Keystone logo
University of Law Online Postgraduate LLM Kurumsal Yönetişim - Part-time
University of Law Online Postgraduate

LLM Kurumsal Yönetişim - Part-time

Online United Kingdom

24 Months

Ingilizce

Yarı zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

GBP 11.350

Uzaktan Eğitim

Tanıtım

Hukuk Yüksek Lisans programlarımızdan LLM'lerimiz, hukukun belirli bir uzmanlık alanının pratik uygulamasını araştırmak isteyen hukuk ve hukuk dışı mezunlar için tasarlanmıştır.

LLM Kurumsal Yönetim Çevrimiçi - Yarı Zamanlı

Çevrimiçi Hukuk Yüksek Lisansı (LLM), özellikle belirli ilgi alanlarına odaklanarak akademik hukuk bilginizi geliştirmek için tasarlanmış bir yüksek lisans derecesidir. Hukuk alanında yüksek lisans yeterliliği kazanmak isteyen hukuk ve hukuk dışı mezunlar için özel olarak tasarlanan bu ders, özellikle Uygulamada Kurumsal Yönetim konusunda derinlemesine bilgi geliştirmeye odaklanmaktadır. Şirketlerin mekanizmalarının, ilişkilerinin ve süreçlerinin işleyiş ve işleyişini nasıl etkilediğine dair anlayışınızı geliştirmek için becerilerinizi geliştirmekle ilgileniyorsanız, bu kurs deneyiminizi artırmanın ve kariyer hedeflerinize ulaşmanız için size araçlar sağlamanın harika bir yoludur. .

Bağlamda hukuk

Seçtiğiniz hukuk alanında temel derinlemesine bilgi ve içgörü kazanın ve gerçek dünyada uygulandığı şekliyle hukuk kurallarının önemini anlayın.

Esnek çalışma

Programın yapısı oldukça esnektir. Size uygun ve kariyer hedefleriniz ne olursa olsun karşılayan kendi derece Pathway tasarlayabilirsiniz.

Konu uzmanları tarafından öğretildi

Eski ve mevcut uygulayıcıların yanı sıra sadece teoriye değil, hukuki uygulamaya odaklanan araştırma ve öğretim akademisyenlerinden oluşan bir kombinasyon tarafından verilmektedir.

Kurs gereksinimleri

Öğrenciler, herhangi bir konuda 2: 2 ya da daha yüksek lisans derecesine ya da eşdeğer niteliklere sahip olmalıdır. Hukuk dışı öğrenciler, bir LLB'nin (veya eşdeğerinin) veya en az 80 QCF kredisi değerinde en az 3 yasal modülün başarılı bir şekilde tamamlandığını kanıtlayamadıkları sürece, İngiliz Hukuk Sisteminin Temel İlkelerini kapsayan iki haftalık zorunlu bir indüksiyonu tamamlamalıdır, şunları içermelidir - İngiliz Hukuk Sistemi, Sözleşme Hukuku ve İşkence Hukuku.

Ders Yapısı

Şartlar 1-4 (yarı zamanlı)

İki haftalık başlangıç: Hukuk dışı öğrenciler için bu, ilk modüllerinize başlamadan önce tamamlanması gereken İngiltere ve Galler hukukuna zorunlu bir girişi içerir.

Şunları tamamlayacaksınız:

 • Uygulamada Kurumsal Yönetim
 • Araştırma Yöntemleri Eğitimi (1. ve 2. Dönem boyunca oturumlar)

Daha sonra aşağıdaki gibi modülleri içeren seçmeli modüller* listesinden üç tanesini seçebilirsiniz:

 • Şirketler Hukuku ve Uyumluluk
 • Uluslararası Ticaret Hukuku
 • Uluslararası Kurumsal Yönetim

*Tüm seçmeli modüller müsaitlik durumuna bağlıdır.

Şartlar 5-6 (yarı zamanlı)

 • Kurumsal Yönetim Tezi

kurs ayrıntıları

Bu ders, bir şirketin davranışını ve bu önlemlerin amaçlanan sonuçlarını belirlemek için uygulanan kural, politika ve kontrol türlerini ayrıntılı olarak araştırmak için geliştirilmiştir. Kurumsal yönetim modelleri, sistemlerin sınıflandırılması ve küresel mali krizin etkisi gibi alanları kapsamaktadır. Aynı zamanda şirket sekreterinin, yönetim kurulunun rolünü, yönetim kurulu ile hissedarlar arasındaki ilişkiyi, açıklama ve hesap verebilirliği de kapsayacaktır. Kurumsal yönetimin nasıl belirleneceğine, kurulacağına ve destekleneceğine pratik bir bakış atmak, öğrendiklerinizi bağlamsallaştırmak için gerçek hayattan örnekler gösterebilen deneyimli uygulayıcıların desteğiyle bu alandaki anlayış ve becerilerinizi zenginleştirebileceğiniz anlamına gelir.

Bu kurs tamamen çevrimiçi olarak verilmektedir. Tam zamanlı seçenekler bir takvim yılında üç döneme ayrılırken, yarı zamanlı seçenekler iki takvim yılında altı döneme bölünmüştür. Her kursun başında çevrimiçi bir başlangıç vardır.

Her öğretilen modül, her hafta iki saatlik atölye çalışmaları ile on öğretim haftası boyunca teslim edilir. Herhangi bir ders içeriği de dahil olmak üzere tüm hazırlık materyalleri, tüm birleştirme materyalleri gibi Sanal Öğrenme Ortamında (VLE) sağlanır.

Tez, Dönem 3'te (tam zamanlı) veya Dönem 5 ve 6'da (yarı zamanlı) yapılır. Teze başlamadan önce öğretilen tüm modüllerin tamamlanmış olması gerekir.

Bizimle çevrimiçi yüksek lisans eğitimi aldığınızda:

 • Konu uzmanları, eski ve mevcut uygulayıcılar ve araştırma ve öğretim odaklı akademisyenler tarafından öğretilmelidir.
 • Sadece teoriye değil, yasal uygulamaya odaklanın.
 • Firmalar, düzenleyiciler ve akreditasyon kurumları ile stratejik ortaklıklardan yararlanın.
 • Hukuk teknolojisindeki modülleri inceleyerek Hukuk Teknolojisi hakkında bilgi edinin.
 • Kariyer ekibimizle önemli devredilebilir beceriler kazanarak ve kariyerinizin haritasını çıkararak istihdam edilebilirliğinizi geliştirin.

Bu programın ödül bağlantılı modülü (Uygulamada Kurumsal Yönetim) aynı zamanda şirket sekreterinin, yönetim kurulunun rolünü, yönetim kurulu ile hissedarlar arasındaki ilişkiyi, açıklama ve hesap verebilirliği de kapsayacak ve size kapsamlı bir fikir verecektir. kurumsal işleyişin mekaniği. Bu modülün amacı, kurumsal yönetimi bağlamına oturtarak, karmaşık teorik kavramların gerçek dünyadaki müşteri durumlarına nasıl uygulanacağını öğrenmenizi sağlamaktır.

Programa genel bir girişin yanı sıra, İngiliz Hukuk Sisteminin Temel İlkelerini kapsayan iki haftalık bir indüksiyon vardır. Bu, hukuk dışı öğrenciler için zorunludur, ancak aynı zamanda İngiltere ve Galler hukukunun temelleri hakkında bilgi tazeleme isteyen hukuk öğrencilerine de açıktır. Bu, hukuk eğitimine önemli ölçüde ara veren herhangi bir öğrenci için faydalı olacaktır.

3. Dönem'deki tezinize hazırlanmanıza yardımcı olmak için 1. ve 2. Dönem, bir dizi zorunlu ve isteğe bağlı Araştırma Yöntemleri Eğitimi oturumlarını içerir.

İçişleri Bakanlığı düzenlemeleri nedeniyle, bizimle çalışmak için Öğrenci Rotası vizesine ihtiyaç duyan öğrencilerin çevrimiçi eğitim almalarına izin verilmediğini ve yalnızca yüz yüze eğitim verilen modülleri seçebileceklerini lütfen unutmayın.

Kurs bilgisi

değerlendirme

Modüller, üç saatlik görülmemiş bir yazılı sınav veya 4.500 kelimelik kurs ödevi ile değerlendirilir.

Çevrimiçi eğitim de dahil olmak üzere tüm sınavlar için Birleşik Krallık kampüslerimizden birine (veya önceden düzenleme yapılarak onaylanmış bir denizaşırı merkeze) katılım zorunludur.

Çevrimiçi eğitim için varsayılan kampüs konumu Londra'dır.

Tez modülü, bir tezin (15.000 kelime) sunulmasıyla değerlendirilecek ve seçtiğiniz uzmanlık alanıyla ilgili sürekli, derinlemesine ve yoğun bir araştırma ve yansıtma fırsatı sağlayacaktır.

yapı

Bu kurs, etkili öğrenmeye olanak sağlayan özel değerlendirmelerle yenilikçi ve esnek bir yapıya sahiptir.

Nasıl Başvurulur?

 • Bu kursa doğrudan Üniversiteye başvurabilirsiniz.
 • Bu kurs, Hukuk Uygulama Kursumuz (LPC) ile birlikte çalışmak üzere seçilemez.

Okul Hakkında

sorular