Keystone logo
University of Law Online Postgraduate LLM Kurumsal Yönetim - Tam zamanlı
University of Law Online Postgraduate

LLM Kurumsal Yönetim - Tam zamanlı

Online United Kingdom

12 Months

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

GBP 11.350

Uzaktan Eğitim

Tanıtım

Yeni Hukuk Yüksek Lisans programlarımızdaki LLM'lerimiz, hukukun belirli bir uzmanlık alanının pratik uygulamasını keşfetmek isteyen hukuk ve hukuk dışı mezunlar için tasarlanmıştır.

LLM Kurumsal Yönetim Çevrimiçi - Tam zamanlı

Çevrimiçi bir Hukuk Yüksek Lisansı (LLM), özellikle belirli ilgi alanlarına odaklanarak akademik yasal bilginizi geliştirmek için tasarlanmış bir yüksek lisans derecesidir. Hukuk alanında yüksek lisans derecesi kazanmak isteyen hukuk ve hukuk dışı mezunlar için özel olarak tasarlanmış bu kurs, özellikle Uygulamada Kurumsal Yönetim konusunda derinlemesine bir bilgi geliştirmeye odaklanır. Şirketlerin mekanizmalarının, ilişkilerinin ve süreçlerinin onların işleyişini ve işleyişini nasıl etkilediğine dair anlayışınızı geliştirmek için becerilerinizi geliştirmekle ilgileniyorsanız, bu kurs deneyiminizi artırmak ve kariyer hedeflerinize ulaşmak için size araçlar sağlamak için harika bir yoldur. .

Bağlamdaki yasa

Seçtiğiniz hukuk alanında temel derinlemesine bilgi ve anlayış kazanın ve gerçek dünyada uygulandıkları şekliyle hukuk kurallarının önemini anlayın.

Esnek çalışma

Program yapısı oldukça esnektir. Size uygun olan ve ne olursa olsun kariyer hedeflerinize uyan kendi derecenizi Pathway

Konu uzmanları tarafından öğretildi

Sadece teoriye değil, hukuk pratiğine odaklanan araştırma ve öğretim akademisyenlerinin yanı sıra eski ve mevcut uygulayıcıların bir kombinasyonu tarafından verilmektedir.

kurs ayrıntıları

Bu ders, bir şirketin davranışını ve bu önlemlerin amaçlanan sonucunu belirlemek için uygulanan kural, politika ve kontrol türlerini ayrıntılı olarak araştırmak için geliştirilmiştir. Kurumsal yönetim modelleri, sistemlerin sınıflandırılması ve küresel finansal krizin etkisi gibi alanları kapsar. Ayrıca şirket sekreteri, yönetim kurulu, yönetim kurulu ve hissedarları arasındaki ilişki, açıklama ve hesap verebilirliğin rolünü de kapsayacaktır. Kurumsal yönetimi nasıl tanımlayacağınıza, oluşturacağınıza ve sürdüreceğinize pratik bir bakış atmak, öğrendiklerinizi bağlamsallaştırmak için gerçek hayattan örnekler gösterebilen deneyimli uygulayıcıların desteğiyle bu alandaki anlayışınızı ve becerilerinizi zenginleştirebileceğiniz anlamına gelir.

Bu kurs tamamen çevrimiçi olarak verilmektedir. Tam zamanlı seçenekler bir takvim yılı içinde üç döneme ayrılırken, yarı zamanlı seçenekler iki takvim yılı içinde altı döneme ayrılır. Her kursun başında çevrimiçi bir tanıtım vardır.

Her öğretilen modül, her hafta iki saatlik atölye çalışmaları ile on öğretim haftasında verilir. Herhangi bir ders içeriği de dahil olmak üzere tüm hazırlık materyalleri, tüm konsolidasyon materyalleri gibi Sanal Öğrenme Ortamı'nda (VLE) sağlanır.

Tez ya 3. Dönemde (tam zamanlı) ya da 5. ve 6. Dönemlerde (yarı zamanlı) yürütülür. Teze başlamadan önce tüm öğretilen modüller tamamlanmış olmalıdır.

Bizimle çevrimiçi olarak bir Yüksek Lisans eğitimi aldığınızda:

 • Konu uzmanları, eski ve mevcut uygulayıcılar ve araştırma ve öğretim odaklı akademisyenler tarafından öğretilmelidir.
 • Sadece teoriye değil, yasal uygulamaya odaklanın.
 • Firmalar, düzenleyiciler ve akreditasyon kuruluşları ile stratejik ortaklıklardan yararlanın.
 • Hukuk teknolojisindeki modülleri incelemeyi seçerek Hukuk Teknolojisi hakkında bilgi edinin.
 • Önemli aktarılabilir beceriler kazanarak ve kariyer ekibimizle kariyerinizin haritasını çıkararak istihdam edilebilirliğinizi geliştirin.

Bu program için ödül bağlantılı modül (Uygulamada Kurumsal Yönetim) ayrıca şirket sekreterinin rolünü, yönetim kurulunu, yönetim kurulu ile hissedarları arasındaki ilişkiyi, ifşa ve hesap verebilirliği kapsayacak ve size her şeyi kapsayan bir fikir verecektir. kurumsal operasyon mekaniği. Bu modülün amacı, karmaşık teorik kavramları gerçek dünyadaki müşteri durumlarına nasıl uygulayacağınızı öğrenmenizi sağlayarak kurumsal yönetişimi bağlama oturtmaktır.

Programa genel girişe ek olarak, İngiliz Hukuk Sisteminin Temel İlkelerini kapsayan iki haftalık bir giriş vardır. Bu, hukuk dışı öğrenciler için zorunludur, ancak aynı zamanda İngiltere ve Galler hukukunun temelleri konusunda bilgi tazelemek isteyen hukuk öğrencilerine de açıktır. Bu, hukuk eğitimine önemli ölçüde ara vermiş herhangi bir öğrenci için faydalı olacaktır.

3. Dönemdeki tezinize hazırlanmanıza yardımcı olmak için 1. ve 2. Dönem, bir dizi zorunlu ve isteğe bağlı Araştırma Yöntemleri Eğitimi oturumlarını içerir.

Lütfen, İçişleri Bakanlığı düzenlemeleri nedeniyle, bizimle çalışmak için Öğrenci Rotası vizesine ihtiyaç duyan öğrencilerin çevrimiçi eğitim almalarına izin verilmediğini ve yalnızca yüz yüze eğitim modüllerini seçebileceklerini unutmayın.

Kurs Yapısı

1-2 (tam zamanlı) veya 1-4 (yarı zamanlı)

İki haftalık giriş: Hukuk dışı öğrenciler için bu, ilk modüllerinize başlamadan önce tamamlanması gereken İngiltere ve Galler hukukuna zorunlu bir giriş içerir.

Şunları tamamlayacaksınız:

 • Uygulamada Kurumsal Yönetim
 • Araştırma Yöntemleri Eğitimi (1. ve 2. Dönem boyunca oturumlar)

Daha sonra aşağıdaki gibi modülleri içeren seçmeli modüller* listesinden üç tane seçebilirsiniz:

 • Şirketler Hukuku ve Uyum
 • Uluslararası Ticaret Hukuku
 • Uluslararası Kurumsal Yönetim

*Tüm seçmeli modüller müsaitlik durumuna bağlıdır.

Dönem 3 (tam zamanlı) veya 5-6 (yarı zamanlı)

 • Kurumsal Yönetim Tezi

Kurs bilgisi

Değerlendirme

Modüller, üç saatlik görünmeyen yazılı bir sınav veya 4.500 kelimelik kurs ödevi ile değerlendirilir.

Çevrimiçi eğitim de dahil olmak üzere tüm sınavlar için Birleşik Krallık kampüslerimizden birine (veya önceden düzenlemeyle onaylanmış bir denizaşırı merkeze) katılım gereklidir.

Çevrimiçi eğitim için varsayılan kampüs konumu Londra'dır.

Tez modülü, bir tezin sunulmasıyla (15.000 kelime) değerlendirilecek ve seçtiğiniz uzmanlık alanıyla ilgili sürekli, derinlemesine ve yoğun bir araştırma ve yansıma için bir fırsat sağlayacaktır.

Yapı

Bu kurs, etkili öğrenmeye elverişli özel değerlendirmeler ile yenilikçi bir şekilde esnek bir yapıya sahiptir.

Kurs gereksinimleri

Öğrenciler, herhangi bir konuda 2:2 veya üzeri veya eşdeğer niteliklerde bir Birleşik Krallık lisans derecesine sahip olmalıdır. Hukuk dışı öğrenciler, bir LLB'nin (veya eşdeğerinin) veya en az 80 QCF kredisi değerinde en az 3 yasal modülün başarıyla tamamlandığını kanıtlayamazlarsa, İngiliz Hukuk Sisteminin Temel İlkelerini kapsayan iki haftalık zorunlu bir işe giriş sürecini tamamlamalıdır. içermelidir - İngiliz Hukuk Sistemi, Sözleşme Hukuku ve Haksız fiil Hukuku.

Nasıl Başvurulur

 • Bu kurs için doğrudan Üniversiteye başvurabilirsiniz.
 • Bu kurs, Hukuki Uygulama Kursumuz (LPC) ile birlikte çalışmak için seçilemez.

Okul Hakkında

sorular