sahiptir.

Kurs gereksinimleri

İngiltere Giriş Koşulları

 • Öğrenciler herhangi bir konuda 2:2 veya üzeri bir Birleşik Krallık lisans derecesine veya eşdeğer bir yeterliliğe sahip olmalıdır.
 • Aşağıdakilerden herhangi birinin başarıyla tamamlandığını kanıtlayamadıkları sürece, tüm öğrenciler için iki haftalık zorunlu bir göreve başlama zorunludur:
 • Bir LLB veya eşdeğeri; veya
 • En az 80 QCF kredisi değerinde en az 3 yasal modül;
  • İngiliz Hukuk Sistemi
  • Sözleşme hukuku
  • Haksız fiil hukuku

İlk dili İngilizce olmayan adaylar için İngilizce dil gereksinimleri

 • Her bileşende minimum 6.0 olmak üzere IELTS 6.5 veya üzeri bir İngilizce dil seviyesi.

Nasıl Başvurulur

 • Bu kurs için doğrudan Üniversiteye başvurabilirsiniz.
 • Bu kurs, Hukuki Uygulama Kursumuz (LPC) ile birlikte çalışmak için seçilemez.

Okul Hakkında

sorular